На позиції обробки отворів

 

Схема обробки отворів показу на рис. 9.2. Застосовувані інструменти викреслюють в масштабі з напрямними втулками, борштангами й т.д. На схемі обробки всі базові розміри наносяться від торця шпиндельної головки. Інструменти показуються в положенні закінчення обробки. На схемі вказуються також розміри обробки, шорсткість, величини врізання й перегони інструмента.

На кожну позицію розробляється циклограма обробки з указанням довжини ходів.

 

§ 3 Компонування автоматичних ліній

 

До складу автоматичних ліній для механічної обробки деталей звичайно входить наступне обладнання й пристрої:

1. металорізальні верстати, автомати або агрегати для виконання операцій обробки;

2 механізми фіксації й затиснення деталі на робочих позиціях у необхідному для обробки положенні;

3 механізми поворотів деталей;

4 пристрої транспортування деталі від верстата до верстата й повернення пристроїв-супутників до місця їхнього завантаження;

5 пристрої завантаження й накопичування деталей;

6 прилади й апаратура контролю й сортування деталей;

7 пристрої очищення робочих позицій і видалення стружки;

8 апаратура керування.

Залежно від застосування накопичувачів автоматичні лінії можуть бути із гнучким міжагрегатним зв'язком (після робочих позицій установлені накопичувачі), жорстким міжагрегатним зв'язком (деталі передаються від операції до операції без накопичувачів), зблоковані (між дільницями із жорстким зв'язком з установленими накопичувачами).

З метою підвищення надійності зблокованої автоматичної лінії проектують багатопотокові автоматичні лінії, у яких дві або кілька дільниць працюють паралельно, виконуючи однакові операції. Багатопотокові автоматичні лінії раціонально проектувати при значеннях оперативного часу на більшості операцій більше такту випуску.

Вибір компонування автоматичної лінії проводиться залежно від конструкції деталі, складності технологічного процесу й умов оптимальної надійності лінії.

Компоновочний план автоматичної лінії виконується схематично. Основною метою компоновочного плану є визначення послідовності установки основного обладнання і допоміжного для допоміжних операцій, а також розміщення пристроїв і накопичувачів, розробка схеми транспортування.

Схема транспортування для багатопотокових ліній виконується з урахуванням погодженості роботи окремих дільниць.

Прикладом може служити чотирьох потокова автоматична лінія (рис. 9.3) може працювати при двох варіантах переміщення деталей. На компоновочному плані а кожний потік автоматичної лінії обслуговують три транспортери, один із яких подає заготовку або на транспортер, що обслуговує перший потік, або на транспортер, що подає заготовки до наступного потоку. Другий транспортер здійснює передачу оброблюваних деталей від однієї робочої позиції потоку до іншої. Третій транспортер виконує транспортування готових деталей з послідовною передачею із транспортера 1 на 2, 3 і 4. Кожний із цих транспортерів працює з певною періодичністю.

На компоновочному плані б кожний потік також обслуговується трьома транспортерами, але транспортер, що переміщає готові деталі, загальний на всі чотири потоки. Переміщення деталей іде з поступовим заповненням транспортера.