Завдання на проектування

 

Для того, щоб приступити до проектування промислового підприємства, треба мати остаточно розроблене завдання, на основі якого виконуються всі розрахунки й рішення проекту.

Проект це комплекс технічної документації, що містить основні технічні рішення по розміщенню виробництва, виражені в кресленнях, розрахунках, необхідних для будівництва нових і реконструкції діючих виробництв.

Завдання на проектування повинне містити:

1. Завдання на проектування;

2. Найменування проектованого підприємства;

3. Район або пункт будівництва;

4. Номенклатура продукції й потужність виробництва по основних видах; (у натуральному й вартісному вираженні);

5. Спеціалізація підприємства;

6. Намічуваний режим роботи підприємства;

7. Основні технологічні процеси й обладнання, а також необхідність розробки автоматизованих систем керування виробництвом;

8. Основні джерела забезпечення підприємства як у період будівництва, так і в період експлуатації;

9. Намічені строки будівництва, (введення потужностей по чергах) розмір капітальних вкладень і основні техніко-економічні показники, які повинні бути досягнуті при проектуванні;

Завдання на проектування повинне мати техніко-економічне обґрунтування намічуваного будівництва.

 

§ 2 Стадії проектування заводів

Проектування заводів і цехів виконувати у дві стадії:

1. Розробка проектного завдання;

2. Розробка робочих креслень на основі проектного завдання.

При проектуванні нескладних об'єктів використовується одна стадія техно - робочий проект, тобто технічний проект суміщений з робочими кресленнями (коли використовується типовий проект для аналогічних робіт).

Для складних підприємств проектування здійснюється у дві стадії, коли неможливо зробити прив'язку до існуючих проектів (індивідуальний проект).

Технічний проект заводу складається з:

1 Загальна ПЗ із коротким викладом змісту проекту й зіставленням можливих варіантів, (на основі яких прийняті проектні рішення й запропоновані черги будівництва), а також з матеріалами, що підтверджують відповідність проекту діючим нормам і правилам;

2 Техніко-економічна частина;

3 Технологічна частина:

· автоматизація технологічних процесів;

· механізація й автоматизація транспортних операцій і вантажно-розвантажувальних робіт;

4 Організація праці й система керування виробництвом;

5 Будівельна частина;

6 Організація будівництва;

7 Кошторисна частина.

Матеріали по енергетичній частині включають у технологічну частину, а санітарно-технічної - у будівельну.

Затверджений у встановленому порядку технічний проект із кошторисом - початок для фінансованого будівництва, замовлення основного обладнання або реконструкції цеху (дільниці) і розробки робочих креслень необхідних для здійснення проекту.

Будівельні й монтажні роботи, установка встаткування, і підвід комунікацій, пристосувань і інструментів виконуються по робочих кресленнях (технічного проекту ).

У технорабочем проекті приводять тільки ті креслення й дані, яких немає в типові й застосовуваних повторно одиничних проектах. Вирішуються ті ж питання, що й у двох стадійному проектуванні.