Огляд літератури з теми

Огляд літератури знайомить із станом тієї проблеми, що вирішується у даній роботі. Аналізується те, що вже досягнуто, які оригінальні напрямки та задуми розвиваються для вирішення даного питання, які існують суперечності, недоробки. Необхідно за можливістю критично проаналізувати матеріал.

Мета огляду літератури - дати чітке уявлення про сучасний стан питання, яке вивчається. Він служить обґрунтуванням виправдання вибору теми. Загальний обсяг літератури звичайно не перебільшує 15 сторінок, рідко коли 20 - 25 сторінок.

Часто цей розділ дипломної роботи називають тематично. Наприклад, "Агротехнічні заходи вирощування сіянців у розсадниках". Однак, коли розглядають декілька суміжних проблем, у даному розділі роботи виділяють тематичні підрозділи. Наприклад:

1.Роль, задачі, класифікація сучасних розсадників і їх структура.

2.Сівозміни у степових розсадниках без зрошення і зі зрошенням.

3.Застосування добрив у розсадниках.

В огляді літератури потрібно розглядати питання, які мають тільки пряме відношення до роботи. На початку подаються найбільш загальні відомості з даної проблеми, що допомагає вникнути в сутність проблеми. Потім висвітлюються матеріали, що стосуються тієї частини проблеми, яка розглядається в роботі.

Для написання літературного огляду за темою студент повинен проаналізувати не менше ніж 30 літературних джерел: навчальних посібників, монографій, наукових статей у збірниках і періодичних виданнях тощо.

Як уже було відмічено, уміле висвітлення зробленого і того, що ще необхідно зробити далі, можливе лише на основі ретельного аналізу та глибокого осмислення всіх робіт, що цитуються. Не слід перевантажувати літературній огляд всіма вивченими літературними джерелами, значну частину їх можна використовувати при аргументації власних даних, висновків, при порівнянні отриманих результатів із даними і висновками інших дослідників.

Використання літературних джерел в їх аналітичному огляді подаються у таких формах посилань:

• У дослідженнях А.Ф. Балабака [посилання] показано, що …

• Встановлено, що кращим варіантом підживлення чайно-гібридних троянд є [посилання] …

• Аналізуючи результати досліджень А.І. Іванова з питань...[номер джерела у списку літератури], слід звернути увагу на те, що ....

• В.А. Кучерявий [ ] вважає, що … далі пишуть тезу про встановлені цим автором фактичні положення, які належать до проблеми, що вивчалась.

• Згідно каталогу рослин для робіт з фізіології складеному І.П. Горницькою, Л.П. Ткачук [посилання] Алоказія крупнокоренева...

При цьому доречно користуватися такими словами: встановлено, виявлено, показано, обґрунтовано, досліджено, проаналізовано тощо.