Завдання для виконання дипломної роботи

Завдання складається керівником дипломної роботи відповідно до теми, затверджується завідувачем кафедри і видається студенту. У завданні повністю вказують назву вищого закладу освіти і факультету, шифр і назву напряму підготовки, назву кафедри, тему дипломної роботи, термін подачі студентом завершеної дипломної роботи на кафедру, вихідні дані до дипломної роботи (проекту) перелік питань, які потрібно опрацювати, перелік графіків і таблиць. Підписують завдання керівник дипломної роботи (проекту), консультанти і студент. Затверджує завдання завідувач кафедри (додаток А).

Завідувач кафедрою ботаніки і садово-паркового господарства встановлює строки періодичного звіту по виконанню дипломної роботи (проекту) студентом (не рідше одного разу на семестр). Студент звітується на засіданні кафедри, де визначається ступінь готовності дипломної роботи (проекту) або окремих питань. Зауваження та висновки щодо ступеню готовності роботи (проекту) заносяться до протоколу рішення кафедри. У разі негативної оцінки стану виконання дипломної роботи (проекту) кафедра має право змінювати наукового керівника або тему дипломного дослідження.

Керівник дипломної роботи (проекту), у разі необхідності, має право запрошувати консультантів із окремих розділів дипломної роботи (проекту).

Консультантами із окремих розділів дипломної роботи (проекту) можуть призначатися професори, доценти (викладачі) і наукові співробітники університету або висококваліфіковані фахівці інших установ, організацій і підприємств за профілем розділу. Консультанти надають допомогу студенту в роботі над відповідним розділом, перевіряють якість його виконання і ставлять на титульному листі свій підпис.

Дипломник під керівництвом керівника та консультантів вирішує комплекс екологічних, технологічних, архітектурних, дендрологічних, рекреаційних, інженерно-планувальних та економічних питань та виконує креслення (у разі потреби) з необхідним поясненням.

Студент - виконавець дипломної роботи (проекту) відповідає за прийняті їм технічні та проектні пропозиції та коректність і достовірність усіх даних прийнятих у дипломній роботі (проекті).

Випускова кафедра забезпечує студентів до початку виконання дипломної роботи (проекту) методичними вказівками, в яких вміщено обов'язковий обсяг вимог до дипломної роботи (проекту) відповідно до спеціальності.

Завершена дипломна робота (проект), підписана студентом і консультантами (при наявності), подається керівнику. Після перегляду і схвалення дипломної роботи (проекту) керівник підписує її і разом із своїм письмовим відгуком подає завідуючому кафедри. У відгуку повинно бути відображено:

- оцінка виконаної роботи по всім розділам роботи (проекту);

- особисті якості дипломника як виконавця;

- ступінь підготовки студента до самостійної діяльності відповідно до набутої кваліфікації та спеціальності;

- висновок про можливість допуску студента до захисту дипломної роботи (проекту) перед державною екзаменаційною комісією (ДЕК).

Не пізніше ніж за 20 днів до захисту дипломної роботи (проекту) перед ДЕК проводиться передзахист роботи (проекту) на засіданні випускової кафедри. Завідувач кафедри на підставі успішного пробного захисту вирішує питання про допуск студента до захисту, роблячи при цьому відповідний запис на титульному аркуші дипломної роботи (проекту).

Студент, що не пройшов передзахист у вказаний строк, до захисту перед ДЕК не допускається.

Дипломна робота (проект), допущений до захисту, направляється випускаючою кафедрою на зовнішню рецензію до початку роботи ДЕК. Право на рецензування робіт (проектів) мають професори і доценти інших вищих навчальних закладів або бакалаври виробництва і науково-проектних установ, які мають відповідну кваліфікацію і стаж роботи не менше 5 років.

Після передзахисту дипломна робота (проект) подається на захист перед ДЕК разом з зовнішньою рецензією та відгуком керівника.

Успішний захист дипломної роботи (проекту) є підставою для присвоєння випускнику освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» з видачею йому диплома державного зразка.

 

МЕТА І ЗАВДАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ (ПРОЕКТУ)

Дипломна робота (проект) є заключним етапом навчання студентів і має за мету систематизацію знань та розширення професійних навичок щодо вирішення завдань стандартного та інноваційного характеру відповідно до професійного спрямування.

Виконання дипломної роботи (проекту) спрямоване на набуття умінь з планування і проведення досліджень, аналізу та систематизації наукових фактів і експериментальних даних, поглиблення теоретичних та методичних знань із фахових дисциплін, формування умінь практичної реалізації проблем у самостійно виконаних розробках, програмування можливих технологічних рішень, висновків і пропозицій. У студента формуються навички написання і оформлення наукової роботи. Дипломна робота повинна бути актуальною, мати наукову новизну та практичну значимість.