Накопичення результатів

Загальні правила ведення записів

Для будь-якої наукової роботи виключне значення має фіксація результатів дослідів і спостережень. Лише запротокольований факт має наукову цінність, є справжнім документом, який не втрачає своєї переконливості навіть через довгий час. Кожен студент-дипломник повинен виробити в собі почуття великої відповідальності щодо протоколювання результатів своїх досліджень. Ні в якому разі не можна покладатися на пам'ять, оскільки через деякий час безліч нових різноманітних вражень, приведуть до підсвідомого викривлення фактів, а то й до того, що деякі відомості забудуться.

Документація досліду повинна бути повною за змістом, об'єктивною, точною, своєчасною, за можливістю лаконічною та однотипною.

Основу складає первинна документація - щоденник. В ньому день за днем у хронологічній послідовності, за відповідними формами ведуть всі записи безпосередньо на місці проведення спостережень або дослідів. Допоміжними первинними документами вважаються робочі зошити, де проводять всі необхідні перерахунки масових спостережень, аналізів, обліків.

Записи у щоденнику слід вести простим олівцем, ні в якому разі не хімічним. Хронологічні щоденники мають ті переваги, що детально фіксують хід і умови роботи, найбільш точно відтворюють послідовність розвитку природних явищ. Найкраще є перенесення всіх даних щоденників до комп'ютера - здійснити пошук будь-якого терміна за комп'ютерними даними надзвичайно просто.

Зведеним документом, що включає основні відомості про програму, схему досліду, методику дослідження, умови проведення досліду, записи всіх агротехнічних робіт, оброблені результати спостережень, що будуть необхідні для подальших узагальнень, висновків, практичних пропозицій, є журнал досліду. У журналі в найбільш зручний і зрозумілій формі повинен бути зосередженим весь основний матеріал досліду.

Найсучаснішою технікою для обробки та фіксації візуальної інформації є цифрові камери, в яких відображення одразу перетворюються на певні кодовані електричні сигнали, що записуються на спеціальних картах. Ці сигнали через адаптер передаються до комп'ютера, де за допомогою графічних редакторів може здійснитися потрібна обробка зображення.

Отримані матеріали оформляються у дипломну роботу.