Самостійна робота

Творчо- аналітичне завдання

Студентам пропонується розв’язати задачі

1. Брати Володимир та Георгій Коровіни, Петрушко і Щекальов вбили працівника міліції Шаронова і заволоділи пістолетом. Після цього всі вони вчинили чотири збройних напади на окремих громадян. Одного разу Коровін Володимир прийшов разом з бра­том додому вночі, зізнався дружині, що вони вчинили напад на сім'ю Ахімблат, і попросив викинути в річку їхні черевики та зами­ти сліди на кухні. Дружина виконала прохання.

Погрожуючи зброєю, Галоян і Гогідзе неодноразово вчиняли напади на водіїв таксі та забирали грошову виручку. Пістолет, яким вони при цьому погрожували потерпілим, був непридатним для стрільби.

Федотов, Татаренко і Наумов вчинили в нічний час чотири збройних напади на магазини, залишаючись при цьому ніким непоміченими. Чверть награбованого вони віддали Миронову за те, що той передав у їх розпорядження револьвер системи "Наган". Останній участі в нападах не брав.

4. Малич і Бришников, які ніде не працювали, домовились про спільне вчинення нападів на відділення банку. З цією метою Ма­лич купив собі мисливську рушницю, з якої виготовив обріз, а Баришников придбав фінського ножа. Вони розробили конспіративні способи зв'язку між собою, склали план дій для нападу на ряд фі­лій банку. Жодного нападу Малич і Баришников не вчинили, ос­кільки були затримані, обріз і фінський ніж у них вилучено.

Варіант. Дружина Баришникова зажадала від чоловіка відмо­витися від злочину. Під час сварки з нею Баришников фінським ножем заподіяв їй легке тілесне ушкодження з короткочасним роз­ладом здоров'я.

5. Гриценко незаконно зберігав удома револьвер. Розповівшипро це Усикові, він запропонував останньому вчинити напад на ко­гось з громадян. Той погодився. Вночі Гриценко та Усик напали на Одинцова і, погрожуючи зброєю, відібрали у нього наручний го­динник, але тут же були затримані працівниками міліції.

Варіант. При вчиненні нападу на Одинцова Гриценко погро­жував потерпілому дерев'яним макетом револьвера, а Усик — складаним ножем.

6. Брати Каращуки організували групу для нападу на квартири громадян. Пізніше у групу ввійшов Смолій. Упродовж трьох міся­ців велись пошуки будинків, де живуть багаті люди. В цей період групою було придбано пістолет і ЗО патронів до нього, виготовлено два фінські ножі. Використовуючи зброю, група вчинила напад на квартиру Мучника, який вчинив опір. Каращук Василь застрелив Мучника. Каращук Анатолій фінським ножем завдав тяжкого ті­лесного ушкодження дружині Мучника, а Смолій зґвалтував мало­літню дочку Мучників. Забравши гроші, коштовності та цінні речі —всього на суму 29 тис. грн., група покинула будинок, але була за­тримана працівниками міліції, яким намагалась вчинити збройний опір.

Чайченко з телефона-автомата зателефонував до чергової частини РУВС м. Києва і під погрозою вибуху міни в лікарні зажа­дав відпустити затриманого за підозрою у вчиненні розбійного на­паду його друга Шумова. Через півгодини зателефонував удруге, попередивши, що до вибуху залишилося менше години. Хворі та персонал лікарні були змушені покинути приміщення, обстежен­ням якого встановлено, що ніякої міни в ньому немає.

16-річний Матічук і 15-річний Єпур, щоб "подивитись, що буде", подзвонили в обласну клінічну лікарню і повідомили, що в лікарні закладена бомба з годинниковим механізмом, яка вибухне

Теми рефератів:

1. Бандитизм. Особливості кваліфікації

2. Відповідальність за викрадення зброї.

Методичні рекомендації.