рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Право внутршньогосподарського ведення майном

Право внутршньогосподарського ведення майном - Курсовая Работа, раздел Право, Право власностi та право повного господарського ведення: спiльне та вiдзнаки Право Внутршньогосподарського Ведення Майном. Право Внутршньогосподарс...

Право внутршньогосподарського ведення майном.

Право внутршньогосподарського ведення майна представля собою також похдне вд права власност, а можливо вд права повного господарського ведення, право внутршньогосподарського пдроздлу щодо володння, користування та розпорядження, закрпленим за ним майном пдпримства.

Воно здйснються у вдповдност з внутршньогосподарським договором, завданнями пдпримства, метою дяльност, означеними у положенн про даний пдроздл, правилами ведення госпрозрахунку на пдпримств.

Особливостями цього права те, що його меж визначен для реалзац внутршньогосподарського розрахунку самим пдпримством.

Це право реалзуться уподавляючй бльшост у внутршньогосподарських вдносинах не входить у сферу товарного обороту. Лише у тих випадках, коли за умовами дяльност вдокремленому пдроздлу пдпримства вдкриваться рахунок у банку, воно може реалзувати майно шляхом виступу у товарно-грошовому оборот. Наприклад, товарний цех може у вдповдност з умовами внутршньогосподарського розрахунку виробляти та реалзовувати самостйно створювану тару. Транспортний цех пдпримства може позичатися у встановлених межах транспортним обслуговуванням клнтури вд свого мен. Пдставою виникнення права внутршньогосподарського ведення може бути акт надлення пдроздлу вдповдним правом або внутршньогосподарський договр.

Основними повноваженнями у триад внутршньогосподарського ведення правочинность володння та користування. Розпорядч можливост, що надаються пдроздлами практично виключають можливсть вдчуження майна ншим пдроздлам або взагал за меж пдпримства, хоч це допустимо. Наприклад, надання права реалзац не потрбних пдпримству предметв обладнання, нвентаря, нших речей.

Звичайно розпорядч повноваження повязан з передачею верстатв, обладнання у ремонт, з перемщенням х у сферу дяльност нших пдроздлв. Параметри розпорядження повинн бути обумовлен у вдповдному акт пдпримства остаточно закрплен за пдроздлом. 2.3 Порвняльна характеристика права власност та права повного господарського ведення.

Серед речових прав законодавець особливо видля права повного господарського ведення, оперативного управлння.8 П. 1 ст. 37, п. 1 ст. 39 ЗУ Про власнсть вд 7.02. 91 р. Правом повного господарського ведення власник або уповноважен м органи надляють пдпримства, здйснююч професйне господарювання як пдпримницьку дяльнсть у цлях вилучення прибутку. Тут застосовують правила про власнсть, якщо нше не передбачене законодавчими актами або договором пдпримства власника.

У цьому випадку речове право пдпримств через повноваження володння, користування розпорядження реалзуються з найбльшою повнотою, порвняно з обсягом повноважень самого власника. Бльш того, користуючись свом абсолютним правом повного господарського ведення, пдпримство ма можливсть його захисту вд усх осб, включаючи власника. У той ж час, будучи вторинним, похдним, це право вже спочатку обмежене законом бо тльки власнику уповноваженим м органам належать права створення, реорганзац, лквдац пдпримства, визначення метицлей його дяльност, здйснення контролю за ефективнстю використання схоронност довреного майна.

По вдношенню до дано вихдно конструкц право повного господарського ведення держава або нший власник може встановити подальш обмеження його обсягу та змсту. Ц обмеження можуть бути загальнонормативними, спецально нормативними або ндивдуальними. ЗАГАЛЬНОНОРМАТИВНИМИ обмеження встановлен дючим законодавством при реалзац права повного господарського ведення будь-якими пдпримствами стосовними до усх або деяких форм власност. Частина цих обмежень розповсюджуться на пдпримства, що власниками свого майна.

Обмеження, нормативно встановлен для державних або мунцпальних пдпримств, полягають здебльшого у введенн особливого порядку розпорядження майном, що припуска необхднсть одержання дозволу, погодження з комтетами щодо управлння майном або ж необхднсть здйснення розпорядчих дй безпосередньо комтетами. Назвемо деяк найбльш важлив обмеження Лквдаця та реорганзаця пдпримства виробляються за ршенням власника або органу, уповноваженого створювати так пдпримства, при участ трудового колективу.9 П. 1 ст. 34 Закону Украни Про пдпримства вд 27.03. 91 р. Пдпримство-боржник пода у арбтражний суд заяву про свою неспроможнсть банкрутство тльки за згодою власника або уповноваженого м органу.

Продаж матеральних та не матеральних активв дючих державних мунцпальних пдпримств здйснюються у вдповдност з законодавством про приватизацю. При здач в оренду нерухомого майна державних та мунцпальних пдпримств, структурних одиниць цих пдпримств, хнх пдпримств, хнх флй, вддлень та нших вдокремлених пдроздлв повноваження орендодавця здйснюють виключно вдповдн комтети з управлння майном.

Здача в оренду рухомого майна цих пдпримств на строк бльш 1 року здйснються пдпримствами за погодженням з вдповдними комтетами. СПЕЦАЛЬНО-НОРМАТИВН обмеження встановлюються звичайно на пдзаконному рвн застосовуються до певних галузей або здйснюючих певн види дяльност.

Подбн обмеження можуть перебувати у закрпленн за пдпримствами майна на прав ПОВНОГО ГОСПОДАРСЬКОГО ВЕДЕННЯ не повного отже, обмеженого або навть на прав ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛННЯ. Останн характеризу загальний вихдний режим майна не за пдпримствами, а за державними та ншими установами, що фнансуються за рахунок коштв власника. Меж здйснення права оперативного управлння встановлюються законом у вдповдност з метою дяльност установи, завданнями власника призначенням майна.

Вони значно бльш жорсткими, нж меж здйснення права повного господарського ведення у всякому випадку, у порвнянн з заставленою у закон теоретичною моделлю цього права. НДИВДУАЛЬН обмеження встановлюються власником або уповноваженим м органом по вдношенню до того або ншого конкретного пдпримства виходячи з специфки умов господарювання у кожному окремому випадку. Як можливий правовий засоб застосування ндивдуального обмеження ЗУ Про власнсть назива лише договр пдпримства з власником.

Виходячи з сказаного, мперативна вказвка про те, що за державними та мунцпальними пдпримствами майно закрплються на прав повного господарського ведення, слду сприймати лише як базову теоретичну правову конструкцю, що може бути модифкована обмежена за обсягом змстом субктивного права нормативним шляхом або договором. Крм того, у силу ст. 5 Про власнсть власник не зобовязаний, а лише може закрпити майно, що йому належить за створеним м пдпримством на прав повного господарського ведення.

Ця досить вагома розбжнсть у пдставах виникнення даного права пряма вказвка закону або ж розсуд власника, втлене у договор не можна пояснити лише дефектами юридично технки. Мабуть, подбн коливання законодавця вдображають суттв моменти, зокрема, вдтворюють обктивну тенденцю до надлення субктв господарювання найбльш широким за обсягом та змстом речовим правом. Однак це не виключа можливост прояву вол власника у обмеженн цього права або навть його замн ншим, завдомо бльш вузьким правом оперативного управлння.

Таким чином, в данй курсовй робот розглянут так форми реалзац права власност як оренда, право повного господарського ведення та право внутршньогосподарського ведення. Виходячи з задач курсово роботи необхдно провести порвняльний аналз права власност та права повного господарського ведення. Щодо сут дан права дентичними, так як обидва права володють традой повноважень володння, користування та розпорядження. абсолютними правами у частин можливост захисту, так як власник пдпримство володти майном на правах повного господарського ведення мають можливсть захисту вд усх осб, а останн навть вд власника. стотн вдмнност цих двох прав перебують у тому, що субктом права власност можуть бути фзичн юридичн особи, а права повного господарського ведення, тльки юридичн особи засоби придбання права власност можуть бути як первинними, так похдними, а засоби придбання права повного господарського ведення тльки похдними власник ма право на створення, лквдацю, реорганзацю пдпримства, визначення цлей його дяльност, здйснення контролю за ефективнстю використання та схоронност довреного майна, юридична особа, яка волод майном на прав повного господарського ведення, таких прав не ма. ЗАКЛЮЧЕННЯ Абсолютним правом, яким не кореспондують н з одним конкретним субктом, право власност. Право власност да його субкту можливсть володння, користування та розпорядження майном у вдповдност з законом.

Це право використовуться для здйснення господарювання на баз власного майна державою, областями, мстами, а також приватними власниками.

У невеликому обсяз реалзу сво право власност для здйснення господарсько дяльност та суспльно органзац у цлях реалзац статутних задач, але найчастше як споживачи продукц робт та послуг.

Держава або регон як власник реалзу сво право у господарюванн, коли прийма виршальн та розпорядч дозвльн акти у вдношенн обктв власност про направлення х на господарськ цл. Так ршення, як планов акти про будвництво важливих народно-господарських обктв, про створення нових обднань або виробничо-господарських комплексв з хнми органами, що очолюють, про передачу пдпримств, обднань, хньо приватизац це все д щодо реалзац права власност.

Оскльки акти мають виробничо-господарськ цл та породжують пдпримницьк стосунки, вони вдносяться до господарського регулювання. Беруть участь у господарських вдносинах на баз власного майна приватн власники фзичн та юридичн особи. Держава законодавчо встановлю форми власност державна, колективна та приватна.

Кожно з цих форм власност притаманн тльки й характерн риси субкти, засоби придбання, обкти, що викладен у глав 1. В основ розподлу на види лежить субктивний склад даного права, так як субктом, припустимо, загальнодержавно власност держава в особ Верховно Ради Украни, республкансько Республка Крим, комунально адмнстративно-територально одиниц в особ обласних, районних, сльських, селищних, мських Рад Народних Депутатв. У державнй власност знаходиться бльш широке коло обктв, нж у колективнй та приватнй власност.

Субктами колективно власност окрем органзацйно-оформлен колективи та нш колективн органзац, так як господарськ товариства, трудов колективи, релгйн органзац, громадськ обднання та н як юридичними особами. Як у прав приватно власност коло обктв визначене законодавчо. снують ряд обктв, що не можуть бути у приватнй та колективнй власност. Субктами права приватно власност в Укран громадяни Украни, ноземц та особи без громадянства. Ус форми власност мають сво переваги та недолки.

Форми реалзац прав власност можуть рзномантними. У процес реалзац субкти вступають до абсолютно-вдносних речов правовдносин. До числа таких правовдносин вдносяться право повного господарського ведення, оперативного управлння, оренди та нш права на майно, отриман вд власникв для ведення господарсько дяльност. Вони абсолютно вдносними. Тому що субкт такого права реалзу сво можливост поза взамодю з ншими субктами, волод, користуться та розпоряджаться майном абсолютно, не використовуючи свох можливостей н з ким, крм власника, з яким вн перебу у вдносному правовдношенн. Правовдносини такого роду у сучасному регулюванн опосредують представлення державного майна пдпримцем.

Вони одержують майно для його реалзац у умовах ринково конкуренц з тим, щоб використати автономну оперативно-господарську самостйнсть, отримати оптимальн фнансово-господарськ результати, що дозволять рентабельно для держави та регону вести дла у власних нтересах та нтересах власника.

В данй курсовй робот розглянут так форми реалзац права власност як оренда, право повного господарського ведення та право внутршньогосподарського ведення. Виходячи з задач курсово роботи необхдно провести порвняльний аналз права власност та права повного господарського ведення. Щодо сут дан права дентичними, так як обидва права володють традой повноважень володння, користування та розпорядження. абсолютними правами у частин можливост захисту, так як власник пдпримство володти майном на правах повного господарського ведення мають можливсть захисту вд усх осб, а останн навть вд власника. стотн вдмнност цих двох прав перебують у тому, що субктом права власност можуть бути фзичн юридичн особи, а права повного господарського ведення, тльки юридичн особи засоби придбання права власност можуть бути як первинними, так похдними, а засоби придбання права повного господарського ведення тльки похдними власник ма право на створення, лквдацю, реорганзацю пдпримства, визначення цлей його дяльност, здйснення контролю за ефективнстю використання та схоронност довреного майна, юридична особа, яка волод майном на прав повного господарського ведення, таких прав не ма. СПИСОК ЛТЕРАТУРИ 1. Гречко В. В Зоменко Ю Консттуцйне право на особисту власнсть К. Политвидав Украни, 1989. 65 с. 2. Заболотний В. Органзацйно-правов основи особливост функцонування рзних форм власност Полтика час 1991. 13. С. 15-23. 3. Закон Украни Про власнсть вд 07.02.91р. Юрид. всник Украни 1997. 11. 4. Закон Украины Опредприятиях от 27.03.91 с изм. и доп. 5. Комах Е. Право коллективной собственности в Украине Предпринимательство, хозяйство и право 1997. 6. С. 3-7. 6. Майнов права громадян юридичних осб Михайленко О. Р. Основи правознавства К 1997. С. 171-181. 7. Мартемьянов В. С. Хозяйственное право БЭК, М 1994. Т. 1. 298 с. 8. О собственности в СССР М. Политиздат, 1990. 126 с. 9. Правовое регулирование отношений собственности в Украине Юрид. вестник 1997. 1. С. 84-89. 10. Правоведение 90 г. 4 Толстой Ю. К. Собственность и пр. Собственности в условиях перестройки. 11. Приходько И. А. Молодому предпринимателю М. Мол. гвардия, 1991. 189 с. 12. Пронська Г. Правове становище орендного пдпримства Юрид. всник Украни 1996. 11. 13. Селванов В. Проблеми трансформац власност права в Укран Вче 1997. 6. С. 86-100. 14. Сиплувий Ю. М. Пдпримцям про захист власност Юрид. всник Украни 1997. 16. 15. Система форм собственности переходных обществ Экономика Украины 1996. 6. С. 54-62. 16. Собственность право и свобода М. ИГПАН, 1992. 127 с. 17. Суханов Е. А. лекции оправе собственности М. Юрид. лит 1991. 238 с. 18. Шемякин Л. Конституционное обеспечение прав субъектов права собственности и хозяйствования Юрид. вестник 1997. 2. С. 62-63. ПРИМТКА 1. Декрет Кабнета Мнстрв Украни Про режим ноземного нвестування вд 20.05. 93 р. 2. Ст. 35 Закону Украни Про власнсть вд 07.02. 91 р. 3. Ст. 20 Закону Украни Про власнсть вд 07.02. 91 р. 4. П. 3 ст. 18 Закону Украни Про пдпримства в Укран вд 27.03. 91 р. 5. П. 2 ст. 4 Закону Украни Про власнсть вд 07.02. 91 р. 6. Ст. 268 Цивльного Кодексу 7. П. 1 ст. 18 Закону Украни Про пдпримства в Укран вд 27.03.91 р. 8. П. 1ст. 37, п. 1 ст. 38 Закону Украни Про власнсть вд 07.02. 91 р. 9. П. 1 ст. 34 Закону Украни Про пдпримства в Укран вд 27.03. 91 р. ДОДАТОК Право власностПраво повного господарського ведення1. Володють традой повноважень володння, користування та розпорядження. 2. абсолютними повноваженнями, бо власник пдпримство, володти майном на прав повного господарського ведення мають можливсть захисту вд усх осб, а останн навть вд власника. 3. Носять безстроковий характер.1. Субктами народ Украни, громадяни, юридичн особи держава, нш держави та х юридичн особи, спльн пдпримства, мжнародн органзац, громадяни нших держав, особи без громадянства. 2. Способи придбання можуть бути як первинними так похдними. 3. Власник ма право на створення, лквдацю, реорганзацю пдпримства, визначення цлей його дяльност, здйснення контролю за ефективнстю використання та схоронност довреного майна.1. Субктами пдпримства, тобто юридичн особи. 2. Способи придбання можуть бути тльки похдними. 3. Таких прав не ма.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Право власностi та право повного господарського ведення: спiльне та вiдзнаки

Правове регулювання вдносин власност одним з найважливших напрямкв нормативно дяльност держави.За допомогою права держава регулю належнсть тих або… Сукупнсть даних правових норм, що регулюють вдносини власност, визначають… Володння закрплення матеральних благ за конкретними власниками ндивдами та колективами, фактичне утримання реч у сфер…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Право внутршньогосподарського ведення майном

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Субкти засоби виникнення та припинення права власност
Субкти засоби виникнення та припинення права власност. Субктами права власност в Укран визнаються народ Украни, громадяни, юридичн особи держава. У вдповдност з ст.3 Закону Украни Про власнс

Право державно власност
Право державно власност. До державно власност в Укран належать загальнодержавна, республканська власнсть власнсть адмнистративно- територальних одиниць. Суб ктом права загальнодержавно властност де

Право колективно власност
Право колективно власност. Колективна власнсть охоплю майно, що належить окремим органзацйно оформленим колективам громадян, а також нших колективних органзацй. Члени таких органзацй об дную

Право орендаря як речове господарське право
Право орендаря як речове господарське право. Для ведення господарсько дяльност майно може передаватися власником пдпримцю За договором оренди, у силу якого наймодавець зобовязуться надати наймачу м

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги