Правовое регулирование банкротства

Правове регулювання банкрутства ПЛАН Вступ. 1. Поняття банкрутства та його суб кти. 2. Пдстави для застосування банкрутства. 3. Провадження у справах про банкрутство. 4. Наслдки визнання боржника банкрутом. Заключення. 1. Понят я банкрутства Субкти банкрутства Банкрутство як одна з юридичних пдстав лквдацпдпримств регулються Законом Про пдпримства в Укран ст.ст.24,34. Порядок умови визнання будь-якихюридичних осб суб ктв пдпримницько дяльност банкрутами з метою задоволення претензй кредиторв регулю спецальний Закон Украни вд 14 травня 1992 р. Про банкрутство Вдомост Верховно Ради Украни. 1992 31. Ст. 440. Провадження у справах про банкрутство та лквдацйнийпроцес регулються також законодавством Украни проорганзацю та дяльнсть Арбтражного суду, а провадження усправах про банкрутство банкв регулються, крм того, з урахуванням вимог Закону Про банки банквську дяльнсть.

Так основн законодавч акти про банкрутство, поняттяякого мстить стаття 1 Закону Про банкрутство. Це повязана з недостатнстю активв у лквднй форм неспроможнсть юридично особи субкта пдпримницько дяльност задовольнити в установлений для нього строк предявлен до нього кредиторами вимоги виконати зобовязання перед бюджетом.

З наведеного визначення виплива, що банкрутство ма економчний правовий характер. З економчно точки зору банкрутство неспроможнстюпродовження субктом сво пдпримницько дяльност внаслдок економчно нерентабельност, безприбутковост.

Суб кт пдпримництва ма стльки боргв перед кредиторами зобовязань перед бюджетом, що коли х вимоги будуть предявлен у визначен для цього строки, то майна суб кта активв у лквднй форм не вистачить для х задоволення. Юридичним аспект банкрутства поляга насамперед у тому, що в субкта кредитори, тобто особи, що мають документован майнов вимоги до нього як до боржника. Це майновправовдносини банкрутства, здйснення яких у встановленому законом порядку може призвести до лквдац субктапдпримництва.

Внаслдок порушення справи про банкрутство виникакомплекс процесуальних правовдносин провадження усправ, визнання боржника банкрутом, оголошення про банкрутство, задоволення претензй кредиторв, припиненнясправи про банкрутство тощо. Сукупнсть таких процесуальних правовдносин може розглядатися як лквдацйнийправовий процес щодо субкта пдпримництва. Суб ктами банкрутства закон визна лише юридичнихосб, причому осб одн категор суб ктв пдпримництва, неспроможних свочасно виконати сво зобовязання перед кредиторами або перед бюджетом.

Таким чином, мова йде насамперед про пдпримства всх форм власност видв, визначених статтею 2 Закону Про пдпримства вУкран, а також про господарськ обднання згдно з статтею 3 цього Закону, якщо вони здйснюють пдпримницьку дяльнсть. Зазначен субкти пойменован Законом Про банкрутство боржниками або банкрутами. Боржником вдповдний субкт вважаться на всх стадяхпровадження у справ про банкрутство, банкрутом пслятого, як Арбтражний суд прийме постанову про визнанняборжника банкрутом.

Закон Про банкрутство не поширються на юридичних осб, як не займаються згдно статутами положеннямисистематичною пдпримницькою дяльнстю. З ншого боку, у вдносинах банкрутства виступають кредитори. Це можуть бути як громадяни, так юридичн особи, що мають пдтверджен належними документами майнов вимоги до боржника. До кола кредиторв не входять т субкти, майнов вимоги яких повнстю забезпечен заставою.

Якщо до одного боржника мають майнов вимоги два або бльше кредиторв, останн повинн дяти у справах про банкрутство як збори кредиторв. Збори можуть створюватикомтет кредиторв. Коли кредиторв бльше десяти, створення такого комтету обовязковим. Повноваження цьогооргану визначають збори. Ц органи збори, комтет необхдн для участ у провадженн у справах про банкрутство з боку кредиторв з тим, щоб дяли не окрем численнкредитори, а один спльний, обднаний кредитор. 2.

Пдстави для застосування банкрутства

Кредитор може звернутися з заявою про порушення справипро банкрутство ... Згдно з статтею 15 АПК справи про банкрутство розглядаються Арбтражним... В провадженн у справах про банкрутство встановлен три процесуальн стро... встановлена вдсутнсть боргу, або боржник виконав зобовязання перед усм... Проте наглядова нстанця арбтражного суду не позбавлена права в цьому в...