Висновки

Висновки. Внаслдок упорядкування правового регулювання колективних договорв угод виникла певна система норм, як регулюють трудов та соцально-економчн вдносини мж власником або уповноваженим ним органом та найманими працвниками.

Законодавство встановлю нийнижч, мнмальн гарант для найманих працвникв на територ вс держави. Колективн угоди укладаються з тим, щоб допомогти трудовим колективам визначитись при укладенн колективних договорв. Вдповдно колективний договр результатом процесу прийняття ршень мж власником або уповноваженим ним органом представницьким органом трудового колективу.

З урахуванням надбання колективних угод колективним договором встановлються сукупнсть правил, що визначають умови прац, досягнут на переговорах мж сторонами. Регульован колективним договором взамовдносини грунтуються на тому, що встановлен законодавчими та ншими нормативними актами положення мнмальними. Стаття 91 КЗпП нада право пдпримствам, установам, органзацям в межах свох повноважень за рахунок власних коштв встановлювати додатков порвняно з законодавством трудов соцально-побутов пльги для працвникв.

Разом з тим колективний договр не становить диного способу фксац умов прац. Поряд з колективним сну ндивдуальний трудовий договр, яким визначаються умови найму. Але щоб ц умови були сприятливими для працвника, взамообумовленими, а не встановленими односторонн власником, вони мають бути визначен колективним договором.