З дисципліни ПРОФЕСІЙНо-правова ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПРАВНИКА

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ВНУТРІШНІХ СПРАВ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА ТА БЕЗПЕКИ

ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Кафедра загальноправових дисциплін

 

 

Лекція

з дисципліни «ПРОФЕСІЙНо-правова ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПРАВНИКА»

Тема № 3. Дисциплінарна відповідальність і провадження щодо правника

(2 години)

 

 

Для студентів, слухачів юридичного факультету ННІ права та безпеки

Дніпропетровськ – 2012

    Рецензенти:

ВСТУП

Тема правового регулювання дисциплінарної відповідальності є актуальною не протязі багатьох років, оскільки, наприклад, звільнення за порушення трудової дисципліни одне з найпоширеніших підстав звільнення працівника.

Сама можливість звільнення за вчинення дисциплінарного проступку як вид дисциплінарного стягнення служить ефективним заходом для запобігання порушень обов'язків, покладених на працівника трудовим договором. У сучасних умовах переходу до ринкової економіки підвищується значення суворого дотримання трудової дисципліни, зростає потреба у вдосконаленні трудового законодавства, що регулює дисципліну праці, дисциплінарну відповідальність, а також підстави звільнення за порушення трудової дисципліни.

Судова практика свідчить про те, що в останнє десятиліття кількість звільнень за порушення трудової дисципліни не зменшується. У зв'язку з цим актуальними стали заходи, застосовувані наймачами, що реалізують свою господарську владу щодо зміцнення дисципліни праці. Виникли проблеми нового підходу до правового регулювання дисципліни праці.


ПОНЯТТЯ ТА ВИДИ ДИСЦИПЛІНАРНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Дисциплінарна відповідальність згідно з чинним законодавством України настає за порушення трудової дисципліни й службових обов'язків. Такі порушення… Законодавством закріплено такі види дисциплінарної відповідальності: 1) у порядку, встановленому законами України;

ДИСЦИПЛІНАРНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СУДДІ

Судді як носії судової влади при здійсненні правосуддя є незалежними від будь якого впливу, нікому не підзвітні і підпорядковуються лише закону.… Особливість статусу суддів має суттєвий вплив на визначення підстав виникнення… Підстави дисциплінарної відповідальності суддів визначені у пункті 5 частини 4 статті 125 Конституції України, згідно…

Відкриття дисциплінарної справи

 

Розгляд дисциплінарної справи

Повторна неявка цього судді на засідання Комісії є підставою для розгляду дисциплінарної справи за його відсутності. Розгляд дисциплінарної справи… У разі необхідності провести додаткову перевірку, витребувати додаткові…

Прийняття рішення

За результатом проведеної ретельної перевірки ВККСУ приймається рішення. Рішення приймається колегіально більшістю членів від загального складу… В обговоренні питання та прийнятті рішення не може брати участь той суддя,… Рішення підписується головуючим і членами Комісії які брали участь у засіданні. Кожен член Комісії має право висловити…

Дисциплінарне стягнення стосовно судді та порядок його виконання

  При вирішенні питання про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності… Інформацію про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності оприлюднюється на офіційному веб-порталі ВККСУ. Ця…

Оскарження рішення у дисциплінарній справі стосовно судді

  Рішення ВККСУ у більшості випадків є остаточним і оскарженню не підлягають.… Оскарження рішення ВККСУ до Вищого адміністративного суду України про притягнення судді до дисциплінарної…

ВИСНОВКИ ДО ДРУГОГО ПИТАННЯ

Особливість статусу суддів має суттєвий вплив на визначення підстав виникнення дисциплінарної відповідальності суддів, кола суб'єктів, які можуть…  

ВИСНОВКИ З ТЕМИ

1. Незалежно від того, дисциплінарним статутом чи положенням встановлюється відповідальність, ними передбачаються дисциплінарні стягнення, які… 2. Судді як носії судової влади при здійсненні правосуддя є незалежними від… 3. Особливість статусу суддів має суттєвий вплив на визначення підстав виникнення дисциплінарної відповідальності…