Значення правильної кримінально-правової кваліфікації

Поняття правильної кримінально-правової кваліфікації.

Правильна діяльність — така, під час котрої дотримуються існуючих правил та норм, результат якої відповідає дійсності, є істинним.

Кримінально-правову кваліфікацію слід вважати правильною тоді, коли вона здійснена на підставі повного, всебічного і об'єктивного дослідження фактичних обставин справи та застосування кримінального закону відповідно до загальновизнаних принципів кваліфікації.

Питання матеріального кримінального права, вирішення яких обумовлене правильною кваліфікацією

Найширше коло питань, вирішення яких обумовлене кримінально-правовою кваліфікацією, стосується матеріального кримінального права. Тим самим ще раз підтверджується, що кваліфікація — ц інститут у своїй основі криміналь¬но-правовий.

Процесуальні питання, пов 'язані з кримінально-правовою кваліфікацією.

Вже порушення кримінальної справи фіксує той факт, що існують відповідні кримінально-правові відносини, а кваліфікація діяння як злочину (що набула законної сили) означає спростування презумпції невинуватості.

Низка статей КПК — 132, 142, 223, 334 передбачають, що обвинувачений має право знати, в чому він обвинувачується, а засуджений — у вчиненні якого злочину його визнано винним.

Від кваліфікації залежить також визначення підсудності. Відомо, що у кримінальному процесі виділяють три види підсудності: 1) предметну (родову); 2) спеціальну (персональну); 3) територіальну (місцеву).