рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Завдання

Завдання - раздел Право, РОБОЧА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ. ОСОБЛИВА ЧАСТИНА 1. Завідуючий Дільничною Лікарнею Лисенко Систематично Незак...

1. Завідуючий дільничною лікарнею Лисенко систематично незаконно видавав окремим особам за винагороду листки непрацездатності, а також вимагав у хворих гроші за влаштування в окремих палатах, обладнаних сучасною лікарською технікою. Загалом Лисенко таким чином отримав від громадян 3600 грн. Місцевим судом Лисенко був засуджений за ч.2 ст. 368 КК України.

Адвокат в апеляційній скарзі просив суд провадження по справі припинити з тієї підстави, що дії Лисенка були пов’язані з виконанням ним своїх професійних, а не службових обов’язків.

Визначте, чи обгрунтовані доводи адвоката. Дайте відповідь на запитання, чи можна визнати Лисенка суб’єктом службового злочинів і як слід кваліфікувати вчинене ним діяння?

 

2. Ревізією виробничо-комерційної фірми у завідуючої відділом Шакирової було виявлено нестачу грошей на суму 117847 грн, яка утворилася, як встановлено, у зв’язку з несумлінним ставленням Шакирової до виконання своїх обов’язків. У зв’язку з цим було порушено кримінальну справу. Шакирова звернулася за консультацією до адвоката Кригіна, який запропонував їй для припинення кримінальної справи дати хабар слідчому Стасову у сумі 2000 доларів США. Шакирова погодилася і дала Кригіну зазначену суму, половину якої (1000 доларів США) останній передав слідчому Стасову, а решту привласнив. Приймаючи від Кригіна хабар, Стасов не знав, що частка грошей була привласнена Кригіним.

Дайте кримінально-правову оцінку описаним діянням.

Дайте відповіді на запитання: як вирішувалося б питання про відповідальність зазначених осіб, якби Шакирова за своєю ініціативою без пропозиції з боку Кригіна запропонувала останньому передати гроші слідчому; чи змінилася б кваліфікація дій винних, якби гроші, які були одержані від Шакирової, за попередньою змовою були поділені між Кригіним та Стасовим; як кваліфікувалися б дії винних, якби слідчий Стасов відмовився прийняти хабар?

 

3. Контролер стадіону Масіна попросила спортсмена Вакуліна допомогти їй перевіряти квитки у глядачів, які прийшли на концерт популярного cпівака. Вакулін скористався цим і пропустив на стадіон глядачів, які не мали квитків, одержавши за це від кожного по 30 грн. Таким чином, Вакулін зібрав 900 грн.

Дайте характеристику службового злочинів і визначте чи можна притягти Вакуліна до відповідальності за службовий злочин?

Варіант 1. Вакулін збирав гроші з глядачів за домовленістю з Масіною, з якою гроші потім були б поділені.

Варіант 2. Вакулін був призначений на посаду контролера наказом директора стадіону, а Масіна, здійснюючи контроль за виконанням Вакуліним своїх обов’язків, домовилась з ним про збирання грошей з глядачів, які проходили без квитків.

 

4. Астахов працював директором овочевої бази. Внаслідок безгосподарності, яка виявилась у несвоєчасному поверненні тари, територія бази була захаращеною, а частина тари, вартістю 2700 грн прийшла у непридатність. Замість виконання наказу вищої організації про реалізацію тари, Астахов дав розпорядження про відпускання тари всім бажаючим безкоштовно й безконтрольно, а потім наказав спалювати її. Зазначені дії Астахова призвели до того, що була втрачена тара на загальну суму 9850 грн.

Визначте, чи містять дії Астахова склад службового злочинів.

Як належить кваліфікувати вчинені Астаховим дії?

Проведіть розмежування злочинів, передбачених ст. 364 і 367 КК України.

 

5. Завідуюча крамницею Калюжна виявила нестачу продовольчих товарів і, підозрюючи у викраданні робітників крамниці, вчинила, незважаючи на категоричні заперечення, огляд їх особистих речей. Зниклі товари були виявлені у продавця Бондаренко, яку Калюжна образила і вдарила по обличчю.

Дайте кримінально-правову оцінку описаним діянням. Проведіть розмежування злочинів, передбачених ст. 364 і 365 КК України.

 

6. Бабанова, методист заочного відділення одного із вузів, систематично давала за винагороду студентам для списування курсові та контрольні роботи, подання яких до деканату було підставою для направлення оплачуваного виклику на екзаменаційну сесію й допуску до складання заліків та екзаменів.

Дайте кримінально-правову оцінку описаним діянням.

 

7. Дізнавач Слуцький, маючи у своєму провадженні відповідні матеріали, повинен був прийняти рішення про порушення кримінальної справи, чи про відмову в порушенні. Відібравши матеріали, за якими у порушенні кримінальної справи слід було відмовити і повністю звільнити осіб від відповідальності, Слуцький склав до них підроблені постанови про притягнення їх до адміністративної відповідальності у виді накладення штрафу і оголосив їх громадянам. При цьому Слуцький, ознайомлюючи громадян з постановою, пропонував їм сплатити штраф одразу ж у кабінеті, на що дехто погодився. У цілому Слуцький одержав у такий спосіб й обернув на свою користь 8000 грн.

Дайте кримінально-правову оцінку описаним діянням.

Дайте відповідь на запитання, як належало б кваліфікувати дії Слуцького, якби громадяни, що боялися бути притягнутими до кримінальної відповідальності, домовлялися з ним за грошову винагороду щодо укладання постанов про відмову в порушення кримінальної справи?

 

8. Завідуюча приватним дитячим садком Кострова виготовляла фіктивні табелі обліку робочого часу співробітників дитсадка, у яких вказувала про роботу понад встановлений час, а також у вихідні та святкові дні. На підставі цих табелів нараховувалася заробітна плата. Одержуючи у банку гроші для видачі заробітної плати, Кострова підроблювала у платіжних відомостях підписи співробітників, обернувши у такий спосіб на свою користь незаконно нараховану заробітну плату у розмірі 17 134 грн.

Дайте кримінально-правову оцінку описаним діянням.

 

9. Директор державного підприємства Куліков неодноразово натякав бухгалтеру Степанкову, що може призначити його головним бухгалтером, але за це непогано було б отримати подарунок. Степанков зрозумів, що інакше він підвищення не дочекається, і подарував Кулікову золотий годинник, вартістю 5000 грн. Отримавши подарунок, Куліков відразу повідомив органи міліції, що йому був даний хабар.

Дайте кримінально-правову оцінку описаним діянням.

 

10. Черговий лікар-акушер Семенов під час надходження в суботу до пологового відділення лікарні породіллі Хромової установив, що становище її було важким і вона потребувала термінової операції. Однак, оскільки був кінець робочого тижня, Семенов відклав операцію до понеділка. У неділю стан хворої різко погіршився і довелося робити термінову операцію, під час якої не вдалося врятувати життя Хромової і її новонародженої дитини. Як було встановлено експертами, летального результату можна було б уникнути, якби операція була проведена у суботу. Семенов був засуджений за ч. 2 ст. 367 КК України.

Дайте кримінально-правову оцінку описаним діянням. Як би вирішувалося питання про кваліфікацію діяння Семенова, якби він був завідуючим пологовим відділенням і за тих же обставин, користуючись становищем керівника, віддав розпорядження лікуючому лікарю про перенесення операції Хромової на понеділок?

 

11. Капітан теплоходу Гриньов відав одночасно судновою касою. Під час перевірки в касі була виявлена нестача грошей на суму 6500 грн, яку Гриньов одразу ж погасив. Розслідуванням було встановлено, що Гриньов систематично брав гроші з каси для особистих потреб у межах, що не перевищували його заробітної плати, з наміром наступного зарахування, а також давав гроші в рахунок заробітної плати іншим членам команди судна.

Дайте кримінально-правову оцінку описаним діянням Проведіть розмежування злочинів, що передбачені ст. 191 і 364 КК України.

 

12. Федоров, працюючи старшим слідчим районного відділу міського управління внутрішніх справ, прийняв до свого провадження кримінальну справу по звинуваченню Донченка у вчинені злочинів, передбаченого ст. 122 КК України. Під час допиту, діючи з метою одержання від Донченка хабара, Федоров заявив йому, що вбачає в його діях ознаки складу злочинів, передбаченого ч. 3 ст. 296 КК і без оформлення відповідних документів помістив його в камеру для затриманих. Після цього, діючи з тією же метою, Федоров викликав у коридор Бажину, з якою Донченко знаходився у фактичних шлюбних відносинах, і запропонував їй дати йому хабар у сумі 1000 доларів США за звільнення Донченка з-під варти і перекваліфікацію його дій на статтю, що передбачає більш м’яке покарання. Бажина погодилася і дала Федорову хабар, за що він звільнив Донченка з-під варти та кваліфікував діяння Донченка за ст. 122 КК.

Дайте кримінально-правову оцінку описаним діянням. Дайте відповідь на запитання як би вирішувалося питання про кваліфікацію дій зазначених осіб, якщо за тих же обставин у діях Донченка взагалі були відсутні ознаки складу злочинів?

 

13. Органами досудового слідства дії Знаменського були кваліфіковані за ч. 2 ст. 368 КК України. Під час розгляду матеріалів справи у суді було встановлено, що Знаменський, працюючи викладачем кафедри вищої математики індустріального інституту і обіймаючи посаду доцента, незаконно одержав від шести студентів винагороду за виставляння позитивних оцінок на курсовому екзамені – по 50 доларів США з кожного.

Проте суд не погодився з такою кваліфікацією і перекваліфікував дії Знаменського на ст. 354 КК України, вказавши, що викладач кафедри, приймаючи поточний екзамен, не може бути суб’єктом одержання хабара, оскільки не є службовою особою і його дії по прийманню таких екзаменів пов’язані з виконанням суто професійних обов’язків.

Докладно проаналізуйте дії, становище Знаменського, доводи слідства, суду і дайте висновок по справі.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

РОБОЧА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ. ОСОБЛИВА ЧАСТИНА

Харківський національний університет імені В Н Каразіна... Кафедра кримінально правових дисциплін юридичного факультету...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Завдання

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Трубников В. М., д.ю.н., проф., завідуючий кафедрою кримінально-правових дисциплін.
  Рецензенти: Литвинов О.М., доктор юридичних наук, професор, начальник кафедри кримінального права та кримінології, Харківський наці

ОПИС НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
  Найменування показників Галузь знань, напрям підготовки, освітньо-кваліфікаційний рівень Характеристика навчальної дисципліни

I. ЦІЛЬОВА НАСТАНОВА
Чинність Кримінального кодексу України, застосування його норм, ознаменувало завершення багаторічної реформи національного кримінального законодавства. Враховуючи, що вчинення суспільно небезпечних

ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
1. Предметом навчальної дисципліни «Кримінальне право України. Особлива частина» є чинне кримінальне законодавство України, наукова юридична література, а також судова практ

ЗМІСТ ПРОГРАМИ
1. Навчальна дисципліна «Кримінальне право України. Особлива частина» складається з 4 модулів. Модуль 1 складається з 5 тем; модуль 2 – з 3; модуль 3 – з 5; модуль 4 – з 8 т

Модуль 4.
Тема 14. Злочини проти громадського порядку та моральності Тема 15. Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів та інш

СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
Назви модулів і тем Кількість годин Денна форма Заочна форма Усього у тому числі

Теми семінарських занять
№ з/п Назва теми Кількість годин Злочини проти життя та здоров’я особи

Теми практичних занять
№ з/п Назва теми Кількість годин Злочини проти життя та здоров’я особи

Самостійна робота
№ з/п Назва теми Кількість годин 1. Поняття Особливої частини кримінального права, її система і значення

Ндивідуальне навчально - дослідне завдання
Курсова роботає індивідуальним завданням, яке передбачає закріплення, поглиблення та узагальнення знань, одержаних студентами при вивченні Загальної частини кримінального права. Во

Методи навчання
Курс Загальної частини кримінального права України вивчається за допомогою наступних форм та методів навчання: лекційні заняття, семінарські та практичні заняття, самостійна робота, робота в групах

Розподіл балів, які отримують студенти
  Приклад для заліку Поточне тестування та самостійна робота Сума Модуль 1 Модуль 2

Шкала оцінювання
Сума балів за всі види навчальної діяльності протягом семестру ОцінкаECTS Оцінка за національною шкалою для екзамену, кур

Перелік контрольних запитань для самостійної підготовки до іспиту із Особливої частини кримінального права України
Особлива частина Кримінального кодексу України: поняття і система. Кримінально-правова кваліфікація: поняття, значення, порядок та прийоми здійснення. Загальна характеристик

Злочини проти основ національної безпеки України
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти основ національної безпеки України. Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державн

Злочини проти життя та здоров’я особи
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти життя та здоров’я. Умисне вбивство. Поняття та види. Склад умисного вбивства без обтяжуючих і пом’якшуючих обставин. Умисне

Злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина
Поняття, загальна характеристика і види проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина.. Узагальнена характеристика злочинів проти виборчого права та права

Злочини проти власності
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти власності. Об’єкт та предмет цих злочинів. Система злочинів проти власності. Крадіжка. Поняття крадіжки. Склад злочинів. Кваліфікуючі

Злочини у сфері службової діяльності
Поняття, загальна характеристика і види злочинів у сфері службової діяльності. Конституція України про підстави, межі та способи діяльності службових осіб. Значення кримінального права в боротьбі з

Злочини у сфері господарської діяльності
Поняття, загальна характеристика і види злочинів у сфері господарської діяльності. Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут

Злочини проти довкілля
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти довкілля. Забруднення або псування земель. Склад злочинів. Кваліфікуючі ознаки. Відмінність від безгосподарського використання земель

Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів. Склад злочинів. Кваліфікуючі ознаки. В

Злочини проти громадського порядку та моральності
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти громадського порядку та моральності. Групове порушення громадського порядку. Склад злочинів. Масові заворушення. Склад злочи

Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення
Поняття, загальна характеристика і види злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших злочинів проти здоров’я населення. Незаконне

Злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації
Поняття, загальна характеристика і види злочинів у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації. Розголошення державної таємниц

Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян. Захоплення державних або громадських буді

Злочини проти правосуддя
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти правосуддя. Конституція України про основні принципи та порядок здійснення правосуддя в Україні. Завідомо незаконні затримання, приві

Злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Особливості їх суспільної небезпечності та протиправності. Планування, підготовка

Загальні методичні вказівки
Завдання до практичних занять з Особливої частини кримінального права розраховані на знання студентом положень Загальної частини кримінального права і спрямовані на закріплення теоретичного матеріа

Завдання
1. Прибиральниці одного з науково-дослідних інститутів Б. представник іноземної розвідки Дж. запропонував 25 грн. щодня за всі папери, які викидають в її установі. “Утильний папір” призначався для

Завдання
1. Скляр, з метою отримання спадщини, зштовхнув свого батька з балкону квартири на сьомому поверху будинку, інсценував нещасний випадок. Через вісім місяців, з тією самою метою, він своєчасно не зр

Тема 4. Злочини проти волі честі та гідності особи
Питання для обговорення 1. Загальна характеристика злочинів проти волі, честі та гідності особи, їх об’єкт. 2. Незаконне позбавлення волі або викрадення людини. 3. Захопл

Завдання
1. Орлов і Скворцов виїхали з Уткіною і Курициною до лісу 24.08.2012 р. У лісі Орлов, на прохання Скворцова, відвів Уткіну убік, а Скворцов, залишившись з Курициною, запропонував їй вступити з ним

Завдання
1. На виборчу посаду місцевого рівня претендували три кандидати: Фроленко, Савенко і Петренко. Савенко запропонував Фроленку зняти свою кандидатуру, пообіцявши за це передати остан

Завдання
1. Калмиков, знаючи, що його сусіди домі відсутні та не повернуться ще декілька годин, переліз через балкон та вліз у їхню квартиру через кватирку. Обшукавши їх квартиру він знайшов гроші у суммі 3

Завдання
1. На целюлозно-паперовому комбінаті було виготовлено 200 т целюлози підвищеної вологості. Державна контрольна лабораторія нагляду за стандартами і вимірювальною технікою встановил

Завдання
1.Давиденко, начальник дільниці державного виробничого підприємства сприяв своїм знайомим (фахівцям як в галузі технології, так і у фінансовій сфері) у вступі на роботу на різні ві

Завдання
1. Робітник очисного забою шахти Васильєв, знаючи, що ліс для кріплення можна подавати з одного виступу лави на другий тільки по команді кого-небудь з працюючих на нижньому виступі

Тема 13. Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту
Завдання 1. Помічник машиніста тепловоза Пшеничний, на виконання отриманого завдання, зробив огляд тепловоза і доповів про результати маш

Завдання
1. Водії трамвайного депо Багров і Коркін посперечалися з керівництвом депо з приводу заборгованості по заробітній платі. Враховуючи відмову адміністрації сплатити борг, Багров і К

Завдання
1. Корнієнко був засуджений районним судом за ч. 2 ст. 315 КК України за схиляння 17-річної Сушко до вживання наркотичних засобів. Досудовим слідством було встановлено, що Корнієнк

Завдання
1. Порушуючи інструкцію щодо забезпечення державної таємниці, конструктор заводу Савчук брав документи, що містили секретні відомості, для роботи з ними вдома. Одного разу, перебув

Завдання
1.Майстер комунального підприємства Морозов, що прибув за викликом, відмовився ремонтувати антену колективного користування в жилому будинку, посилаючись на відсутність кабелю та і

Завдання
1. Засуджені за хуліганство за ч. 2 ст. 296 КК України Григор’єв і Капустін побили члена ради колективу ув’язненого Гасанова за його активну роботу по зміцненню дисципліни. Крім то

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги