рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ - раздел Право, РОБОЧА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ. ОСОБЛИВА ЧАСТИНА 1. Предметом Навчальної Дисципліни «Кримінальне Право...

1. Предметом навчальної дисципліни «Кримінальне право України. Особлива частина» є чинне кримінальне законодавство України, наукова юридична література, а також судова практика за кримінальними справами.

Науковий фундамент навчальної дисципліни складають системний та діалектичний підходи, юридичний (догматичний) метод, історично-порівняльний метод, та метод системного аналізу.

 

2. Організація навчального процесу - здійснюється на основі відповідних законів України, Положень, стандартів освіти і науки, Статуту Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна та положення про юридичний факультет та кафедру кримінально-правових дисциплін.

Вивчення курсу «Кримінальне право України. Особлива частина» здійснюється через наступні форми навчання: лекційні заняття, семінарські та практичні заняття, самостійну роботу, роботу в групах, підготовку рефератів з окремим проблемним питанням кримінального права, а також виконання модульних робіт.

Лекційні заняття передбачають викладення нового теоретичного матеріалу викладачем, сприйняття цього матеріалу студентами. За своїм змістом лекції охоплюють основний теоретичний матеріал найважливіших тем навчальної дисципліни.

Семінарське заняття – форма навчального заняття, при якому викладач організує дискусію навколо попередньо визначених тем, до яких студенти готують тези виступів або відповідей на питання. Процес самостійної роботи по підготовці до семінару, та безпосередня робота на семінарі фіксується в робочому зошиті, ведення якого обов’язково для кожного студента. Робота на семінарському занятті також передбачає реферативну форму виступу у вигляді підготовки реферату за проблемним питанням теми та доповіді основних положень такого питання на занятті. Теми рефератів призначає викладач згідно з переліком тем, зазначених в навчальній програмі.

Викладач оцінює виступи студентів, їх активність у дискусії, рівень знань та уміння формулювати і відстоювати свою позицію тощо.

Практичне заняття – форма навчального заняття, спрямоване на формування у студента вмінь правильного застосування отриманих теоретичних знань при вирішенні практичних завдань. Процес самостійної роботи по підготовці до практичного заняття, та безпосередня робота на занятті фіксується в робочому зошиті, ведення якого обов’язково для кожного студента. Студенти, які пропустили семінарські та практичні заняття зобов’язані відпрацювати пропущену тему (теми) заняття

Самостійна робота студента – визначається навчальною програмою дисципліни, методичними матеріалами, завданнями та вказівками викладача. Самостійна робота забезпечується системою навчально-методичних засобів, передбачених для вивчення конкретної навчальної дисципліни: підручник, навчальні та методичні посібники, конспект лекцій, робочі зошити, рекомендована відповідна наукова та фахова монографічна і періодична література. Самостійна робота може виконуватися у бібліотеці, навчальних кабінетах, комп’ютерних класах, а також в домашніх умовах.

 

3. Взаємозв’язок з іншими дисциплінами. Успішне вивчення навчальної дисципліни «Кримінальне право України. Особлива частина» не можливе без звернення до окремих положень інших юридичних та неюридичних дисциплін:

- філософії – при вивченні питань про свободу волі в кримінальному праві, співвідношення Загальної та Особливої частини кримінального права;

- теорії держави та права - для засвоєння понятійного апарату, єдиного для всіх юридичних наук, що є необхідною базою для вивчення галузевих правових дисциплін, у тому числі кримінального права. Зокрема при дослідженні принципів кримінального права, кримінально-правової норми, визначенні суспільних відносин;

- конституційного права - при визначенні спрямованості та змісту норм кримінального права;

- адміністративного права – при вивченні окремих ознак злочину, з’ясуванні критеріїв розмежування злочинів від інших правопорушень;

- кримінально-процесуального права – з метою правильного з’ясування питання про винність особи у вчиненні злочину і застосування до неї покарання, співвідношення змістовного характеру кримінального права та правової процедури застосування кримінально-правових норм в практичній діяльності;

- кримінально-виконавчого права – при вивченні підстав, меж, умов та порядку призначення покарань та аналізу питань щодо порядку та умов виконання кримінальних покарань;

- міжнародного права – для засвоєння окремих питань чинності закону про кримінальну відповідальність у часі та просторі, кримінально-правової характеристиці злочинів проти безпеки людства та міжнародного правопорядку.

 

4. При викладенні окремих модульних тем навчальної дисципліни викладач з метою підвищення ефективності формування вмінь у студентів може застосовувати додаткові прийоми та засоби:

- демонстрація під час лекційних та практичних (семінарських) занять проекцій та наочних схем і таблиць з відображенням окремих елементів понятійного апарату кримінального права (наприклад, за темою: «Злочини проти власності та їх класифікація» та ін.);

- проведення під час практичних та семінарських занять так званої «ділової гри», формою проведення якої може бути обговорення в дискусійній формі окремого практичного або теоретичного завдання (наприклад, при вирішенні практичного завдання щодо кваліфікації злочину, окремі студенти виступають у ролі обвинувачів, інші – захисників, треті – судій).

- демонстрація під час проведення практичних та семінарських занять відеофрагментів на кримінальну тематику та постановка питань щодо юридичного аналізу сюжетів, показаних у фільмі.

 

5. Організаційна форма та методичні засоби поєднання теорії та практики:

- при викладенні окремих питань навчальної дисципліни пропонується на лекційні та практичні (семінарські) заняття залучати практичних працівників-юристів (перш за все, працівників слідчих підрозділів, прокуратури та судій). Спілкування з зазначеними особами дозволить студентам сприйняти цінний досвід представників правозастосовної діяльності та перейнятися проблемами практичного застосування кримінально-правових норм;

- при вивченні окремих тем студентам слід звертатися до матеріалів слідчої та судової практики, у тому числі до обвинувальних висновків та обвинувальних вироків, що знаходяться в фондовій бібліотеці кафедри. Окремою формою контролю знань тут може бути юридичний аналіз студентами на практичному (семінарському) занятті конкретної кримінальної справи, виявлення помилок в кваліфікації злочину та власне рішення правових питань, що випливають з фабули кримінальної справи.

 

Організаційні форми і методичні засоби контролю успішності студентів включають поточний самоконтроль за допомогою контрольних питань з навчальної дисципліни та контроль який здійснює викладач під час проведення семінарських та практичних занять, тестуванні за окремими модулями навчальної дисципліни; підсумковий контроль – у формі сесійного, семестрового заліку – чи іспиту. Результати складання заліків оцінюються за двобальною національною шкалою («зараховано», «не зараховано») та шестибальною шкалою ECTS, екзаменів за національною чотирибальною шкалою («відмінно», «добре», «задовільно», «не задовільно») та шестибальною шкалою ECTS і вносяться в екзаменаційну відомість, та залікову книжку.

Оцінка знань студентів за повинна відповідати наступним вимогам:

Оцінка «відмінно» (A) – коли студент глибоко та твердо засвоїв весь програмний матеріал, повністю системно, послідовно, грамотно і логічно його викладає, пов’язує теорію з практикою; може відповісти на будь-яке запитання при зміні його форми; показує знання монографічного матеріалу; правильно обґрунтовує, аргументує власні висновки; виявляє уміння самостійно узагальнювати та викладати матеріал, не допускаючи помилок.

Оцінка «добре» (В, С) – коли студент твердо знає програмний матеріал, грамотно і по суті викладає його, не допускає суттєвих помилок у відповіді на питання, правильно використовує теоретичні положення і володіє необхідними навиками по узагальненню та систематизації матеріалу що вивчається.

Оцінка «задовільно» (Е, D) – коли студент засвоїв тільки основний матеріал, але не знає окремих деталей, допускає неточні відповіді, недостатньо чіткі формулювання, порушує послідовність у викладанні програмного матеріалу та має певні труднощі в узагальненні та систематизації матеріалу що вивчається.

Оцінка «незадовільно» (FX) – коли студент не знає значної частини програмного матеріалу, допускає суттєві помилки, має значні труднощі при узагальненні матеріалу, що вивчається.

6. Вказівки з інформаційно-методичного забезпечення самостійних занять студентів. Інформаційно-методичну базу, необхідну для самостійній підготовці до практичних та семінарських занять, складання заліків та іспитів з навчальної дисципліни «Кримінальне право України. Особлива частина», складають:

- навчальний та тематичний плани;

- робоча навчальна програма з дисципліни «Кримінальне право України. Особлива частина» ;

- бібліографічний перелік навчальної літератури;

- методичні рекомендації щодо самостійної підготовки студентів;

- збірники задач з Особливої частини кримінального права;

- контрольні питання до модулю, заліку та іспиту;

- бібліотечний фонд та комп’ютерні ресурси кафедри кримінально-правових дисциплін.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

РОБОЧА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ. ОСОБЛИВА ЧАСТИНА

Харківський національний університет імені В Н Каразіна... Кафедра кримінально правових дисциплін юридичного факультету...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Трубников В. М., д.ю.н., проф., завідуючий кафедрою кримінально-правових дисциплін.
  Рецензенти: Литвинов О.М., доктор юридичних наук, професор, начальник кафедри кримінального права та кримінології, Харківський наці

ОПИС НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
  Найменування показників Галузь знань, напрям підготовки, освітньо-кваліфікаційний рівень Характеристика навчальної дисципліни

I. ЦІЛЬОВА НАСТАНОВА
Чинність Кримінального кодексу України, застосування його норм, ознаменувало завершення багаторічної реформи національного кримінального законодавства. Враховуючи, що вчинення суспільно небезпечних

ЗМІСТ ПРОГРАМИ
1. Навчальна дисципліна «Кримінальне право України. Особлива частина» складається з 4 модулів. Модуль 1 складається з 5 тем; модуль 2 – з 3; модуль 3 – з 5; модуль 4 – з 8 т

Модуль 4.
Тема 14. Злочини проти громадського порядку та моральності Тема 15. Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів та інш

СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
Назви модулів і тем Кількість годин Денна форма Заочна форма Усього у тому числі

Теми семінарських занять
№ з/п Назва теми Кількість годин Злочини проти життя та здоров’я особи

Теми практичних занять
№ з/п Назва теми Кількість годин Злочини проти життя та здоров’я особи

Самостійна робота
№ з/п Назва теми Кількість годин 1. Поняття Особливої частини кримінального права, її система і значення

Ндивідуальне навчально - дослідне завдання
Курсова роботає індивідуальним завданням, яке передбачає закріплення, поглиблення та узагальнення знань, одержаних студентами при вивченні Загальної частини кримінального права. Во

Методи навчання
Курс Загальної частини кримінального права України вивчається за допомогою наступних форм та методів навчання: лекційні заняття, семінарські та практичні заняття, самостійна робота, робота в групах

Розподіл балів, які отримують студенти
  Приклад для заліку Поточне тестування та самостійна робота Сума Модуль 1 Модуль 2

Шкала оцінювання
Сума балів за всі види навчальної діяльності протягом семестру ОцінкаECTS Оцінка за національною шкалою для екзамену, кур

Перелік контрольних запитань для самостійної підготовки до іспиту із Особливої частини кримінального права України
Особлива частина Кримінального кодексу України: поняття і система. Кримінально-правова кваліфікація: поняття, значення, порядок та прийоми здійснення. Загальна характеристик

Злочини проти основ національної безпеки України
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти основ національної безпеки України. Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державн

Злочини проти життя та здоров’я особи
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти життя та здоров’я. Умисне вбивство. Поняття та види. Склад умисного вбивства без обтяжуючих і пом’якшуючих обставин. Умисне

Злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина
Поняття, загальна характеристика і види проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина.. Узагальнена характеристика злочинів проти виборчого права та права

Злочини проти власності
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти власності. Об’єкт та предмет цих злочинів. Система злочинів проти власності. Крадіжка. Поняття крадіжки. Склад злочинів. Кваліфікуючі

Злочини у сфері службової діяльності
Поняття, загальна характеристика і види злочинів у сфері службової діяльності. Конституція України про підстави, межі та способи діяльності службових осіб. Значення кримінального права в боротьбі з

Злочини у сфері господарської діяльності
Поняття, загальна характеристика і види злочинів у сфері господарської діяльності. Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут

Злочини проти довкілля
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти довкілля. Забруднення або псування земель. Склад злочинів. Кваліфікуючі ознаки. Відмінність від безгосподарського використання земель

Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів. Склад злочинів. Кваліфікуючі ознаки. В

Злочини проти громадського порядку та моральності
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти громадського порядку та моральності. Групове порушення громадського порядку. Склад злочинів. Масові заворушення. Склад злочи

Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення
Поняття, загальна характеристика і види злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших злочинів проти здоров’я населення. Незаконне

Злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації
Поняття, загальна характеристика і види злочинів у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації. Розголошення державної таємниц

Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян. Захоплення державних або громадських буді

Злочини проти правосуддя
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти правосуддя. Конституція України про основні принципи та порядок здійснення правосуддя в Україні. Завідомо незаконні затримання, приві

Злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Особливості їх суспільної небезпечності та протиправності. Планування, підготовка

Загальні методичні вказівки
Завдання до практичних занять з Особливої частини кримінального права розраховані на знання студентом положень Загальної частини кримінального права і спрямовані на закріплення теоретичного матеріа

Завдання
1. Прибиральниці одного з науково-дослідних інститутів Б. представник іноземної розвідки Дж. запропонував 25 грн. щодня за всі папери, які викидають в її установі. “Утильний папір” призначався для

Завдання
1. Скляр, з метою отримання спадщини, зштовхнув свого батька з балкону квартири на сьомому поверху будинку, інсценував нещасний випадок. Через вісім місяців, з тією самою метою, він своєчасно не зр

Тема 4. Злочини проти волі честі та гідності особи
Питання для обговорення 1. Загальна характеристика злочинів проти волі, честі та гідності особи, їх об’єкт. 2. Незаконне позбавлення волі або викрадення людини. 3. Захопл

Завдання
1. Орлов і Скворцов виїхали з Уткіною і Курициною до лісу 24.08.2012 р. У лісі Орлов, на прохання Скворцова, відвів Уткіну убік, а Скворцов, залишившись з Курициною, запропонував їй вступити з ним

Завдання
1. На виборчу посаду місцевого рівня претендували три кандидати: Фроленко, Савенко і Петренко. Савенко запропонував Фроленку зняти свою кандидатуру, пообіцявши за це передати остан

Завдання
1. Калмиков, знаючи, що його сусіди домі відсутні та не повернуться ще декілька годин, переліз через балкон та вліз у їхню квартиру через кватирку. Обшукавши їх квартиру він знайшов гроші у суммі 3

Завдання
1. Завідуючий дільничною лікарнею Лисенко систематично незаконно видавав окремим особам за винагороду листки непрацездатності, а також вимагав у хворих гроші за влаштування в окрем

Завдання
1. На целюлозно-паперовому комбінаті було виготовлено 200 т целюлози підвищеної вологості. Державна контрольна лабораторія нагляду за стандартами і вимірювальною технікою встановил

Завдання
1.Давиденко, начальник дільниці державного виробничого підприємства сприяв своїм знайомим (фахівцям як в галузі технології, так і у фінансовій сфері) у вступі на роботу на різні ві

Завдання
1. Робітник очисного забою шахти Васильєв, знаючи, що ліс для кріплення можна подавати з одного виступу лави на другий тільки по команді кого-небудь з працюючих на нижньому виступі

Тема 13. Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту
Завдання 1. Помічник машиніста тепловоза Пшеничний, на виконання отриманого завдання, зробив огляд тепловоза і доповів про результати маш

Завдання
1. Водії трамвайного депо Багров і Коркін посперечалися з керівництвом депо з приводу заборгованості по заробітній платі. Враховуючи відмову адміністрації сплатити борг, Багров і К

Завдання
1. Корнієнко був засуджений районним судом за ч. 2 ст. 315 КК України за схиляння 17-річної Сушко до вживання наркотичних засобів. Досудовим слідством було встановлено, що Корнієнк

Завдання
1. Порушуючи інструкцію щодо забезпечення державної таємниці, конструктор заводу Савчук брав документи, що містили секретні відомості, для роботи з ними вдома. Одного разу, перебув

Завдання
1.Майстер комунального підприємства Морозов, що прибув за викликом, відмовився ремонтувати антену колективного користування в жилому будинку, посилаючись на відсутність кабелю та і

Завдання
1. Засуджені за хуліганство за ч. 2 ст. 296 КК України Григор’єв і Капустін побили члена ради колективу ув’язненого Гасанова за його активну роботу по зміцненню дисципліни. Крім то

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги