Класифікація доходів підприємницьких структур за джерелами формування

Загальний фінансовий результат господарської діяльності в бухгалтерському обліку визначається на рахунку 79 шляхом підрахунку і балансування всіх прибутків і збитків за звітний період. Господарські операції (касовим способом) на цьому рахун­ку відображаються за кумулятивним (накопичувальним) принци­пом, тобто наростаючим підсумком з початку звітного періоду.

Іншим принципом визначення фінансових результатів є вико­ристання методу нарахування, а не касовий спосіб. Через це прибу­ток (збиток), показаний у звіті про фінансові результати, не відоб­ражає реального притоку (відтоку) грошових засобів підприємства в результаті його господарської діяльності. Для відновлення реаль­ної картини про величину фінансового результату діяльності підприємства як приросту (чи зменшення) вартості його капіталу, який утворився в процесі його господарської діяльності за звітний період, необхідні додаткові коректуючі розрахунки.

На рахунку 79 фінансові результати діяльності підприємства відображаються в двох формах:

1. Як результати (прибуток чи збиток) від реалізації продукції,
робіт, послуг, матеріалів, іншого майна з попереднім вияв­
ленням їх на окремих рахунках реалізації.

2. Як результати, не пов'язані безпосередньо з процесом реалі­
зації, так звані позареалізаційні доходи (прибутки) і витрати
(збитки).

Суттєвий вплив на фінансові результати і використання при­бутку здійснює правильне групування затрат і доходів підпри­ємства відповідно до діючих принципів оподаткування прибутку:

- витрати, які включаються в затрати на виробництво;

- витрати і втрати, які підлягають віднесенню на рахунок 79;

- витрати, які здійснюються за рахунок цільових надходжень
і за рахунок прибутку, який залишається в розпорядженні
підприємства після сплати податку на прибуток;

- інші витрати підприємства.

Прибуток— важливий показник, який характеризує фінансо­вий результат діяльності підприємства. Ріст прибутку визначає ріст 34