ПРОВАДЖЕННЯ В СУДІ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ


 


3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 КАС України;

4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністра­тивного судочинства і чи підсудна позовна заява даному ад­міністративному суду;

5) немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.

Цей перелік не є вичерпним. Наприклад, суддя повинен з'ясувати, чи немає перешкод для відкриття провадження у справі, передбачених статтями 108 і 109 КАС України.

Пересвідчившись у додержанні усіх вимог до позовної за­яви, суддя приймає позовну заяву і відкриває на її підставі про­вадження в адміністративній справі. Про початок провадження суддя постановляє ухвалу, в якій зазначаються усі реквізити, передбачені ч. 4 ст. 107 КАС України. Проте суддя може прий­няти ухвалу й про відмову у відкритті провадження у разі вияв­лення недоліків чи перешкод у розгляді позовної заяви.

Копія ухвали невідкладно після постановления про від­криття провадження у справі надсилається особам, які беруть участь у справі, разом з інформацією про їх процесуальні пра­ва. Відповідачам надсилаються також копії позовної заяви та додані до неї документи.

Законодавцем не визначено порядок оскарження ухвали, надсилання копії ухвали про відмову у відкритті провадження. За загальним правилом убачається, що копія ухвали про відмо­ву надсилається в такому самому порядку, як й про відкриття провадження. Щодо оскарження, то ухвала про відмову у від­критті може бути оскаржена, а ухвалу про відкриття прова­дження немає сенсу оскаржувати, оскільки вона не породжує перешкод правам інших осіб.