Розділ 6. Адміністративно-деліктні провадження

Тема 16.Загальні положення провадження в справах про адміністративні правопорушення

Загальна характеристика провадження в справах про ад­міністративні правопорушення. Вимоги щодо провадження в справах про адміністративні правопорушення.

Заходи забезпечення провадження в справах про адміністра­тивні правопорушення. Доставления правопорушника, ад­міністративне затримання, особистий огляд і огляд речей, ви­лучення речей і документів, відсторонення водіїв від керування транспортними засобами, річковими і маломірними суднами та огляд на стан сп'яніння, витребування документів, проведення митних обстежень, пред'явлення товарів для впізнання тощо.

Права та обов'язки осіб, які беруть участь у провадженні в справах про адміністративні правопорушення.

Органи (посадові особи), які розглядають справи про ад­міністративні правопорушення. Адміністративні комісії при виконавчих комітетах сільських, селищних, міських рад. Поря­док їх утворення та правове регулювання. Виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад, їх компетенція. Районні, районні у місті, міські чи міськрайонні суди. Органи внутріш­ніх справ, органи державних інспекцій, інші органи (посадові особи). Уповноважені розглядати і вирішувати справи про ад­міністративні правопорушення, їх компетенція.

Підвідомчість справ про адміністративні правопорушення. Поняття підвідомчості та її значення. Види підвідомчості: пред­метна, територіальна, виключна, альтернативна, її ознаки та характеристика.


Тема 17.Провадження в справах про адміністративні правопорушення

Завдання та принципи провадження в справах про адміністра­тивні правопорушення. Своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній від­повідності із законом, виконання винесеної постанови.

Поняття порушення справи про адміністративне правопору­шення. Підстави порушення справи — подія адміністративного проступку та його юридичний склад. Протокол про адміністра­тивне правопорушення, його зміст. Особи, які мають складати протокол про адміністративні правопорушення, їх. повноважен­ня. Відкриття справи про адміністративне правопорушення.

Розгляд справи про адміністративне правопорушення. Місце і строки розгляду. Підготовка до розгляду і порядок розгляду. Обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення. Протокол засідання колегіаль­ного органу по справі про адміністративне правопорушення.

Винесення постанови по справі про адміністративні право­порушення. Види постанов по справі. Форма і зміст постанови, її структура. Порядок оголошення постанови та вручення її копії учасникам провадження та заінтересованим особам.

Перегляд постанови по справі про адміністративне право­порушення. Оскарження і опротестування. Порядок оскаржен­ня і строки оскарження постанови по справі про адміністра­тивне правопорушення. Опротестування постанови по справі про адміністративне правопорушення. Зупинення виконання постанови. Строк розгляду скарги або протесту. Розгляд скарги і протесту і прийняття рішення. Наслідки скасування постано­ви із закриттям справи про адміністративне правопорушення. Опротестування рішення у скарзі.

Виконання постанови у справі про адміністративне право­порушення. Звернення виконання та строки звернення вико­нання. Особи, уповноважені здійснювати виконання постано­ви про адміністративне правопорушення. Порядок виконання постанови про накладення стягнення у вигляді: попередження, штрафу, про оплатне вилучення предмета, конфіскацію пред­мета і грошей, про позбавлення спеціального права, про засто­сування виправних робіт, про застосування адміністративного арешту, про відшкодування майнової шкоди.