Завдання 2

Під час виборів народних депутатів України в 2006 р. за­суджені Кіцюра В.Л. та Симонеиь П.О., які утримуються в колонії середнього рівня безпеки, відмовились взяти участь в голосуванні.

Перший заступник начальника колонії наказав написати письмові пояснення з цього приводу. Засуджені Кіцюра В.Л. та Симонець П.О. відмовилися писати пояснення і заявили, що недостатньо знайомі з програмами більшості партій та блоків, і що це — їх особисте право брати участь у виборах чи не брати.

Перший заступник начальника колонії пояснив їм, що це є порушенням внутрішнього розпорядку, оскільки голосування на закритій дільниці передбачено розпорядком дня, і участь засуджених є обов'язковою.

1. Чи були порушені права засуджених?

2. Чи мав право перший заступник начальника колонії ви­магати пояснення?

ЗавданняЗ

8 січня 2006 р. на запрошення адміністрації в колонії мало відбутися богослужіння. Черговий помічник начальника колонії після вранішньої перевірки наявності засуджених оголосив, що засуджені 4 і 5 відділень направляються до клубу, де відбудеться богослужіння, що явка всіх засуджених


обов'язковою, оскільки захід передбачений планом заходів

на ней день.

Засуджені Кириленко І.П. і Симак А.Д. в категоричній формі відмовились слідувати на богослужіння, за що черговий поміч­ник начальника колонії помістив засуджених Кириленка І.П. і Симака А.Д- в ДІЗО до приходу начальника колонії.

1. Дайте оцінку діям адміністрації та чергового помічника начальника колонії.

2. Чи є дії чергового помічника начальника колонії пра­вомірними щодо поміщення засуджених в дисциплінарному

ізоляторі?

3. Чи були порушені права засуджених і які?

Завдання 4

Засуджений Кирієнко В.П. звернувся до начальника сані­тарно-медичної частини колонії з проханням призначити йому лікування від наркоманії, оскільки 2 роки перед позбавлен­ням волі він систематично вживав психотропні речовини, що негативно вплинуло на його центральну нервову систему: він перебуває у депресії, порушилось сприйняття подій, не завжди може контролювати свої дії і адекватно реагувати на вимоги персоналу виправної колонії.

1. Дії начальника санітарно-медичної частини колонії?

Завдання 5

Засуджений Іваненко СІ. в поштову скриньку опустив незапечатаний конверт, в якому знаходився адміністративний позов до місцевого суду на бездіяльність начальника виправної колонії, яка виражалася в неприйнятті дійових заходів щодо забезпечення засуджених гарячою водою та нормальної роботи торговельної точки.

Адміністративний позов інспектором з перевірки та доставки кореспонденції було повернуто і запропоновано звернутися зі скаргою на ім'я начальника виправної колонії або начальника територіального управління кримінально-виконавчої служби.

1. Чи відповідає чинному законодавству рішення інспектора з перевірки та доставки кореспонденції?

2. Чи має право засуджений оскаржувати дії чи бездіяльність адміністрації у суді?

Завдання 6

Шандор Г.Р. була засуджена Берегівським районним судом Закарпатської області відповідно до ч. 1 ст. 332 КК до 3 років позбавлення волі.


Після прибуття у виправну колонію Шандор Г.Р. звернулася
з листом до голови Державної кримінально-виконавчої служби
України, який був написаний угорською мовою.
/ Інспектор з перевірки та доставки кореспонденції заяву

повернув і запропонував переписати її українською або росій­ською мовою.

1. Чи є дії інспектора з перевірки та доставки кореспон­денції правомірними?

Завдання 7

Засуджений Іванов Т.К. звернувся до начальника виправ­ної колонії з письмовою заявою про надання йому медичних послуг лікарем-нейрохірургом. Іванов Т.К. просив оплатити послуги лікаря-нейрохірурга з коштів, які знаходяться на його особистому рахунку.

J. Яке рішення повинен прийняти начальник виправної колонії?