ДО НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

«КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧЕ ПРАВО»

Курс лекцій з кримінально-виконавчого права розрахова­ний на 40 годин. Практичні та семінарські заняття проводяться відповідно до тематичного плану.


Самостійна та індивідуальна робота студента обов'язково контролюється викладачем і закріплюється у виді написання реферату або наукової доповіді.

Лекції.На початку лекції подається її актуальність, ак­центується увага на проблемних та дискусійних питаннях. У лекції обов'язково висвітлюється матеріал, запропонований для вивчення, звертається увага на ключові питання курсу, цю співвідносяться з попереднім матеріалом та пов'язуються з іншими навчальними дисциплінами, зокрема, кримінальним, трудовим, кримінально-процесуальним, адміністративним правом, кримінологією тощо. Після розгляду кожного питання підводяться проміжні підсумки, а наприкінці лекції узагаль­нюється та підсумовується викладений матеріал, звертається увага на питання до самостійної роботи.

Практичні та семінарські заняття.Заняття проводяться у виді дискусій, ділової гри або круглого столу. Студент зобов'язаний прийти на заняття підготовленим, ознайомитись із літературою, що запропонована для вивчення, та виконати всі необхідні за­вдання. При собі мати нормативно-лравову базу — збірники за­конів, постанов, інструкцій. У ході проведення занять викладач оцінює знання студентом теми та виставляє йому оцінку (бали). Відсутність студента на занятті або його пасивність фіксуються у журналі прочерком або незадовільною оцінкою, що тягне за собою відпрацювання даної теми шляхом її перездачі.

Правильна побудова і повнота відповіді щодо запитань потребує, в першу чергу, користуючись навчальною програ­мою, визначення місця запитання у системі кримінально-виконавчого права, тобто встановлення, до якої теми воно від­носиться. Потім необхідно сформулювати власне положення, зазначивши чи визначене воно в законі (наприклад, принципи кримінально-виконавчого законодавства, виконання і відбу­вання покарань — ст. 5 К.ВК), чи наводиться в нормативних актах Державного департаменту України з питань виконання покарань. Після цього необхідно розкрити зміст, ознаки та значення цього поняття чи положення, а також правила за­стосування у практичній діяльності.

При вирішенні завдання необхідно не тільки відповісти на запитання, але й дати нормативне обгрунтування запро­понованого рішення.

Контрольні заходи.Контрольні проміжні заходи можуть здійснюватись у виді тестування по розділах курсу або моду­лях, через написання контрольних робіт, есе чи рефератів. За­ключний контрольний захід здійснюється шляхом проведення усного або письмового іспиту.

15


Приклади відповіді студента на питання екзаменаційного білету