Медико-санітарне обслуговування засуджених

Кримінально-виконавче законодавство (ст. 116 КВК) закріплює обов'язок органів і установ виконання покарань організовувати належним чином лікувально-профілактичну та санітарно-протиепідемічну роботу, а також забезпечувати охорону здоров'я засуджених.

Медико-санітарне забезпечення засуджених включає:

— амбулаторне, стаціонарне і спеціалізоване лікування;

— санітарний нагляд;

— аптечне забезпечення, проведення профілактичних та протиепідемічних заходів;

— визначення працездатності засуджених та їх правильне працевлаштування;

— організацію лікування осіб з алкогольною та наркотич­ною залежністю;


_- контроль за організацією харчування засуджених;

_ пропаганду медичних та гігієнічних знань.

Медико-санітарне обслуговування засуджених забезпечуєть­ся медичними частинами, які є структурними підрозділами виправних колоній. Воно починається з моменту прибуття за­судженого в установу виконання покарань, де він зобов'язаний пройти повне медичне обстеження та санітарну обробку. Надалі засуджені зобов'язані виконувати правила особистої і загальної гігієни та вимоги санітарії.

Крім обслуговування у медичних частинах виправних ко­лоній, з метою забезпечення належного рівня обслуговування засуджені мають право звертатися за лікарськими консульта­ціями та лікуванням до медичних установ, що надають платні послуги. Оплата таких послуг та придбання ліків здійснюються за рахунок власних коштів засуджених або їх родичів.

Медичні установи кримінально-виконавчої системи мають бути забезпечені необхідним обладнанням для кваліфікованого проведення лікування засуджених. Як виняток для надання екстреної допомоги засуджені можуть бути направлені до лікувальних установ Міністерства охорони здоров'я України. В таких випадках охорона і нагляд за засудженим здійснюються адміністрацією виправної колонії.

В лікувальних установах встановлюється суворо регламен­тований внутрішній розпорядок, аналогічний внутрішньому розпорядку кримінально-виконавчої установи, але з особли­востями, які визначені функціями і завданнями цих установ.

Особливе місце в діяльності лікувальних служб криміналь­но-виконавчої системи займає робота з вагітними жінками та жінками-годувальницями, а також з неповнолітніми за­судженими.

Крім обслуговування, на медичні частини покладено роботу з підготовки матеріалів для вирішення питання про звільнення засудженого від відбування покарання внаслідок хвороби.

Адміністрація виправної установи зобов'язана виконувати необхідні медичні вимоги, шо забезпечують охорону здоров'я засуджених.


К)