Навчальні завдання до теми

Засуджені Петрик В.А. та Іваненко М.Г. прибули в колонію

оеднього рівня безпеки 5 січня 2007 р. Обидва до засудження

пооживали в м. Дніпропетровську на вул. Героїв Дніпра, 10.

Після медичного обстеження та первинного психолого-педагогічного вивчення були розподілені: Петрик В.А. — в дільницю ресоціалізації у відділення № 5, а Іваненко М.Г. — в дільницю посиленого контролю відділення № 7.

25 січня 2007 р. -засуджений Петрик В.А. був затриманий ЧПНК на території дільниці посиленого контролю. Засуджений в своєму поясненні зазначив, що після прибуття у виправну колонію ні під час перебування на дільниці карантину та діагностики, ні після прибуття у відділення № 5 його ніхто не інформував про те, що він не має права вільно переміщатися по території виправної колонії, і дуже здивований, що не має права відвідувати свого земляка.

1. Яке право засудженого не було забезпечено після при­буття його у виправну колонію?

2. Чи є в діях засудженого порушення правил поведінки?

Завдання 2

Шевченко С.І., який рішенням Голосіївського районного суду м. Києва засуджений за ч. 2 ст. 185 КК до 5 років поз­бавлення волі, прибув до виправної колонії середнього рівня безпеки 20 січня 2007 р. і звернувся до першого заступника начальника виправної колонії із заявою, в якій просив надати йому тривале побачення з дружиною на 3 доби у лютому.

Перший заступник начальника виправної колонії дозволу на тривале побачення у лютому не дав, мотивуючи таке рі­шення тим, що засуджений у грудні 2006 р. мав побачення з дружиною у слідчому ізоляторі.

1. Чи є рішення першого заступника начальника виправної колонії правомірним?

2. Порядок надання і проведення побачень та обчислення строків їх проведення.