Повноваження та порядок розгляду справ

Податковий суд Канади має спеціальну юрисдикцію щодо справ про оподаткування і доходи. Він розглядає справи про


 


федеральні податки, сплачувані як юридичними, так і фізич­ними особами. На його рішення можуть бути подані апеляції до апеляційного відділу Федерального суду Канади.

Будучи наділеним всіма повноваженнями вищого суду, Податковий Суд Канади є судом першої інстанції для звер­нень платників податків.

До повноважень суду належить:

1) здійснення незалежного перегляду рішень державного
департаменту зборів;

2) перегляд звернень щодо порушення строків подання
скарг до Федерального суду Канади чи Податкового Суду
Канади;

3) на прохання Державного департаменту зборів здій­
снювати тлумачення законодавства щодо відносин, які нале­
жать до юрисдикції податкового суду;

4) звільняти сторони від сплати судових витрат;

5) надавати інформацію та документи щодо своїх рішень.
Податковий суд Канади має виняткову юрисдикцію щодо

слухання і вирішення справ, і перегляду апеляцій, що вини­кають з відносин, які регулюються відповідно до: Пенсійного законодавства Канади; закону про експорт і імпорт культур­них цінностей; закону про страхування працівників найманої праці; частини 9 закону про стягнення податків; закону про податок на прибуток; закону про безпеку літніх (старих) лю­дей; закону про оподаткування газу і нафти; питання щодо виплат ветеранам війни і учасникам військових дій та пов'я­заних з військовими діями виплат цивільним особам.

До повноважень суду належить також взяття присяги та слухання свідків, дослідження документів, матеріалів спра­ви, всі інші повноваження, якими наділені вищі суди як суди першої інстанції.

Слухання у Суді проводяться у формі двох різних проце­дур: неформальної та загальної.

У неформальній процедурі не існує жодної спеціальної форми заяви (позову) і позивач може вільно викласти суть справи у письмовій формі і звернутись до суду безпосеред­ньо чи через адвоката. Оскарження рішення, прийнятого у такій процедурі, може бути здійснено протягом 60 днів з мо­менту винесення рішення. Суд зобов'язаний розглянути скаргу протягом 180 днів з дня закінчення терміну для вне-