Юрисдикція щодо конституційності

Найважливішою функцією Верховного суду є розгляд конституційних питань. Закон про Конституцію від 1982 р. у ст. 52 прямо зазначив, що Конституція є основним законом країни, тому всі інші законодавчі акти, що їй суперечать, мають бути оголошені нечинними. Ці питання можуть поста­вати перед Верховним судом як наслідок звичайного судово­го процесу, позову держави з боку будь-якого громадянина або передачі на розгляд конкретного питання. Останнє має місце тоді, коли суд висловлює свою думку з приводу того чи іншого питання конституційного права, що стосується спра­ви, переданої йому на розгляд федеральним урядом або од­нією з провінцій. Головною перевагою цього способу є те, що питання про конституційність відповідного акта чи рішення може бути вирішено безпосередньо.

У разі призначення конституційної справи до розгляду суд надсилає федеральному міністру юстиції та генерально­му прокуророві відповідної провінції запрошення виступити на його засіданнях. Як правило, суд заслуховує справи до полудня, а потім його члени проводять закриту нараду. Піс­ля ухвалення остаточного рішення Верховний суд доручає одному із своїх членів сформулювати висновки. Інші судді можуть не погоджуватись з рішенням більшості; у цьому ра­зі їм надається право зафіксувати свою окрему думку.

Під час розгляду таких справ треті сторони, в тому числі інші провінції, можуть вимагати для себе участі у розгляді. На це вони мають отримати дозвіл суду, хоч загалом Верхов­ний суд нечасто відмовляє провінціям у такому праві.