Процедура розгляду цивільних справ

Розгляд цивільних справ належить, як правило, до ком­петенції муніципальних судів. Позов подається до суду за місцем проживання відповідача і провадження у справі почи­нається таким чином. Позивач подає до судової канцелярії (реєстратури суду) позов, в якому міститься короткий ви­клад позовних вимог і фактів, які їх підтверджують. Позов після додаткового напису про дату і час першого слухання справи вручається відповідачеві.

На першому слуханні, яке, як правило, є коротким і по суті має підготовчий характер, позивач подає позов і будь-які інші документи, на які він має намір посилатися. Якщо відповідач не з'являється в судовому засіданні, то справа розглядається з участю позивача. Якщо відповідач з'явився і заперечує проти позову, свій захист він здійснює в усній формі, навіть якщо заявляється зустрічний позов. Запере­чення та інші заяви, подані на захист відповідача, заносять­ся до судового протоколу. Однак суди можуть винести рі­шення, що позов має бути поданий до судової канцелярії. У цьому разі попереднє слухання не проводиться. Суд зо­бов'язує відповідача подати на свій захист відповідні мате­ріали разом з документами, на які він хоче спертися. По­дальший обмін змагальними документами (відповідь і повто­рне заперечення відповідача) може продовжуватися на під­ставі рішення, прийнятого судом. Деякі суди використовують цю процедуру як основну при розгляді справ.

Після обміну змагальними документами призначається дата слухання справи, на якому сторони, експерти та свідки, якщо вони є, мають можливість дати свідчення. Якщо сторо­ни самостійно ведуть свої справи, то суддя може допитати свідка і з'ясувати факти зі справи. В таких випадках обов'яз­ком судді муніципального суду, але не суддів вищих судів, є спрямування сторін та надання їм порад стосовно способу



Розділ IV


Огляд системи правосудця в Данії



 


подання матеріалів і показань у справі і загалом захисту їх інтересів у ході судового слухання. Якщо після слухання сторони все-таки не дійшли згоди щодо справи, суд розгля­дає справу і виносить рішення якомога скоріше.