Розгляд цивільних справ в апеляційній інстанції

Як уже зазначалося, на більшість рішень, постановлених муніципальними судами, можна подати апеляції до Вищого суду. Однак у справах, у яких ціна позову не перевищує 10 тис. датських крон, апеляцію можна подати тільки з доз­волу Міністерства юстиції. Такий дозвіл надається лише у разі, коли справа має особливе суспільне значення або якщо вона в подальшому може мати вплив на права та інтереси відповідної сторони.

Повідомлення про апеляцію па рішення муніципального суду має бути подано протягом чотирьох тижнів, а у спра­вах, пов'язаних з сімейними відносинами — протягом вось­ми тижнів. Якщо відповідач не з'явився в день розгляду справи на прохання сторони, яка подала апеляцію, апеляцій­на заява вирішується на основі документів, які суд має у своєму розпорядженні. Коли відповідач з'являється у судо­вому засіданні, всі основні аспекти справи розглядаються відповідно до процесуальних норм, які застосовуються у про­цедурі розгляду справ Вищим судом у першій інстанції. Роз­гляд справи проходить в усній формі. Сторони та свідки мо­жуть заслуховуватися повторно, а якщо цього вимагає роз­гляд справи, то можуть бути допитані нові свідки. Так само можуть подаватися нові письмові докази.


Апеляції на ухвали (по-датськи "Каєге"), винесені муні­ципальним судом у ході розгляду справи, особливо на ухва­ли, що мають процесуальний характер, подаються до Вищого суду. Для подання апеляції на ухвали встановлюється 2-тиж-невий термін.

Остаточні рішення, постановлені вищими судами, а та­кож ухвали, винесені в ході розгляду справи в порядку апе­ляції, не можуть бути оскаржені у Верховному суді у третій інстанції інакше, як за спеціальним дозволом Міністерства юстиції (дозвіл на апеляційне оскарження у третій інстан­ції). Такий дозвіл надається тоді, коли рішення мають особ­ливе суспільне значення або якщо вони в подальшому мо­жуть мати вплив на права та інтереси відповідної сторони, або є проблема тлумачення норми права.