Апеляційна процедура у кримінальних справах

Апеляція на вирок чи покарання, які присуджені муніци­пальним судом, взагалі підлягає розглядові у Вищому суді,


юрисдикція якого поширюється на район, де розміщений суд, що виніс вирок або рішення. Апеляцію може подати як обвинувачений, так і прокурор. Апеляція подається протя­гом чотирнадцяти днів після прийняття рішення або вироку судом першої інстанції, а у разі коли обвинувачений не був присутнім на судовому слуханні справи — протягом чотир­надцяти днів з дня вручення рішення або вироку. На апеля­цію однієї сторони інша сторона також може подати апеля­цію протягом чотирнадцяти днів з дня отримання повідом­лення про подання апеляції. Сторони можуть подати запере­чення на мотиви апеляції.

В апеляційній скарзі мають бути представлені причини подання апеляції та, зокрема, вказівка, чи апеляція стосуєть­ся тільки покарання, чи обвинувального вироку в цілому. Як правило, апеляції на рішення у справах, порушених і розслі­дуваних поліцією, можуть подаватися прокурором тільки у разі присудження покарання суворішого, ніж штраф або ко­ли на підставі рішення, на яке подано апеляцію, може бути проведена конфіскація. Як правило, обвинувачуваний має право подати апеляцію тільки у разі, якщо він був засудже­ний до покарання суворішого, ніж грошовий штраф. Апеля­ції на рішення і постанови про затримання, арешт, обшук то­що, постановлені муніципальним судом на попередній стадії, подаються до відповідного вищого суду. Апеляцію має бути подано протягом чотирнадцяти днів з дня прийняття рішен­ня або постанови. Процедура подання апеляцій на такі рі­шення або постанови регулюється в усіх істотних аспектах тими самими положеннями, що застосовуються до рішень і постанов, прийнятих у ході судового провадження в цивіль­них справах. Апеляції також можуть бути подані в усній формі під час судового розгляду.

Судовий процес проходить в усній формі. Якщо подаєть­ся апеляція на обвинувальний вирок суду, то апеляційна процедура включає повторне дослідження доказів, допит об­винуваченого та свідків, які були заслухані муніципальним судом. Можуть подаватися нові докази. Для слухання спра­ви у порядку апеляції завжди повинен призначатися захис­ник (адвокат) для захисту обвинуваченого, якщо обвинува­чений з'являється в судове засідання без обраного ним са­мим захисника. Те саме стосується справ, порушених і роз-