Магістратські суди

Основна за кількістю кримінальних справ, що розгляда­ються (до 95 відсотків), ланка британської судової систе­ми — магістратські суди (англ. Magister's Courts).

Термін "магістратські суди" сьогодні охоплює те, що ра­ніше було відоме як "малі сесії" або "судці, які проводять до­пит". Ці суди переважно мали справу з численними дрібни­ми злочинами, що переслідувались за спрощеним порядком судочинства. Магістрати — це власне судді від народу. Пе­реважна більшість їх — мирові судді, які не є професійними юристами, і тільки незначна решта є правниками за фахом.

Непрофесійні судові заклади як невід'ємна частина бри­танської юридичної системи вперше з'явилися у XIV ст., ко­ли нарешті офіційно були запроваджені королівські комісії, що спочатку являли собою додаток до старої кругової пору­ки. Внаслідок цього юрисдикція мирових суддів значно роз­ширилась. На кілька наступних століть суди квартальних се­сій, що мали як апеляційну, так і широку початкову юрис­дикцію у кримінальних справах щодо майже всіх правопору­шень, стали головними закладами місцевого врядування.

Теперішня система магістратських судів, члени яких пра­цюють на громадських засадах, є життєво важливою для ефективного здійснення карного судочинства. Ця система діє відповідно до Закону про магістратські суди, що був ух­валений у 1980 р. Кожне графство, райони Лондона, лондон­ське Сіті мають власні комісії для нагляду за додержанням правопорядку. Отже, юрисдикція цих судів є суто локаль­ною. Сьогодні в Англії та Валії налічується понад 500 магіст­ратських судів з понад 24 тис. мирових суддів, які не є юрис­тами, не отримують платню за виконання своїх функцій, але їм компенсуються витрати, пов'язані з відрядженнями; май­же третина з них — жінки. Вони розглядають одноособове або колегіально (двоє-троє суддів без присяжних) криміналь­ні справи та дуже обмежену кількість цивільних справ.

Судді магістратських судів призначаються від імені Бри­танської Корони лорд-канцлером, який розглядає кандидату­ри, подані експертними комісіями, що існують у кожному графстві Англії і Валії. Юридична кваліфікація не є необхід­ною умовою цього призначення; члени експертних комісій радше зважають на особисті та моральні якості кандидатів,