Тема 24. Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи – 2 години

Ключові слова та поняття: “зґвалтування”, “задоволення статевої пристрасті неприродним способом”, “примушування до вступу в статевий зв’язок”, “статева зрілість”, “розбещення неповнолітніх”.

 

План семінару:

1. Поняття і види злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи.

2. Зґвалтування та відмінність від насильницького задоволення статевої пристрасті неприродним способом.

3. Примушування до вступу в статевий зв’язок та його відмінність від зґвалтування.

4. Розбещення неповнолітніх та його співвідношення зі зґвалтуванням та насильницьким задоволенням статевої пристрасті неприродним способом.

Література:

Холод О. П. Поняття, спільні ознаки та класифікація злочинів проти статевої свободи і статевої недоторканості особи// Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ. Серія юридична.-Львів, 2009-Вип.3-с. 269-277.

Максимович Р.Л. Спірні позиції Верховного Суду України з питань відповідальності за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи// Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ. Серія юридична.-Львів, 2009-Вип.3-с. 202-209.

Гергіль О. Сексуальні домагання: питання кваліфікації// Юридична наука та правоохоронна діяльність. Матеріали міжвузівської коонф.-Дніпропетровськ , 2009-Вип.10- с. 195-197.

Москаль Д. Кримінальна відповідальність за зґвалтування та насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом в Україні та іноземних державах : порівняльний аналіз. // Підприємництво, господарство і право. - №8.-2006.-с.154.

Пилипенко В.М. Сексуальне домагання: проблеми визначення та кваліфікації // Науковий вісник НАВСУ. -2005.- № 1- с. 204-211.

Пономаренко Є. Кримінально-правова оцінка злочину зґвалтування : деякі аспекти // Право України. 2005.- № 6.- с. 92-94.

Пономаренко Є. Обставини, що обтяжують кримінальну відповідальність за зґвалтування // Право України. -2006.-№ 7.-с. 82-86.