Тема 27. Злочини у сфері господарської діяльності – 2 години

Ключові слова та поняття: “незаконні дії з фінансовими та банківськими документами”, “контрабанда”, “валютні рахунки”, “легалізація (відмивання) грошових коштів”, “фіктивне підприємництво”, “бюджетна система України”, “ухилення від сплати податків”, “підроблення марок акцизного збору”, “банкрутство”, “шахрайство з фінансовими ресурсами”, “фальшивомонетництво”, “обман покупців та замовників”.

План семінару:

1. Поняття злочинів у сфері господарської діяльності.

2. Контрабанда.

3. Фальшивомонетництво.

4. Зайняття забороненими видами господарської діяльності.

5. Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

6. Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів.

Література:

Буртовой М.О. Кримінально-правові засоби запобігання злочинам у сфері господарської діяльності, що вчиняються з використанням документів.// Науковий вісник ДДУВС: 36 наук.праць- Дніпропетровськ, 2009.-№1- с 173-177.

Шаповалова О. Диференціація кримінальної відповідальності за злочини у сфері господарської діяльності за допомогою санкцій статей// Судова апеляція. -2009.-№1.-с 33-36.

Бериславська А. Окремі питання протидії злочинам у сфері господарської діяльності// Вісник Луганського держ.унів. внутр. справ.-Луганськ, 2010.-Спеціальний випуск№3. у 2-х ч.: Екологія.Економіка.Право. с 56-58.

Бараева О. Усиление уголовно-правовой защиты банковской тайны в современной России // Уголовное право. – 2004. - № 3. – С. 7-8.

Баулін Ю.В. Актуальні проблеми кримінальної відповідальності за злочини у сфері господарської діяльності // Відповідальність за злочини у сфері господарської діяльності. Матеріали конференції (5-6 жовтня 2005р.) Харків, 2006, с. 6-11.

Берзін П. Визначення складу і розміру матеріальної шкоди при незаконному використанні знака для товарів і послуг, фірмового найменування та кваліфікованого зазначення походження товару // Підприємництво, господарство і право. Науково-практичний господарсько-правовий журнал. – 2003. - № 12. – С. 106.

Мінаєв М. Деякі логіко-граматичні особливості формулювання диспозиції статті 204 Кримінального кодексу України та їх вплив на кримінально-правову кваліфікацію [злочини у сфері господарської діяльності] // Підприємництво, господарство і право. – 2004. - № 1. – С. 84-88.