ТЕМА 21. Злочини проти основ національної безпеки України – 2 години

 

1. Пілот військового літака-винищувача (нової конструкції) Романенко прийшов на аеродром, заволодів закріпленим за ним літаком і здійснив переліт до іншої держави, де попросив політичного притулку та громадянства.

Як слід кваліфікувати дії Романенка?

 

2. Прибиральниця заводоуправління Варченко з метою помсти директору заводу Кравченку за те, що той не дав згоди на її роботу за сумісництвом на 1,5 ставки в цьому ж управлінні підпалила будівлю заводоуправління. Під час гасіння пожежі вона отримала опіки. Вогнем було спричинено велику матеріальну шкоду. Варченко було засуджено за ст.113 КК.

Як слід вирішити справу?

 

3. За ініціативою Борисенка і Лучника було створено групу осіб, яка виготовила листівки, що містили заклики до насильницьких дій щодо татар, які мешкають на території України. Під час одного з мітингів тисячний натовп влади вчинив збройний опір, підпалив державну установу. При цьому загинуло троє громадян. У погромах брали участь Борисенко і Лучник, а також Фокін і Заренко.

Кваліфікуйте дії Борисенка, Лучника, Фокіна та Заренка.

 

4. Почененко вороже ставився до держави, суспільного ладу, а тому встановив вибуховий пристрій на військовому заводі, на якому працював інженером. Проте вибухівку було своєчасно знешкоджено.

Кваліфікуйте дії Почененка.

Варіант 1. Почененко діяв за вказівкою агента іноземної розвідки, який заплатив за цю акцію велику суму грошей.

Варіант 2. Внаслідок вибуху зруйновано приміщення одного з цехів заводу та загинуло п’ять осіб.

 

5. Хоменко, перебуваючи у полоні, у жовтні 1942 р. погодився служити в поліції. Беручи участь у каральних операціях, він особисто розстріляв більше 50 мирних жителів на окупованій території України. В 1943 р. Хоменко, вбивши Савельєва, заволодів його документами. У 2002 році під прізвищем Савельєва впізнали очевидці його злочинних дій.

Як вирішити справу?