Тема 29. Злочини проти громадської безпеки – 2 години

 

1. Погрожуючи зброєю, Галоян і Гогідзе неодноразово вчи­няли напади на водіїв таксі та забирали грошову виручку. Пісто­лет, яким вони при цьому погрожували потерпілим, був непри­датним для стрільби.

 

2. Федотов, Татаренко і Наумов вчинили в нічний час чоти­ри збройних напади на магазини, залишаючись при цьому ніким не поміченими. Чверть награбованого вони віддали Миронову за те, що той передав у їх розпорядження револьвер системи «Наган». Останній участі в нападах не брав.

 

3. Гриценко незаконно зберігав удома револьвер. Розповівши про це Усикові, він запропонував останньому вчинити напад на когось з громадян. Той погодився. Вночі Гриценко та Усик напа­ли на Одинцова і, погрожуючи зброєю, відібрали у нього наруч­ний годинник, але тут же були затримані працівниками міліції.

Варіант. При вчиненні нападу на Одинцова Гриценко погро­жував потерпілому дерев'яним макетом револьвера, а Усик — складаним ножем.

 

4. Чайченко з телефона-автомата зателефонував до чергової частини РУВС м. Києва і під погрозою вибуху міни в лікарні зажадав відпустити затриманого за підозрою у вчиненні розбій­ного нападу його друга Шумова. Через півгодини зателефону­вав удруге, попередивши, що до вибуху залишилося менше го­дини. Хворі та персонал лікарні були змушені залишити при­міщення, обстеження якого встановило, що ніякої міни в ньому немає.

 

5. 16-річний Матічук і 15-річний Єпур, щоб «подивитися, що буде», подзвонили до обласної клінічної лікарні і повідомили, що в лікарні закладена бомба з годинниковим механізмом, яка вибухне через три години. До з'ясування обстановки довелось евакуювати хворих і персонал лікарні.

Варіант. Матічук і Єпур дійсно підклали викрадену ними з військової частини міну з дистанційним керуванням і після ева­куації людей з лікарні підірвали її, зруйнувавши тим самим ча­стину внутрішніх приміщень лікарні.

 

6. Козюк, Діденко та Асін ретельно підготувалися до нападу на касу машинобудівного заводу: добули зброю (два фінські ножі й обріз мисливської рушниці), розподілили ролі, вивчили об'єкт нападу. Детально розробили план здійснення задуманого. У про­цесі готування нападу до них приєднався Пальчак, який пого­дився за гроші надати їм автомашину брата. Через деякий час Козюк, Діденко та Асін прибули на автомашині до прохідної заводу, проникли до заводоуправління і, погрожуючи зброєю, викрали з каси понад 50 тис. гривень.

Варіант. За день до нападу злочинці були затримані.

 

7. Кознаюк, Лось та Форкати за велику винагороду погоди­лися працювати в «групі прикриття» однієї із злочинних органі­зацій, їх завданням було оперативне забезпечення приховання учасників злочинів. Внаслідок їх діяльності злочинна організа­ція здійснила чотири напади на державні установи, викравши гроші й цінності на суму понад ЗО тис. гривень.

 

8. Валяєв виготовив вибуховий пристрій типу міни-пастки розвантажувальної дії, який вмонтував у коробку, запакував і бандероллю відправив на адресу свого недруга Сушка. Одержав­ши в супроводі двох своїх товаришів у поштовому відділенні бандероль, Сушко на одному з її боків помітив вусик. Не відкриваючи бандеролі, він здав и в міліцію. Вибуховий пристрій, який мав убивчу силу в радіусі 5 м, було знешкоджено.

 

9. Бажаючи розбагатіти, працівник гірничо-збагачувально­го комбінату, що випускав збройовий плутоній, Горемикін під час роботи взяв з камери 30 г. радіоактивної речовини, яку запа­кував у спеціальний футляр із нержавіючої сталі, перевірив на радіоактивність і відніс додому, де зберігав три місяці. За вис­новком радіологічної експертизи, такої кількості продукту було достатньо, щоб забруднити понад санітарні норми 29000 км3 повітря або 3,7 х 108 л води.

Варіант. Горемикін встиг продати викрадене Балясіну за велику суму грошей. Той мав намір вигідно продати покупку за валюту комусь з іноземців, розуміючи при цьому, що відомості про таку речовину становлять державну таємницю.

 

10. Дергаєв і Крошнєв уночі проникли на склад, звідки ви­крали дві гладкоствольні мисливські рушниці і 100 набоїв до них.

Варіант. Після вчинення крадіжки Дергаєв укоротив ствол мисливської рушниці на 0,4 м.

 

11. Зубков, виставивши раму у вікні державного магазину «Культтовари», проник туди і викрав 10 годинників, транзистор­ний приймач, електробритву, 2 гладкоствольні мисливські руш­ниці. Через 5 днів Зубков з квартири свого родича Баранова вик­рав малокаліберну гвинтівку і 700 набоїв до неї, що належали ра­йонному комітету Товариства сприяння обороні України.

 

12. Група мисливців після полювання поверталася додому в кузові вантажної автомашини. Коли машина забуксувала, мис­ливці вилізли з кузова, лишивши там свої рушниці і двох собак, щоб виштовхнути машину з баюри. У момент розкачки машини стався постріл, яким був смертельно поранений один з мис­ливців. Коли заглянули в кузов, то побачили, що з рушниці Гон­чарова йде димок. Той пояснив, що залишив рушницю заряд­женою, але на запобіжнику.

 

13. Попенченко, повернувшись з полювання, розібрав глад-коствольну мисливську рушницю, поклав її в шафу, яку замк­нув, а ключ залишив у себе. Син Попенченка, якого тяжко обра­зив Сачук, вирішив розправитися з останнім. Він зламав замок, відкрив шафу, забрав рушницю, зарядив її і двома пострілами в груди заподіяв Сачуку тяжке тілесне ушкодження.

 

14. 15-річні Семенчук і Жураховський, перебуваючи в музеї історії Великої Вітчизняної війни, вирішили заволодіти пісто­летом системи «Браунінг», який експонувався в залі № 16. Се­менчук намагався однокопійчаною монетою викрутити шуруп з вітрини, але не зумів. Жураховський встиг викрутити один шуруп, як нагодилася доглядачка. На другий день вони моне­тою і викруткою впоралися з рештою шурупів і взяли з вітрини пістолет, однак при виході з музею їх зупинили співробітники. Семенчук і Жураховський пояснили, що хотіли похвалитися зброєю перед товаришами.

Варіант. Семенчук і Жураховський взяли з вітрини ще й кортик.

 

15. Пшоняник і Рипун упродовж місяця на моторному човні вистежували на річці човни рибалок, нападали на них і, погро­жуючи пістолетом і мисливською рушницею, відбирали у них сітки, улов, гроші. Вони були затримані працівниками міліції.

Варіант. Пшоняник і Рипун погрожували рибалкам рушни­цями для підводного полювання.

 

16. На прохання 15-річного Самарця слюсар Кузьминський виготовив кинджал. Самарець зберігав кинджал вдома, пояснив­ши, що мав намір захищатись у разі нападу злочинців.

Варіант 1. Самарцю було 17 років.

Варіант 2. Самарець мав намір використати кинджал під час нападу для заволодіння автомашиною.

 

17. На прохання Муштая Санько вислав йому поштою 3 кг пороху. Від жари і тряски під час перевезення порох вибухнув, чим було заподіяно істотну матеріальну шкоду.

Варіант. Від вибуху дві особи дістали середньої тяжкості тілесні ушкодження.