Поняття, ознаки та підстави адміністративної відповідальності

Адміністративна відповідальність —це специфічне реагування держави на адміністративне правопорушення, що полягає в застосуванні уповноваженим органом або посадовою особою передбаченого законом стягнення до суб'єкта правопорушення.

Як явище правової дійсності вона характеризується двома видами ознак. По-перше, це ознаки, властиві юридичній відповідальності в цілому (основні); по-друге, ознаки, що відмежовують адміністративну відповідальність від інших видів юридичної відповідальності (похідні).

Основні ознаки адміністративної відповідальності полягають у тому, що вона:

1) є засобом охорони встановленого державою правопорядку;

2) нормативне визначена і полягає в застосуванні (реалізації) санкцій правових норм;

3) є наслідком винного антигромадського діяння;

4) супроводжується державним і громадським осудом правопорушника і вчиненого ним діяння;

5) пов'язана з примусом, з негативними для правопорушника наслідками (морального або матеріального характеру), яких він має зазнати;

6) реалізується увідповідних процесуальних формах. Похідні ознаки адміністративної відповідальності визначаються її юридичною природою.

ПідставиадміністративноївідповідальностіПідставою адмін. ..відповід .вважається протиправна винна дія або бездіяльність, що порушує встановлен еадміністративно – правовою нормою правило, але за своїм характером і наслідками не тягне за собою кримінального покарання.Адмін відповід.настає за порушення найменшої частини адміністративно – правових норм, а саме за порушення фізичними особами деяких обов’язків, тобто за вчинення адміністративних правопорушень. Адмін відповід. тягне за собою порушення тільки тієї норми адміністративного права, яка охороняється адміністративними санкціями.Реальна юридична відповідальність настає за наявності трьох підстав: нормативної, фактичної, процесуальної.