Тема 2.6. Публічне адміністрування у соціально-культурній сфері.

Курсанти повинні зобразити схематично: «Система суб’єктів публічного адміністрування соціально-культурною сферою».

Курсанти повинні зобразити схематично: «Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері соціально-культурного будівництва».

Курсанти повинні зобразити схематично: « Повноваження центральних органів виконавчої влади у сфері публічного адміністрування».

Курсанти повинні зобразити схематично: «Повноваження місцевих органів виконавчої влади у сфері соціально-культурного будівництва».

Курсанти повинні зобразити схематично: «Повноваження органів місцевого самоврядування у сфері публічного адміністрування».

Курсанти повинні скласти порівняльну таблицю: «Публічне адміністрування освітою та наукою. Публічне адміністрування в сфері культури. Публічне адміністрування в сфері охорони здоров’я».

 


 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ (РЕКОМЕНДАЦІЇ) ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ І КУРСАНТІВ (СТУДЕНТІВ, СЛУХАЧІВ)

Загальні організаційні методичні вказівки:

1. Заняття викладач розпочинає з нагадування про важливість даної теми для послідуючого її практичного засвоєння курсантами.

2. Заняття спрямовується на засвоєння та вдосконалення отриманих на лекції знань та напрацювання базових практичних навичок за даною темою.

3. Напередодні заняття дати вказівки командирові /заступникові командира взводу/ по забезпеченню необхідною літературою та довідковим матеріалом.

4. При розгляді учбових питань необхідно добиватись від курсантів активності в обговорені матеріалу. Для закріплення розглянутого учбового питання, в кінці бажано провести опитування 2-3 курсантів.

5. По закінченню розгляду кожного учбового питання викладач підводить підсумок, а після відпрацювання всіх учбових питань проводить розбір заняття в цілому.

 

Методичні вказівки до вступної частини та перевірка готовності курсантів до заняття:

1. Прийняти доповідь від ЗКB.

2. Перевірити наявність курсантів, їх зовнішній вигляд, навчально-матеріальне забезпечення та усунути недоліки.

3. Довести тему, цілі та навчальні питання даного заняття.

4. У вступному слові нагадати про важливість розгляду даного матеріалу для послідуючого практичного призначення вивчення даної теми.

 

Методичні вказівки до основної частини практичного заняття:

1. Виклад змісту розглядуваного навчального питання проводиться у формі доповіді.

2. При виникненні неточностей у відповіді куранта, доцільно їх усунути шляхом уточнення із числа тих курсантів, які виявили ці уточнення та бажають їх усунути (уточнити).

3. Після розгляду кожного навчального питання, з метою практичного закріплення його змісту, необхідно розглянути типову ситуаційну задачу.

4. При розгляді ситуаційних задач необхідно вимагати від курсантів аргументувати свою точку зору з посланням на відповідний нормативно-правовий акт.

5. У кінці розгляду кожного навчального питання робити його узагальнення та підводити короткий підсумок звертаючи увагу на його основі складові положення.

 

Методичні вказівки по проведенню заключної частини:

1. Нагадати тему, цілі, навчальні питання та якість їх відпрацювання.

2. Провести розбір заняття, на якому вказати позитивні та негативні сторони заняття, кращих та гірших курсантів, недоліки і шляхи їх усунення;

3. Дати завдання на самостійну підготовку.

4. Дати відповідь на запитання курсантів, що виникли в ході заняття.

 

ПЕРЕЛІК МЕТОДІВ, ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ ВИКОРИСТАНІ НА ЗАНЯТТЯХ:

 

Ø Обслуговуючі (допоміжні) методи:

¨ правила;

¨ знайомство;

¨ мотивація;

¨ рефлексія;

¨ оцінювання.

 

Ø Основні навчальні методи:

¨ мозковий штурм;

¨ робота в малих групах;

¨ аналіз правових ситуацій;

¨ рольова гра;

¨ презентація.

 

Ø Методи дискутування:

¨ дебати;

¨ прес-конференція.

 

ОБСЛУГОВУЮЧІ (ДОПОМІЖНІ) МЕТОДИ