Тема: «ФОРМИ ТА МЕТОДИ ПУБЛІЧНОГО АДМІНІСТРУВАННЯ».

 

З дисципліни: Адміністративне право України.

 

Категорія слухачів: курсанти (слухачі, туденти).

 

Навчальна мета: засвоєння, поглиблення та розширення знань курсантів (студентів) стосовно поняття, предмету, завдання, принципів і системи форм та методів публічного адміністрування.

 

Виховна мета: заохочення до поглибленого вивчення навчальної дисципліни; залучення до наукових досліджень та формування схильності до творчого пошуку.

 

Розвивальна мета: розвиток навичок самостійного відпрацювання матеріалу (навчальної, методичної, наукової літератури); формування навичок критичного оцінювання правових джерел; розвиток мисленнєвих процесыв студента, уміння аргументувати та відстоювати свою думку, вести коректну дискусію тощо.

 

Обсяг навчального часу:4 години.

 

Навчальне обладнання, ТЗН: ________________________.

 

Наочні засоби: матеріали юридичної практики у сфері реалізації форм та методів публічного адміністрування; витяги з нормативно-правових актів, що ілюструють форми та методи публічного адміністрування.

 

Міжпредметні та міждисциплінарні зв'язки: адміністративний процес; адміністративна відповідальність; адміністративна реформа; конституційне право; державне управління; теорія держави та права тощо.

 

Навчальні питання:

1. Поняття форм публічного адміністрування.

2. Правові і неправові форми публічного адміністрування.

3. Характеристика окремих форм публічного управління.

4. Поняття та властивості правових актів публічного адміністрування.

5. Поняття та ознаки методів публічного адміністрування.

6. Класифікація методів публічного адміністрування. Методи переконання, заохочення, примусу. Адміністративні та економічні методи публічного адміністрування.

7. Поняття та особливості та види заходів адміністративного примусу.

 

Література:

1. Завальна Ж. Адміністративний та цивільний договір: порівняльна характеристика //Право України.-2007.-№4.-135-139.

2. Дрішлюк В.І. Публічний договір (цивільно-правовий аспект) : Автореф. дис. канд. юрид. наук (12.00.03) // Науково-дослідний ін-т приватного права і підприємництва акад. правових наук України. - Київ: 2007 р.- 20с.

3. Колпаков В. Правові акти державного управління: поняття, властивості, види //Підприємництво, господарство, право.-2003.-№3.-С.105-108.

4. Липа В. Щодо адміністративного договору // Право України.- 2008.-№2.-С.87-89.

5. Чабан В.П. Основные черты нормативно-правовых актов // Международный научно-правовой журнал «Закон и жизнь». – 2007. – Январь – С. 19-21.

6. Афанасьєв К.К. Адміністративні договори: реалії та перспективи: Монографія. – Луганськ: РВВ ЛАВС, 2004. – 320 с.

7. Коломоєць Т.О. Адміністративний примус у публічному праві України: теорія, досвід та практика реалізації: Монографія. — Запоріжжя: Поліграф, 2004. – 404 с.

8. Чабан В.П. Акти адміністративного примусу в діяльності міліції України: Навч. посібник. — К. : Атіка, 2002. — 143с.

 

Методичні поради з викладання теми:

Перед початком занять викладачем проводиться перевірка наявності студентів (слухачів, курсантів), їх готовність до занять.

Перед тим як приступити до розгляду конкретних питань названої теми, викладачу доцільно виступити з вступним словом. В ньому слід наголосити на важливості теми, яка розглядається, ув’язавши її з наступними темами, показати її місце в курсі адміністративного права і значення для застосування адміністративного законодавства. У вступному слові викладач повинен орієнтувати слухачів на повне та всебічне розкриття обговорюваних положень.