Питання. Виконання покарання у вигляді арешту

Особи, засуджені до арешту, відбувають покарання, як прави­ло, за місцем засудження в арештних домах. Засуджений відбуває весь строк покарання в одному арештному домі. Переведення за­судженого до арешту з одного арештного дому до іншого допус­кається у разі його хвороби або для забезпечення його безпеки, а також за інших виняткових (надзвичайних) обставин, що пере­шкоджають подальшому перебуванню засудженого в даному арештному домі.

Засуджені до покарання у вигляді арешту тримаються в умо­вах ізоляції з роздільним триманням чоловіків, жінок, неповноліт­ніх та засуджених, які раніше відбували покарання в місцях по­збавлення волі.

На засуджених до арешту поширюються правообмеження, встановлені виправно-трудовим законом для осіб, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі. Засудженим до арешту за­бороняється:

• придбання продуктів харчування і предметів першої потреби;

• побачення з родичами та іншими особами, за винятком за­хисників;

• одержання грошових переказів, а також посилок (передач) і бандеролей, за винятком посилок (передач), що містять предмети одягу за сезоном.

Засудженим до арешту надається прогулянка тривалістю до однієї години, а неповнолітнім — до двох годин. За виняткових обставин засудженим до арешту може бути надано право теле­фонної розмови з близькими родичами.

Адміністрація арештних домів має право залучати засуджених до робіт з господарського обслуговування арештних домів без оплати їхньої праці.

За порушення порядку відбування покарання у вигляді арешту до осіб, засуджених до арешту, може застосовуватися стягнення у вигляді догани чи поміщення в карцер строком до десяти діб.