Договір контрактації

За договором контрактації сільськогосподарської продукції виробник сільсько­господарської продукції зобов'язується виробити визначену договором сільськогосподарську продукцію і передати її у власність заготівельникові (контрактанту) або визначеному ним одержувачеві, а заготівельник зобов'язується прийняти цю продук­цію та оплатити її за встановленими цінами відповідно до умов договору.

До договору контрактації застосовуються загальні положення про купівлю-продаж та положення про договір поставки, якщо інше не встановлено договором або законом.

Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договорів контрактації сільськогосподарської продукції.

Правове регулювання договору контрактації сільськогосподарської продукції здійснюється з метою підвищення рівня правового захисту виробника (постачальника) для того, щоб зрівняти його економічні можливості з можливостями покупця.

Сторонами договору — продавцем (виробником продукції) та заготівельником (контрактантом), — як правило, є підприємці, у зв'язку з чим зазначений договір відносять традиційно до госпо­дарських договорів. Предметом договору є сільськогосподарська продукція (у сирому вигляді або така, що пройшла первинну обробку. Зміст догово­ру складають права та обов'язки, за неналежне виконання яких настає відповідальність для сторони, яка не виконала або неналежним чином виконує свої обов'язки. Зазначені питання, а також питання стосовно припинення договору контрактації сільськогосподарської продукції вирішуються за загальними правилами цивільного законодавства України.