Форма договору зберігання.

Договір зберігання укладається у письмовій формі у випадках, встановлених статтею 208 Цивільного Кодексу. Договір зберігання, за яким зберігач зобов'язується прийняти річ на зберігання в майбутньому, має бути укладений у письмовій формі, незалежно від вартості речі, яка буде передана на зберігання. Письмова форма договору вважається дотриманою, якщо прийняття речі на зберігання посвідчене розпискою, квитанцією або іншим документом, підписаним зберігачем. Прийняття речі на зберігання при пожежі, повені, раптовому захворюванні або за інших надзвичайних обставин може підтверджуватися свідченням свідків.

Прийняття речі на зберігання може підтверджуватися видачею поклажодавцеві номерного жетона, іншого знака, що посвідчує прийняття речі на зберігання, якщо це встановлено законом, іншими актами цивільного законодавства або є звичним для цього виду зберігання.

Договір зберігання спрямований на надання послуг по зберіганню фізичним та юридичним особам. Залежно від характеру відносин, що виникають, законодавчо передбачена різна форма вчинення даного договору. За реальним договором зберігання (частина 1 ст. 936 ЦК) його форма визначається відповідно до частини 4 ст. 208 ЦК — правочини фізичних та юридичних осіб на суму, що перевищують у двадцять і більше разів розмір неоподаткованого мінімуму доходів громадян, належить вчиняти в письмовій формі. Письмова форма за загальним правилом вважається необхідним доказом у випадку відмови зі сторони зберігача факту прийняття речей на збереження. Для договору, за яким зберігач зобов'язаний у майбутньому прийняти на зберігання річ від поклажодавця незалежно від складу учасників та вартості речей, які передані на зберігання, законом передбачена тільки письмова форма.

Відповідно до ст. 218 ЦК недотримання простої письмової форми не має наслідком його недійсності крім випадків, прямо зазначених у законі або в угоді сторін. У більшості випадків прийняття речей на зберігання оформляється квитанцією, розпискою чи іншим документом, підписаним зберігачем. При цьому письмова форма договору вважається дотриманою. У випадку настання надзвичайних ситуацій, коли передача речі на зберігання була викликана пожежею, іншим стихійним лихом, раптовою хворобою і т. ін., можлива усна форма договору. Це зумовлюється раптовим настанням надзвичайних обставин, які сторони не могли передбачити і тому укладення письмового правочину, що вимагає часу, було для них неможливим або пов'язано с певними труднощами. У такому випадку передача речі на зберігання може доводитися у разі виникнення спору використанням свідчень свідків. Замість укладення письмового договору зберігач для підтвердження факту укладання договору при прийомі речей на короткострокове зберігання може видавати номерні жетони, інші знаки поклажодавцеві. Такі знаки прирівнюються до письмових доказів.