Апарат Вищого спеціалізованого суду

Структура і штатний розклад апарату Вищого спеціалізованого суду затверджуються зборами суддів за поданням голови Вищого спеціалізованого суду.

Функції та структура апарату Вищого спеціалізованого суду (на прикладі Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (ВССУ).

Відповідно до завдань та повноважень, визначених Законом України «Про судоустрій і статус суддів» та Положенням «Про апарат Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ», затвердженого рішенням зборів суддів ВССУ № 3 від 26.10.2010 р., апарат ВССУ виконує функції:

· організаційно-методичного та правового забезпечення;

· документального забезпечення;

· інформаційно-технічного забезпечення;

· фінансового, кадрового, матеріально-технічного та соціально-побутового забезпечення;

· інші функції.

Структура апарату ВССУ:

· Керівництво (керівник апарату, заступник керівника апарату).

· Управління (організаційного забезпечення керівництва суду; забезпечення діяльності судової палати у цивільних справах; забезпечення діяльності судової палати у кримінальних справах; вивчення та узагальнення судової практики і статистики; правове; канцелярія; кадрової роботи; інформаційного забезпечення; інформаційних технологій та автоматизованого документообігу; фінансово-економічне; господарське).

· Відділи (режимно-секретної та мобілізаційної роботи; служба судових розпорядників (на правах відділу)

 

§4. Верховний Суд України

Верховний Суд України як найвищій судовий орган відраховує історію свого становлення у цьому статусі з Постанови Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету від 16.12.1922 р., якою було затверджено Положення «Про судоустрій УСРР», яке вводилося в дію з 01.02.1923 р. У ст. 1 названого Положення зазначалося, що на території УСРР діє єдина система судових установ: 1) народний суд у складі постійного судді, 2) народний суд у складі постійного судді і двох народних засідателів, 3) губернський суд, 4) Верховний Суд УСРР і його колегії.

Таким чином, з 1923 р. судову систему УСРР очолив Верховний Суд УСРР. Відповідно до ст. 55 Положення 1922 р. Верховний Суд створювався у складі: Президії, пленарного засідання, касаційних колегій у цивільних і кримінальних справах, судової колегії, дисциплінарної колегії.

Згідно Закону України «Про внесення змін і доповнень до Закону Української РСР «Про судоустрій Української РСР» від 24.02.1994 р. Верховний Суд УРСР був перейменований у Верховний Суд України.