Семінарське заняття – 2 години

ТЕМА № 1.Митна справа в Україні. Митне право як комплексна галузь права.

З дисципліни: Митне право.

Категорія студентів:студенти 3-го курсу.

Навчальна мета:домогтися обізнаності студентів щодо поняття, ознак, принципів та змісту митної справи, сутності структури та джерел митного права.

Виховна мета: сприяти формуванню наукового світогляду, моральних, естетичних та інших якостей особистості, вихованню колективу.

Розвивальна мета: розвивати інтелектуальні здібності, мовлення, пам'ять, увагу, уяву, мислення, спостережливість, активність, творчість, самостійність студентів, прищеплювати їм раціональні способи пізнавальної діяльності та ін..

Навчальний час:2 години.

Навчальне обладнання, ТЗН: мультимедійний проектор.

Наочні засоби: мультимедійна презентація.

Міжпредметні та міждисциплінарні зв’язки:Забезпечуючідисципліни: «Адміністративне право», «Адміністративна відповідальність», «Адміністративний процес», «Кримінальне право», «Цивільне право».

План семінару (навчальні питання):

1. Поняття та зміст митної справи.

Митна справа є складовою зовнішньополітичної і зовнішньоекономічної

2. Започаткування та становлення митної справи в Україні.

3. Принципи митного регулювання.

4. Поняття митної політики та її види.

5. Поняття, предмет і методи митного права.

6. Система, принципи та джерела митного права.

7. Митно–правові відносини.

 

Згідно з п.3.2 Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах від 02.06.93 р. за № 161, розробленого Міністерством освіти України, Положення про державний вищий заклад освіти, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 1996 року за № 1074, п.2.1.2 Положення про кафедру Національної академії внутрішніх справ України одним з видів навчальних занять єсемінарське заняття.

Семінарське заняття проводиться у відповідності з програмою, тематичним планом з митного права, у відповідності з вимогами навчально-методичних матеріалів. Семінарське - заняття проводиться з широким використанням діючого законодавства і рекомендованих літературних джерел.

Для проведення семінару необхідно мати робочий план, виконувати методичні вимоги (вступне слово, обговорення питань на семінарі, заключне слово). Для успішного проведення семінарських занять викладачі закріплюються кафедрою за навчальними групами на весь навчальний рік, а за можливістю - на весь період вивчення курсу.