Київ - 20131. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Митне право України є комплексною галуззю права. Воно передбачає вивчення складного комплексу теоретичних положень і широкого діапазону суспільних відносин, що складаються при переміщенні товарів і транспортних засобів через митний кордон України. Митне законодавство порівняно з законодавством інших галузей права є найбільш молодим та нестабільним. Це вимагає від студентів підвищеної уваги до тих змін, що відбуваються в змісті та структурі чинного законодавства, поглиблення їх творчої активності та самостійності при засвоєнні основних розділів курсу.

Курс митного права України базується на положеннях Декларації про державний суверенітет України, Конституції України, законодавчих актах Верховної Ради, указах Президента України, постановах Уряду країни, на відповідних положеннях інших нормативних актів, а також на теоретичних положеннях суміжних юридичних дисциплін.

Навчальним планом для студентів стаціонарного навчання з курсу митного права України передбачено читання лекцій, проведення семінарських і практичних занять, які є необхідною складовою частиною навчального процесу. Крім звичайних форм проведення цих занять (обговорення окремих теоретичних питань, конкретних правових ситуацій, вирішення задач та ін.) передбачено більш широке застосування при цьому засобів електронно–обчислювальної техніки та проведення програмованого контролю. Підсумком вивчення митного права є залік з цього предмету.

Основною метою самостійної роботи студентів є більш глибоке всебічне самостійне оволодіння матеріалом з тієї чи іншої теми, розвиток в них навичок роботи з книгою, в т.ч. з основною та додатковою літературою, а також нормативними актами, вміння узагальнювати практичні результати, готувати довідки, доповіді, реферати та інше. В більшості випадків студентам під час цієї роботи доцільно безпосередньо готуватись до наступних семінарських і практичних занять.

При підготовці до семінарського чи практичного заняття кожному студентові необхідно вивчити запропоновану літературу та ознайомитись із відповідними нормативними джерелами. Найважливіші з них при цьому бажано законспектувати. Наявність конспектів лекцій та нормативних джерел, поряд з іншими даними, враховуються викладачем при визначенні оцінки знання предмету.

Під час семінарських занять як викладачу, так і студентам потрібно вести пошук найбільш активних форм і методів навчання та опанування матеріалом. Семінари, як правило, проводяться шляхом обговорення окремих, найбільш важливих питань тієї чи іншої теми, заслуховування доповідей чи рефератів з подальшим їх обговоренням.

Під час практичних занять студенти, спираючись на положення чинного митного законодавства, вирішують запропоновані задачі, аналізують конкретні правові ситуації і дають їм правову оцінку. В процесі окремих занять студенти повинні навчитись більш досконало складати відповідні митні документи, давати оцінку їх якості та відповідності діючому законодавству.