Промисловий зразок

 

Промисловий зразок як об'єкт патентного права досить розповсюджений і найчастіше є єдиною можливістю захисту об'єктів, що мають оригінальний дизайн, наприклад, годинник, одяг, посуд, меблі, прикраси, іграшки, електричні прилади, транспортні засобі, приналежності для домашніх тварин та інш.

 

 

 

Промисловий зразок - це зовнішній вигляд виробу, його дизайн, художньо-конструкторське рішення.

Відносини, що виникають у зв'язку з придбанням прав власності на промислові зразки в Україні регулюються ГКУ і Законом України "Про охорону прав на промислові зразки" (далі –Закон на ПЗ).

Як промислові зразки не реєструються: об'єкти архітектури (крім малих архітектурних форм), друкована продукція як така, об'єкти нестійкої форми з рідких, газоподібних, сипучих або їм подібних речовин.

Промислові зразки можуть бути:

Об'ємними (моделі) - що представляють собою композицію, в основу якої покладена просторова об'ємна структура, наприклад зовнішній вигляд машини, упакування, меблів, люстри тощо:

 

Вантажівка Світильник

 

Площинними (малюнки) - що представляють собою композицію, в основу якої покладене графічне лінійне співвідношення елементів, що не може бути сприйняте візуально, як об'ємне. Наприклад, зовнішній вигляд килима, хустки, тканини, обгортки тощо.

 

Полотно трикотажне Обгортка морозива

 

Комбінованими - що характеризуються загальними ознаками, властивими об'ємному і площинному зразкам. Наприклад, зовнішній вигляд кондитерського виробу, інформаційного табло, виставочної конструкції (композиції), будівельної оздоблювальної плити тощо.

 

 

Установка для інформаційного Цукерка Плитка для стелі

банеру

 

Поняття "промисловий зразок" застосовується як у відношенні одного виробу, так і у відношенні комплекту (набору) виробів. Комплект (набір) може бути визнаний одним промисловим зразком, якщо в його склад входять елементи, що виконують різні функції, однак підлеглі загальному призначенню. Наприклад, чайний або столовий сервіз, набір інструментів, меблевий гарнітур та інш.

 

Комплект меблів

 

 

Набір столових приборів

 

З погляду художнього конструювання всі елементи комплекту (набору) повинні мати спільність композиційного і стилістичного рішення.

Поняття "один виріб" застосовується як до цілого виробу, наприклад, с/г машини, так і до його частини, наприклад руль, сидіння та інш.

 

 

Свічка запалювальна для двигуна внутрішнього згоряння   Енергетичний засіб самохідний ЕЗС-80 зернокормозбирального комплексу

Варіантом промислового зразка може бути зовнішній вигляд виробів, що належать до однієї функціональної групи, подібних по сукупності істотних ознак і різних у несуттєвих ознаках. Наприклад, пакування, що відрізняються один від іншого незначними деталями, або стільці, що відрізняються один від іншого виконанням спінки або кольором декоративної оббивної тканини.

 

Стілець (2 варіанти)

 

 

Пакування для сухариків (2 варіанти)