рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Тема 2. Право промислової власності 2.1. Винахід корисна модель

Тема 2. Право промислової власності 2.1. Винахід корисна модель - раздел Право, Тема 2. Право Промислової Власності 2.1. Винахід (Корисна Модель)...

Тема 2. Право промислової власності 2.1. Винахід (корисна модель)

 

До об'єктів патентного права відносяться винаходи, корисні моделі і промислові зразки. Усім патентам властива тріада права: право на авторство, пріоритет і виключне право на використання.

Вся історія об'єктів що нас оточують - це безперервний ланцюг винаходів, кожне наступне з яких поліпшує відповідний об'єкт. Підраховано, наприклад, що музичному інструменту - фортепіано, більш двох тисяч років, і за цей час у нього було внесено понад дві тисячі винаходів, перш ніж він став таким, яким ми його знаємо. Отже, відбувається поступове нагромадження позитивних ознак об'єкта й усунення ознак, що на даний момент стали негативними.

У шостому столітті до нашої ери в давньогрецькій колонії Сібаріс — великому, по тим часам, торговому центрі, жителі якого славилися любов'ю до розкоші, — існував звичай, по якому кухар, що придумав нове, оригінальне блюдо, протягом року мав виключне право готувати це блюдо і продавати його співгромадянам. Після закінчення року це право припинялося, і рецепт смачного блюда, на радість гурманам, ставав загальним надбанням, а кухареві, щоб діставати прибуток, треба було винаходити нове, ще більш смачне блюдо.

Патенти в сучасному розумінні цього слова з'явилися в 1474 році у Венеціанській Республіці. Цього року був виданий указ, відповідно до якого про реалізовані на практиці винаходи необхідно було повідомляти республіканській владі, з метою запобігання використання винаходів іншими особами. Термін дії патенту складав 10 років.

Винахід це нове рішення технічної проблеми, що приводить до визначеного суспільно корисного результату. Винахід є стимулом до подальшого розвитку сучасних технологій. Важливо не тільки зробити сам винахід, але й зуміти грамотно оформити права на нього.

Відносини, що виникають у сфері охорони прав на винаходи (корисні моделі), в Україні, регулюються Цивільним кодексом України (ГКУ) і Законами України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі".

Відповідно до законодавства України об'єктом винаходу (корисної моделі) може бути продукт (пристрій, речовина, штам мікроорганізму, культура клітин рослини і тварини тощо), процес (спосіб)у будь-якій сфері технології,застосування раніше відомого продукту або процесу.

Таким чином, об’єктом винаходу (корисної моделі) може бути пристрій , наприклад літак, а може бути лише вузол, або деталь, що в ньому використовується. Крім того, винаходом може бути склад фарби, якою пофарбували літак. Патентуванню підлягають і різні процеси, наприклад процес збірки літака, або хімічний процес виготовлення фарби. Процес це здійснення дій над матеріальним об'єктом за допомогою матеріальних засобів.

Нове застосування раніше відомого продукту або процесу цетехнічне рішення, що полягає у пропозиції використовувати відомий об'єкт за новим призначенням.

Наприклад: “Застосування порошку закису міді в якості противозадирної присадки”, “Використання препарату "ацетозоламід” в якості засобу порятунку від гірської хвороби”.

Не всі об'єкти визнаються винаходами (корисними моделями), зокрема, відкриття, наукові теорії і математичні методи, правила виконання фізичних вправ, проведення ігор, конкурсів, комп'ютерні програми та інш. Судячи з формулювання закону, список об'єктів винаходу є відкритим, що допускає можливість його розширення за рахунок інших об'єктів, раніше не визнаних винаходами.

В українському законодавстві існують такі поняття, як секретний і службовий винахід. Секретним винаходом визнається винахід, що містить інформацію, віднесену згідно із законом України “Про державну таємницю” до державної таємниці.

Службовий винахід цей винахід, створений працівником на підприємстві при виконанні зобов'язань за трудовим договором з використанням досвіду, виробничих знань, секретів виробництва й оснащення роботодавця.

 

Промисловий зразок

Промисловий зразок як об'єкт патентного права досить розповсюджений і найчастіше є єдиною можливістю захисту об'єктів, що мають оригінальний дизайн,…  

Право власності на винахід (корисну модель), промисловий зразок

Право на винахід (корисну модель), промисловий зразок охороняється державою і засвідчується патентом. Патент - охоронний документ, що засвідчує пріоритет, авторство і право… Одержати виключні права на винахід (корисну модель), промисловий зразок можна тільки на тій території, на який виданий…

Патент може бути отриманий лише тоді, коли винахід (корисна модель), промисловий зразок задовольняє строгим критеріям патентоспроможності.

Для винаходу критерії патентоспроможності це

· новизна,

· винахідницький рівень;

Промислова придатність.

Для корисної моделі (КМ) критерії патентоспроможності:

· новизна;

· промислова придатність.

Дляпромислового зразка критерії патентоспроможності:

§ новизна.

Відповідність критеріям патентоспроможності перевіряють у Патентному відомстві (Укрпатенті) при проведенні експертизи заявки на одержання патенту.

Новим є винахід, відомості про який не стали загальнодоступними у світі до дати подання заявки на даний винахід. Якщо винахід створили і розкрили… Наявність винахідницького рівня буде у винаходу, що не є очевидним для фахівця… Промислово придатним є винахід, якщо він може бути використаний в промисловості або іншій сфері діяльності. Промислова…

Подання заявки

Вимоги до складу й оформлення матеріалів заявки регулюються "Правилами складання і подачі заявки на винахід (корисну модель)" і… За дорученням заявника заявку може подати представник у справах з… Іноземні особи й особи без громадянства, що проживають або мають постійне місцезнаходження поза межами України, можуть…

Патентування винаходу і промислового зразка в іноземних державах

Суть традиційної системи в тім, що заявник, який бажає одержати патент у декількох країнах, подає заявки на патент у кожну з країн. При цьому… Суть регіональної системи патентування полягає в тому, що країни ряду регіонів… Однак, якщо необхідно запатентувати винахід не тільки в країнах, що входять у відповідну регіональну систему, то…

Питання для самоконтролю.

 

Що таке винахід ?

3. Що засвідчує патент? 4. Що може бути об'єктом винаходу(корисної моделі)? 5. Що мають на увазі під продуктом ?

Право інтелектуальної власності. Академ. курс; Підручник для студентів вищих навч. закладів / За ред. д.ю.н. О.П.Орлюк, д.ю.н. О.Д.Святоцького. - К.: Видавничій Дім "Ін Юре". 2006. -720 с.

ВЕБ - сайт Державного департаменту інтелектуальної власності

http://www.sdip.gov.ua/

 

– Конец работы –

Используемые теги: Тема, право, промислової, власності, Винахід, корисна, модель0.106

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Тема 2. Право промислової власності 2.1. Винахід корисна модель

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Основные черты афинского права. Источники, право собственности, обязательственное право, брачно-семейное право, уголовное и процессуальное право
Это подтвердили и археологические раскопки. Ремесло, достигшее в некоторых отношениях высокого развития, начинает уже отделяться от земледелия,… Каждая семья получала по жребию определенный надел, с которого кормилась и… Базилевс был военным вождем, он осуществлял суд в присутствии народа, выполнял жреческие функции.Главной обязанностью…

ЧТО ТАКОЕ ПРАВО. ПРАВООТНОШЕНИЯ. ПРАВО И ЧЕЛОВЕК. ПРАВО И ГОСУДАРСТВО. ЧЕЛОВЕК И ГОСУДАРСТВО. СЕМЬЯ. РОДИТЕЛИ. ДЕТИ
Тема ЧТО ТАКОЕ ПРАВО... Что такое... Формы источники права Система законодательства...

Лексическая тема: По родному краю. Здравницы Казахстана. Грамматическая тема: Функционально-смысловые типы речи.
Специальность Общая медицина... Кафедра русского языка... Методические рекомендации...

Курсовая работа по дисциплине «Гражданское право» Тема: Договор аренды
ГОСУДАРСТВЕННОЕ ОБРАЗОВАТЕЛЬНОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ ВЫСШЕГО ПРОФЕССИОНАЛЬНОГО ОБРАЗОВАНИЯ... Читинский государственный университет... Юридический факультет...

ТЕМА 1,2. ГОСУДАРСТВО И ПРАВО. ИХ РОЛЬ В ЖИЗНИ ОБЩЕСТВА. СИСТЕМА РОССИЙСКОГО ПРАВА
Правонарушение это противоправное виновное наказуемое общественно опасное деяние вменяемого лица причиняющее вред интересам государства... ПРИЗНАКИ ПРАВОНАРУШЕНИЙ... Деяние действия или бездействие...

Лексическая тема: По родному краю. Здравницы Казахстана. Грамматическая тема: Односоставные предложения.
Специальность Общая медицина... Кафедра русского языка... Методические рекомендации...

Лексическая тема: Из жизни замечательных людей. Учёные-медики. Грамматическая тема: Сложноподчиненное предложение. Типы сложноподчиненных предложений.
Кафедра русского языка... Методические рекомендации... Для практических занятий...

Тема 1. Конституционное право как отрасль права
Конституционное право как отрасль права... Стараясь не воспроизводить общие положения теории права относительно видов... Тема Основы теории конституции...

КУРСОВАЯ РАБОТА по дисциплине: Уголовное право на тему: Ответственность за служебный подлог 1. Уголовно-правовая характеристика служебного подлога ..5
Южно Российский институт филиал... Юридический факультет...

ТЕМА 1,2. ГОСУДАРСТВО И ПРАВО. ИХ РОЛЬ В ЖИЗНИ ОБЩЕСТВА. СИСТЕМА РОССИЙСКОГО ПРАВА
Правонарушение это противоправное виновное наказуемое общественно опасное деяние вменяемого лица причиняющее вред интересам государства... ПРИЗНАКИ ПРАВОНАРУШЕНИЙ... Деяние действия или бездействие...

0.034
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам