Контрольна робота № 26

Завдання 1. Правове регулювання пенсійного забезпечення.

Завдання 2.Бухгалтер кондитерської фабрики Почтаренко В.К. була переведена на посаду головного бухгалтера цієї ж фабрики без її згоди. Виражаючи свою незгоду з власником фабрики, Почтаренко В.К. звернулася в комісію з розгляду індивідуальних трудових спорів.

У чому правові особливості переведення працівника на іншу постійну роботу .

Чи правомірні дії власника кондитерської фабрики у відношенні переведення Почтаренко В.К.?

Який орган повинен розглядати дану конкретну ситуацію?

Завдання 3. При обговоренні проекту колективного договору на 2010-2011 роки на одному з державних підприємств між сторонами – власником і профкомом виникла суперечка. Один із розділів колективного договору «Надбавки і доплати» передбачав, що за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника і за суміщення професій і посад на підприємстві встановлюється доплата в розмірі 30 % тарифної ставки (окладу).

Профком заперечував такий розмір, посилаючись на Генеральну угоду, укладену на 2008-2009 роки, де для такого виду доплати передбачено розмір до 100 % посадового окладу чи тарифної ставки.

Власник пояснив, що встановити розмір 30 % прийшла вказівка міністерства. Голова профкому заявив, що Генеральна угода має вищу юридичну силу, оскільки однією із сторін виступає Кабінет Міністрів України.

Сторони звернулися до юрисконсульта підприємства за роз’ясненням.

Підготуйте мотивовану відповідь юрисконсульта.

Завдання 4. Начальник автобази Васильєв В.Р. запросив на роботу двох зварників для ремонту підсобних приміщень. Трудовий договір у письмовій формі з ними не був укладений, з наказом про прийняття на роботу їх не ознайомили, однак у відділі кадрів повідомили, що вони можуть приступити до роботи. Оплата провадилася в кінці кожного місяця по витратних ордерах. Через шість місяців, коли робота була закінчена, зварникам оголосили, що вони звільнені. Зварники проти звільнення не заперечували, але вимагали, щоб їм виплатили грошову компенсацію за невикористану відпустку.

Чи законна вимога робітників?

Дайте мотивовану правову консультацію зварникам.

Завдання 5. Петрова О.В. за домовленістю з головою правління ЖБК «Жовтневий» прибирала сходи між поверхами житлового будинку. Оплата провадилась в кінці кожного місяця по витратних ордерах. Відробивши два роки, Петрова О.В. попросила надати їй відпустку і компенсацію за невикористану відпустку. Голова правління відмовив Петровій О.В. в наданні відпустки і виплаті компенсації за невикористану відпустку, посилаючись на те, що не було рішення правління ЖБК про прийняття її на роботу.

Чи виникло між Петровою О.В. та ЖБК «Жовтневий» трудове правовідношення?

Вирішіть спір за сутністю з посиланнями на нормативно-правові акти..