рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Потокова-цехова система утримання корв

Работа сделанна в 2005 году

Потокова-цехова система утримання корв - Курсовой Проект, - 2005 год - Курсовой проект по скотоводству "Проектування технологічного процесу потоково-цехового виробництва молока і його економічна оцінка Потокова-Цехова Система Утримання Корв. Метод Групування Корв За Фзологчно-Те...

Потокова-цехова система утримання корв. Метод групування корв за фзологчно-технологчними перодами втлений розвинутий в потоково-цеховй систем утримання молочно худоби.

При цьому корв ферми чи комплексу розподляють на чотири спецалзован цехи групи корв, що запускають, та сухостйних отелення корв корв на роздоюванн та осменнн дйних корв псля 100 днв лактац.

Такий розподл на цехи застосовують як при прив язному, так при безприв язному утриманн корв. Потреба скотомсць для кожного цеху ферми тривалсть перебування в ньому тварин наведен в таблиц 2. Таблица 2 Номер цехуЦехПотреба скотомсць, вд загально клькост корв на фермПеребування в группВведення Виведення Кльксть днв1. Корови, яких запускають, та сухостйн25За 80 90 днв до отеленняЗа 7 10 днв до отелення75 802. Отелення 12За 7 10 днв до отеленняЧерез 16 18 днв псля отелення23 283. Корв на роздоювання та осменнн25На 16 18 й день псля отеленняНа 100 120 день лактац85 1004. Дйних корв основного цеху виробництва молока50На 100 120 день лактацЗа 80 90 днв до отелення180 220 На молочних фермах з поголв ям бльше 400 корв видляють спецальн примщення пд родильне вддлення цех отелення.

Для кожного з нших цехв, залежно вд величини ферми, видляють одне чи бльше примщень. Для лтнього утримання прогулянок тварин в зимовий перод передбачають вдповдну кльксть цехв груп, число секцй на вигульно-кормовому майданчику.

Перший цех призначаться для корв, яких запускають, та сухостйних нетелей.

Тваринам ц групи необхдно видлити 25 скотомсць вд загально клькост корв ферми.

Якщо на ферм 800 корв, то для зазначено групи може бути видлено один корвник на 200 голв. Сюди з цеху основного виробництва молока за 80 90 днв до отелення переводять тльних тварин. Узимку х залежно вд прийнято технолог утримують в стйлах на автоматичних прив язах або безприв язно на глибокй пдстльц чи в ндивдуальних боксах влтку безприв язно в спецально вдведенй секц на вигульно-кормовому майданчику.

Корв нетелей ц групи систематично один раз на день пропускають через дольний зал на фермах, який використовують для всього стада.

При цьому тварин, яких складно запускати, доять один або два, рази на день, у сухостйних перевряють яксть запуску стан вим я, а у нетелей масажують вим я при допомоз пневмомасажа та привчають до машинного доння. За 7 10 днв до отелення тварин переводять у другий цех, який розмщуться в родильному вддленн. Другий цех отелення родильне вддленнявмщу близько 12 скотомсць вд ус клькост корв ферми. В ньому утримують глибокотльних корв та нетелей, а також корв, як розтелилися.

Для корв нетелей внутр примщень, а також на вигульно-кормовому майданчику передбачають так технологчн секц передродову, родову, молозивних та новотльних корв. Мстксть кожно секц строки перебування у них тварин наведен в таблиц 3. Таблиця 3 Номер секц Технологчна група тваринПотреба скотомсць, Перебування в групВведення Виведення Кльксть, дб1. Глибокотльн корови нетел28За 7 10 днв Поява провсникв родв7 102. Корови у деннику для отелення4Поява провсникв родвЧерез 10 24 год псля родв0,53. Молозивн корови16Через 10 24 год псля родвНа 4-й день псля родв34. Новотльн корови52На 4-й день псля отеленняНа 16 18-й день псля родв12 14 У передродовй секц близько 28 вд усх скотомсць цеху утримують глибокотльних корв нетелей.

Вони надходять туди за 7 10 днв до отелення х переводять у наступну родову секцю при безпосередньому прояв провсникв родв. У родовй секц влаштовують денники для отелення тварин на товстому шар солом яно пдстилки.

Денники краще робити розбрними, щоб перодично змнювати х мусце розмщення. х розмри в план повинн бути не менше 3,0 м 3,5 м, висота 1,2 м, в тому числ 0,7 м суцльно огорож для захисту вд протягв. Ултку влаштовують крит пересувн на полозах денники встановлюють х на вигульно-кормовому майданчику в передродовй секц. Кльксть денникв прийма.ть з розрахунком один на кожн 200 корв ферми. Денник обладнують так, щоб корова, яка знаходиться в ньому, мала зоровий контакт з тваринами передродово секц. При цьому корова, потрапляючи у денник, не вдчува суттво змни обстановки.

Тривалсть вльного пдсосу безприв язного утримання корови з новонародженим телям у деннику приймають вд 10 12 год до 24 год. Псля благополучних родв та вддлення послду корову направляють у секцю молозивних, а телят у профлакторй. При родових ускладненнях корову передають у стацонар на лкування. У секц молозивних корову утримують 4 дн. У результат зосередження клькох таких корв разом полегшуться одержання збрного молозива вд здорових тварин з метою його використання для годвл телят.

Потм корв передають у секцю новотльних. У секц новотльних корв утримують 12 14 днв. Взимку х розмщують в стйлах примщення з застосуванням автоматичних прив язей, щоб полегшити органзацю моцону. На фермах з безприв язним утриманням корв ц секц утримують також безприв язно. Влтку рекомендують утримувати тварин безприв язно на вигульно-кормовому майданчику. Усх здорових новотльних корв родильного вддлення, починаючи з другого дня псля отелення, доять апаратами.

При цьому, щоб сформувати у корв стйкий стереотип на доння, застосовують т ж марки установок апаратв, що й в основному стад. На молочних фермах, де для доння корв основного стада використовують дольний зал, для родильного вддлення доцльно мати окрему установку у власному чи загально фермерську дольному зал. Якщо використовують загально фермерський дольний зал, то молозивних новотльних корв доять в першу чергу, а потм корв основного стада.

Надоне молозиво вд здорових корв не бльше 3-х днв псля отелення збирають в окрему мксть використовують для випоювання телят профлактичного пероду. Псля молозивних доять всх нших корв родильного вддлення. Молоко при цьому змива залишки молозива промивання молокопровода здйснються звичайним способом. Здорових корв через 16 18 днв псля отелення переводять з родильного вддлення у наступний, третй цех, а таких, що захворли, направляють у стацонар. Третй цех призначений для корв на роздоюванн та осменнн.

Цим тваринам передбачають близько 25 скотомсць вд загально мсткост примщень для корв ферми. Загальна тривалсть перебування тварин у цеху 100 120 днв. У цей перод при повноцннй годвл доброму утриманн вд корв намагаються одержати максимальн добов надо молока, а також плдно осменити тварин. Зимою корв цього цеху утримують в примщеннях, а влтку як правило, безприв язно на вигульно-кормових майданчиках пасовищах. Четвертий цех найбльший за клькстю корв, тому тут одержують основну частину валового виробництва молока на ферм. Сюди переводять корв на 100 120-й день лактац.

Для цього у цеху передбачають близько 50 скотомсць. Утримання корв аналогчне, як у третьому цеху. При цьому за рахунок нормовано годвл намагаються якомога довше пдтримати у корв ранше досягнутий рвень надов. За 50 60 днв до отелення корв поступово припиня.ть доти запускають, а потм переводять у перший цех. Сюди ж переводять корв, як сам запустилися ранше цього строку, а також тих, що важко запускаються.

На цьому цикл руху тварин з одного цеху в нший завершуться починаться новий. Разом з позитивним потоково-цехова система утримання ма сво недолки. Найважливш з них так деяк недолки у догляд за тваринами, що виникають при переведенн х з одного цеху в нший бльш вдмнност у корв однакового пероду отелення за добовими надоями продуктивнстю за лактацю, первстки та повновков корови залучаються в один технологчний потк утримуються разом. Все це створю деяк труднощ у диференцйованй годвл утриманн корв рзно продуктивност та вку. Сутнсть потоково-цехово системи виробництва молока найбльш повно враховувати бологчн особливост тварин сучасну органзацю прац, що дозволя - робтникам фахвцям ферм комплексв спецалзуватися на виконанн визначених операцй, пдвищуючи свою квалфкацю майстернсть - пристосовувати технолог до особливостей фзолог продуктивност корв у рзн пероди лактац з метою найбльш повно реалзац генетичного потенцалу хньо продуктивност - створити технологчну службу галуз, що вда облком, органзацю мжцехового руху й групування корв за фзологчними виробничими показниками - рацонально ефективно використовувати корми виробнич потужност - проводити поглиблену селекцйно-племнну роботу - чтко налагодити вдтворення поголв я - пдвищити роль фахвцв як технологв виробництва - органзувати чтке ветеринарно-сантарне обслуговування тварин за циклами виробництва - впровадити бльш досконалу органзацю й оплату прац двозмнний режим прац й упорядкований робочий день тваринникв т.д знизити трудов матеральн затрати собвартсть тваринницько продукц, пдвищити рентабельнсть галуз - впровадити комплексну систему управлння якстю прац продукц на всх етапах виробничого циклу 6. Потоково-цехова система виробництва молока найбльш повно вдповда бологчним властивостям тварин органзацйним режимам технологчного процесу. 4.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Курсовой проект по скотоводству "Проектування технологічного процесу потоково-цехового виробництва молока і його економічна оцінка

Внутршн сало використовують для виготовлення парфумв та високояксного мила, а кстки псля обвалювання туш для виготовлення м ясо-ксткового борошна та… Завдяки наявност багатокамерного шлунка, велика рогата худоба основним… Худоба може споживати значну кльксть грубих соковитих кормв до 100 кг за добу й ефективно х переробляти з великим…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Потокова-цехова система утримання корв

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Огляд лтератури
Огляд лтератури. Молоко та молочн продукти мають важливе значення в харчуванн людини. За хмчним складом молоко повноцнним продуктом, сух речовини якого засвоюються на 92-97. Хмчний склад мол

Завдання на проектування технологчного процесу
Завдання на проектування технологчного процесу. Потужнсть ферми поголвя корв 300 2. Порода чорно-ряба 3. Спосб утримання худоби безпривязне 4. Кратнсть доння 2 5. Середнй надй на корову за рк, кг 4

Розрахунки потреби у ремонтному молодняку
Розрахунки потреби у ремонтному молодняку. Спочатку пдраховумо кльксть корв, як треба вибракувати. Якщо вибракування корв передбачаться проводити по закнченню строку х виробничого використан

Розрахунок середньорчного поголвя структури стада
Розрахунок середньорчного поголвя структури стада. Для виконання виробничо програми необхдно знати середньорчне поголвя худоби по цехах секцях Воно визначаться по формул де СП - середньорчне поголв

Розрахунок клькост технологчних груп х розмр
Розрахунок клькост технологчних груп х розмр. Щоб пдрахувати кльксть технологчних груп у кожному цеху по ферм взагал, потрбно середньорчне поголвя корв у цеху подлити на кльксть тварин у груп. Згдн

Розрахунок ритму такту роботи молочно ферм комплексу
Розрахунок ритму такту роботи молочно ферм комплексу. Найважлившим показником безперервно-потоково системи виробництва ритм процесу. Пд цим поняттям розумють обсяг готово продукц, вироблено

Розрахунок рчного виробництв валово продукц скотарства побудова циклограми виробництва молока на ферм комплекс
Розрахунок рчного виробництв валово продукц скотарства побудова циклограми виробництва молока на ферм комплекс. Розрахунок рчного виробництва валово продукц побудову циклограми виробництва молока н

Розрахунок потреби у дольних апаратах операторах машинного доння
Розрахунок потреби у дольних апаратах операторах машинного доння. Кльксть дольних апаратв для видоювання корв ферми комплексу визначаться за залежнстю де ДА - кльксть дольних апаратв Кд t ДА , Трд

Розрахунок потреби у кормах
Розрахунок потреби у кормах. Потреба у кормах визначаться виходячи з способу утримання поголвя, продуктивност корв, структури типу рацонв для конкретного господарства зони, живо маси фзологчного ст

Розрахунок потреби у вод
Розрахунок потреби у вод. Ц розрахунки виконуються виходячи з потреби норм на 1 голову на добу, як надаються у завданн. Таблиця 8 Розрахунок потреби ферми комплексу у вод Групи худобиГолвНор

Розрахунок виходу побчно продукц гною
Розрахунок виходу побчно продукц гною. Поряд з основною продукцю ферми важливе значення ма побчна продукця гнй. Його вихд розраховують, користуючись нормативними матералами ОНТП-1-89. Для збергання

Економчне обгрунтування технологчного процесу виробництва молока
Економчне обгрунтування технологчного процесу виробництва молока. Приводять основн показники ефективност виробництва продукц табл. 10 Таблиця 10 Економчн показники розроблено технолог виробництва м

Висновки
Висновки. Основними факторами нтенсифкац виробництва молока концентраця спецалзаця виробництва, пдвищення молочност корв, нтенсивне кормо виробництво повноцнна годвля тварин, вирощування високопрод

Список використано лтератури
Список використано лтератури. Костенко В Срацький Й.З. Скотарство технологя виробництва молока та яловичини. Кив Урожай, 1995 2. Рубан Ю.Д. Скотарство технологя виробництва молока та яловичи

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги