рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів майна

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів майна - раздел Философия, ПОДАТКОВА СИСТЕМА Нерухоме Майно Розділяється На Житлову Та Нежитлову Нерухомість...

Нерухоме майно розділяється на житлову та нежитлову нерухомість.

Відповідно до п. 1 ст. 181 Цивільного кодексу до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Аналогічно визначено «нерухоме майно» у ст. 1 розділу І Закону від 05.06.2003 р. N 898-ІV «Про іпотеку», а саме: нерухоме майно (нерухомість) земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці та невід’ємно пов’язані з нею, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Застава повітряних та морських суден, суден внутрішнього плавання, космічних об'єктів, майнових прав на нерухомість, будівництво якої не завершено.

Відповідно до ст. 1 п. 9 Закону від 26.06.1997 р. N 400/97-ВР «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» нерухомим майном визнається жилий будинок або його частина, квартира, садовий будинок, дача, гараж, інша постійно розташована будівля, а також інший об’єкт, що підпадає під визначення першої групи основних фондів.

Наведені норми нормативно-правових актів тісно пов’язані між собою, але різняться різною ступенем деталізації нерухомого майна. Проте для цілей оподаткування доходу фізичних осіб доцільно розділяти нерухомість на житлову та нежитлову відповідно до пп. 14.1.129 і пп. 14.1.130 п. 14.1 ст. 14 розділу І Кодексу.

Згідно з п. 3 статті 116 Земельного кодексу безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян проводиться у разі:

а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян;

б) одержання земельних ділянок унаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;

в) одержання земельних ділянок із земель державної та комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації.

Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених Земельним кодексом, проводиться один раз з кожного виду використання (п. 4 ст. 116 Земельного кодексу).

Статтею 121 Земельного кодексу встановлено норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам із земель державної або комунальної власності:

а) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

б) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

в) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, у містах - не більше 0,10 гектара;

г) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

Ураховуючи наведене, до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отриманого платником податку внаслідок продажу (обміну) земельних ділянок, що безпосередньо отримані ним у власність у процесі приватизації із земель державної або комунальної власності, права власності на які посвідчено державними актами, зареєстрованими відповідно до чинного законодавства.

Згідно зі ст. 381 Цивільного кодексу садибою є земельна ділянка разом з розташованими на ній житловим будинком, господарсько-побутовими будівлями, наземними і підземними комунікаціями, багаторічними насадженнями. У разі відчуження житлового будинку вважається, що відчужується вся садиба, якщо інше не встановлено договором або законом.

Виходячи з наведених норм Цивільного кодексу, для цілей оподаткування, житловий або садовий будинок (їх частини) разом з земельною ділянкою (її частиною), на якій його розташовано, вважається одним об'єктом продажу (обміну).

Кількість продажу об'єктів нерухомого майна в податковому році перевіряється нотаріусами за даними Державного реєстру правочинів. Пошук здійснюється за реєстраційним номером облікової картки платника податку у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів - продавця, а у разі його відсутності - за прізвищем, ім’ям, по батькові (за наявності) продавця. У разі відсутності інформації про кількість таких продажів платник податку - продавець - підтверджує черговість продажу майна у заяві, наданій нотаріусу.

У чинному законодавстві не закріплено єдиного визначення поняття «об'єкт незавершеного будівництва». Стаття 1 Закону від 05.06.2003 р. N 898-IV «Про іпотеку» трактує об’єкт незавершеного будівництва як об'єкт будівництва, на який видано дозвіл на будівництво, понесені витрати на його спорудження та не прийнятий в експлуатацію.

Згідно з п. 3 ст. 331 Цивільного кодексу, в разі потреби власник матеріалів, обладнання тощо, які були використані у процесі будівництва (створення майна), може укласти договір щодо об’єкта незавершеного будівництва, право власності на який реєструється органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, на підставі документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою для створення об’єкта незавершеного будівництва, проектно-кошторисної документації, а також документів, що містять опис об'єкта незавершеного будівництва. Відповідно до ст.ст. 179, 181 Цивільного кодексу річчю є предмет матеріального світу, щодо якого можуть виникати цивільні права та обов'язки. До нерухомих речей належать земельні ділянки, а також об’єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Тому, як зазначалося вище, у контексті цих законодавчих визначень, об’єкт, будівництво якого вже розпочате, у результаті чого маємо хоча б якийсь матеріальний результат цього будівництва (фундамент тощо), є нерухомим майном. Таким чином, об'єкт незавершеного будівництва, згідно з цим Кодексом, трактується як об’єкт нежитлової нерухомості, а дохід від його продажу оподатковується у встановленому порядку.

Питання визначення оціночної вартості нерухомого майна, відмінного від землі, остаточно не врегульоване на законодавчому рівні, тому регулюється підзаконними нормативними актами. При нарахуванні податку потрібно виходити з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче вартості такого майна, яка міститься у витягах з реєстру прав власності на нерухоме майно (довідках-характеристиках), які видаються бюро технічної інвентаризації. Оцінка ґрунтується на засадах національних стандартів оцінки майна та відповідно до вимог нормативно-правових актів з оцінки майна.

Під час здійснення цивільно-правових угод щодо земельних ділянок використовується експертна грошова оцінка. Згідно з п. 4 ст. 201 Земельного Кодексу експертна грошова оцінка використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок з метою визначення вартості об'єкта оцінки. Порядок її проведення визначається Законом від 11.12.2003 р. N 1378-IV «Про оцінку земель», Методикою експертної грошової оцінки земельних ділянок, затвердженої постановою КМУ від 11.10.2002 N 1531, та Порядком проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок, затверджених наказом Держкомзему від 09.01.2003 р. N 2.

На нотаріусів покладені функції в частині контролю повноти сплати податку до бюджету перед посвідченням договорів та забезпечення надання відповідної інформації податковому органу. Копії платіжних документів про перерахування податку додаються до примірників посвідчених договорів. Оригінал квитанції «погашається» нотаріусом шляхом поставлення на ній відбитку своєї печатки та підпису. У реєстрі для реєстрації нотаріальних дій вказується сума перерахованого податку, дата та номер платіжного документа.

Одночасно згідно з п. 3 ст. 3 Декрету КМУ від 21.01.1993 р. N 7-93 «Про державне мито» посвідчення договорів відчуження житлових будинків, квартир, кімнат, дач, садових будинків, гаражів, а також інших об’єктів нерухомого майна, які перебувають у власності громадянина, що здійснює таке відчуження, державне мито справляється у розмірі 1 % від суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, з урахуванням п. 48 Інструкції про порядок обчислення та сплати державного мита, затвердженої наказом ДПІ від 22.04.1993 р. N 15.

Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об'єктів нерухомості, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

У такому самому порядку оподатковується дохід від продажу (обміну) об'єкта незавершеного будівництв

Форма звітності, а також порядок її заповнення врегульовані Наказом ДПА від 29.09.2003 р. N 451 «Про затвердження форми податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф. N 1 ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку», зареєстрованим у Міністерстві юстиції 22.10.2003 р. за N 960/8281.

Дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості (об'єктів незавершеного будівництва), які здійснюються фізичними особами - нерезидентами, оподатковуються згідно із цією статтею ПК у порядку оподаткування таких доходів, встановленому для резидентів, при цьому ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування таких доходів.

У разі якщо загальна сума отриманих нерезидентом-платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою, визначеною в абзаці першому цього пункту.

Порядок визначення оціночної вартості нерухомості та об'єктів незавершеного будівництва здійснюється відповідно до таких нормативно-правових документів: Національного стандарту N 1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», затвердженого постановою КМУ від 10.09.2003 р. N 1440; Національного стандарту N 2 «Оцінка нерухомого майна», затвердженого постановою КМУ від 28.10.2004 р. N 1442; Методики оцінки майна, затвердженої постановою КМУ від 10.12.2003 р. N 1891.

На відміну від нерухомого майна, де кожен об'єкт володіє унікальними властивостями, що ускладнює підбір аналогів, рухоме майно, як правило, є об'єктом масового виробництва, що спрощує процедуру оцінки. При цьому важливо враховувати стан рухомого майна, умови зберігання, а також достовірність джерел інформації про ціну продажу на аналогічне рухоме майно.

Потрібно зазначити, що в результаті продажу чи обміну рухомого майна відбувається зміна власника, тобто перехід права власності. Підставу набуття права власності визначено статтею 328 Цивільного кодексу України, згідно з якою:

право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів;

право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Важливим є визначення моменту набуття права власності, що, зокрема, визначається статтею 334 Цивільного кодексу України:

право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом;

переданням майна вважається вручення його набувачеві або перевізникові, організації зв’язку тощо для відправлення, пересилання набувачеві майна, відчуженого без зобов'язання доставки. До передання майна прирівнюється вручення коносамента або іншого товарно-розпорядчого документа на майно;

право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним;

якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, право власності у набувача виникає з моменту такої реєстрації.

У випадку продажу або обміну рухомого майна передбачене застосування ставки 5%. Якщо платник податку протягом звітного року продав чи обміняв рухоме майно у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера, доходи продавця від зазначених операцій оподатковуються за ставкою 1 %.

Доходи, отримані платником податку від продажу чи обміну іншого рухомого майна протягом звітного року, оподатковуються за ставкою 5 %.

База для застосування ставки 5 % визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу, але не нижче ніж оціночна вартість такого об'єкта. Дохід від продажу об'єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера визначається виходячи з ціни, вказаної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта та не нижче 25 відсотків вартості такого самого нового об'єкта рухомого майна.

Відповідно до ст. 9 Закону N 2658 та ст. 8 Закону України «Про судову експертизу» спільним наказом Міністерства юстиції України та Фонду державного майна України від 24.11.2003 р. N 142/5/2092, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24.11.2003 р. за N 1074/8395, затверджено Методику товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів. Зазначена Методика встановлює механізм оцінки (визначення вартості) колісних транспортних засобів, а також вимоги до оформлення результатів оцінки, оціночні процедури визначення вартості колісних транспортних засобів. Вимоги Методики є обов'язковими під час проведення автотоварознавчих експертиз та експертних досліджень судовими експертами науково-дослідних інститутів судових експертиз Міністерства юстиції України, експертами науково-дослідних експертно-криміналістичних центрів Міністерства внутрішніх справ України, експертами інших державних установ, суб'єктами господарювання, до компетенції яких входить проведення судових автотоварознавчих експертиз та експертних досліджень, а також усіма суб'єктами оціночної діяльності під час оцінки КТЗ у випадках, передбачених законодавством України або договорами між суб’єктами цивільно-правових відносин.

Таким чином, з метою оподаткування ціна, зазначена у графі «вартість» довідки-рахунку, повинна бути не нижчою оціночної вартості такого майна, визначеної в порядку, передбаченому Законом України від 12.07.2001р. N 2658-III «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

Фізична особа - платник податку - самостійно розраховує та сплачує до бюджету через банківські установи податок з доходу, отриманого від продажу чи обміну рухомого майна. У випадку, якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа-підприємець, суб'єкт господарювання, який надає послуги з укладення біржових угод або бере участь у їх укладенні за наявності податкової оціночної вартості такого рухомого майна, що визначена суб'єктом податкової оціночної діяльності, та документа про сплату податку сторонами договору, щокварталу подає органу державної податкової служби інформацію про такі угоди, включаючи інформацію про суму доходу, податкову оціночну вартість майна та суму сплаченого до бюджету податку у порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку.

Якщо рухоме майно продається (обмінюється) за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента чи фізичної особи-підприємця, такий посередник виконує функції податкового агента стосовно подання до органу державної податкової служби інформації про суми доходу та суми сплаченого до бюджету податку у порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку, а платник податку під час укладання договору зобов'язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна.

Таким чином, якщо комітент-фізична особа продає своє майно за посередництвом юридичної особи-комісійного магазина (комісіонера), то такий комісіонер є податковим агентом, на якого покладено функції щодо нараховування, утримання та сплати податку до бюджету, за ставкою 5 % чи ставкою 1 %, від імені та за рахунок платника податку, ведення податкового обліку та подання звітності податковим органам відповідно до Податкового Кодексу, а також нести відповідальність за порушення норм чинного законодавства.

Органи, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, зобов’язані повідомляти органи державної податкової служби за місцем розташування про транспортні засоби, зареєстровані або зняті з реєстрації протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу, за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, а також про їх власників.

Дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого майна, які здійснюються фізичними особами-нерезидентами, оподатковується згідно з порядком оподаткування таких доходів, встановленим для резидентів, за ставками 15 % та 17 % залежно від розміру такого доходу, визначеними у пункті 167.1 статті 167.

У випадку, якщо резиденти та нерезиденти успадкували (отримали у подарунок) об'єкт рухомого майна та продають його, то податок нараховується та сплачується згідно з наведеними вище роз'ясненнями статті 173.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ПОДАТКОВА СИСТЕМА

ТАВРІЙСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРОТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕСУ... Кафедра Фінанси і кредит ПОДАТКОВА СИСТЕМА для студентів ОКР Бакалавр напрямів підготовки Фінанси...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів майна

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПОДАТКОВА СИСТЕМА
КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ для студентів ОКР "Бакалавр" напрямів підготовки 6.030508 "Фінанси і кредит", 6.030509 "Облік і аудит"   Меліт

Сутність податків та податкової системи.
Податки є найважливішою і найдавнішою формою фінансових відносин між державою і членами суспільства. Поява податків зумовлена виникненням держави і виконанням державою суспільне необхідних функцій.

Функції податків
Функція податку – це прояв сутності податку у дії, спосіб виявлення його якостей. Функція показує, яким чином реалізується суспільне значення данної фінансової категорії, як інструмента фінансового

Класифікація податків
  Класифікація видів усіх податків та зборів може здійснюватись за рядом підстав: 1) залежно від каналу надходження податки та збори надходять у бюджети різних рівнів, податківці виді

Сутність податкового адміністрування
  Податкове адміністрування – це державне управління податковою системою загалом і її структурними елементами – окремим податками щодо їх законодавчого запровадження,

Державна податкова служба
  До системи органів державної податкової служби належать: 1. Державна податкова адміністрація України (вища ланка) 2. Державні податкові адміністра

Податкова звітність
  Податкова декларація, розрахунок – це документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється н

Податковий контроль
Податковий контроль характеризується такими особливостями, що розкривають його зміст: 1) це спеціальний державний контроль, аналіз якого передбачає два аспекти: а) здійснюється спеціальним

Погашення податкового боргу платників податків
Джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань , погашення податкового боргу визначаються будь-які власні кошти такого платника податків, у тому числі ті, що отримані від здійснення його господа

Відповідальність за порушення податкового законодавства
  Види юридичної відповідальності: - фінансова (штрафи, пені); - адміністративна; - кримінальна. Адміністративна відповідальність

ПДВ – його сутність та функції.
  Податок на додану вартість (ПДВ) - податок, що стягується з підприємств, на суму приросту вартості на даному підприємстві, обчислювану у вигляді різниці між виторгом від реалізації

Платники податку
Платником ПДВ є: 1) будь-яка особа, що провадить господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку; 2) будь-яка особа, що з

Розміри ставок податку
  Ставки податку встановлюються від бази оподаткування в таких розмірах: а) 17 відсотків – буде діяти після 1 січня 2014 р., до цього моменту – 20 відсотків;

Податковий кредит
  Податковий кредит – сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов’язання звітного (податкового) періоду. Право на відн

Порядок визначення платежів
  Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання

Податкова накладна
  Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом. Містить розрахунок суми ПДВ в межах конкретної поставки. Платник п

Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.
  Згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосп

Сутність акцизного податку та його платники.
  Акцизний податок – непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених Податковим Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких това

Об’єкти оподаткування
  Об’єктами оподаткування є операції з: – реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції); – ввезення підакцизних товарів (продукції

Ставки податку
  Щодо акцизного податку застосовуються наступні види ставок: – адвалорні – розмір податкових нарахувань встановлюється у відсотковому або к

Дата виникнення податкових зобов’язань
Датою виникнення податкових зобов'язань щодо підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, є дата їх реалізації особою, яка їх виробляє, незалежно від цілей і напрямів по

Порядок обчислення податку
  Суми податку, що підлягають сплаті, з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, визначаються платником податку самостійно, виходячи з

Порядок і строки сплати податку
  Строки сплати податку з підакцизних товарів, вироблених на митній території України: Суми податку перераховуються до бюджету виробниками підакцизних товарі

Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів
У разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов'язані забезпечити їх маркування мар

Митна справа. Сутність мита.
  Митна справавключає в себе: порядок переміщення через митний кордон України товарів і транспортних засобів, митне регулювання, пов’язане з встановленням та справлян

Класифікація мита.
  Мита, які застосовують на Україні, можуть бути класифіковані за такими ознаками: 1. За способом нарахування мита бувають такі: Ø адвалерне

Митний контроль
Митному контролю підлягають усі товари і транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України. Митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами митних органів шлях

Митна вартість
Нарахування мита на товари та інші предмети, що підлягають митному оподаткуванню, проводиться на основі їхньої митної вартості. Митною вартістю товарів, які переміщуються

Єдиний митний тариф. Ставки мита
  Єдиний митний тариф України — це систематизований звід ставок мита, яким обкладаються товари та інші предмети, що ввозяться на митну територію України або вивозятьс

Звільнення від сплати мита
Від сплати мита звільняються: · транспортні засоби, що здійснюють регулярні міжнародні перевезення вантажів, багажу та пасажирів; · валюта України, іноземна валюта, цінні папери т

Відповідальність
Неподання митному органу в установлений законодавством строк документів для здійснення митного контролю товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, незалежно від по

Платники податку
Платниками податків є суб'єкти податкових правовідносин, на яких за наявності об’єкта оподаткування покладено певний комплекс податкових обов'язків. Платниками податку виз

Об’єкт оподаткування
Об'єкт оподаткування визначається основним елементом будь-якого податку. Об'єктом оподаткування в резидента визнається прибуток, який отримується платником податку

Порядок визначення доходів та їх склад
До складу доходів, які враховуються при визначенні об'єкта оподаткування (прибутку), включаються: 1) доходи від операційної діяльності, які складаються, у першу чергу, з д

Особливості визнання доходів від надання послуг та виконання робіт.
Відповідно до абз. 2 п. 137.1 дохід від надання послуг та виконання робіт визнається за датою складення акта або іншого документа, оформленого відповідно до вимог діючого законодавства, який підтве

Склад витрат та порядок їх визнання
  До складу витрат, які враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку, включають: 1) витрати операційної діяльності, які складаються, у першу чергу, із собівартості р

Амортизація
  Класифікація груп основних засобів та інших необоротних активів і мінімально допустимі строки їх амортизації.   &nb

Звільнення від оподаткування
Прибуток підприємств та організацій, які засновані громадськими організаціями інвалідів,пільга надається за наявності таких умов : 1. Відсутність операцій

Особливості оподаткування виробників сільськогосподарської продукції
Підприємства, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, сплачують податок за підсумками звітного податкового року. Сума нарахованого податку зменшуєть

Декларація з податку на прибуток
  Нова Податкова декларація з податку на прибуток підприємства затверджена наказом ДПА № 114 від 28.02.2011 р. Вона має 17 додатків, 12 з яких є додатками до відповідних рядк

Родинна допомога і трансферти.
Усі джерела доходів можуть мати різний податковий статус, тобто доходи можуть оподатковуватися або звільнятися від оподаткування. Якщо будь-яке джерело доходу перебуває за межами країни, в

Податкова знижка
Податкова знижка це - документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протяг

Ставки податку
Ставка податку є обов'язковим елементом податку, що визначає розмір податкових нарахувань на одиницю виміру бази оподаткування. Запроваджується помірно-прогресивна шкала ставок податку з доходів фі

Доходи у вигляді дивідендів
До зазначених доходів застосовується єдина ставка податку в розмірі 5 % бази оподаткування незалежно від розміру отриманого доходу. Ставка податку становить 30 % бази опод

Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету
Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, водночас виконує обов’язки нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету.

Податкові соціальні пільги
  Платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової

Особливості нарахування (виплати) та оподаткування окремих видів доходів
Оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм). Податковим агентом платника податку - орендодавця щодо його доходу від надання

Оподаткування благодійної допомоги.
  Для цілей оподаткування благодійна допомога поділяється на цільову та нецільову. Цільовою є благодійна допомога, що надається під визначені умови та напрями її витрачання,

Оподаткування доходів, отриманих нерезидентами.
Доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням ос

Оподаткування доходів нерезидентів від участі в гастрольних заходах.
Для цілей цього розділу гастрольними заходами визначаються видовищні заходи (концерти, вистави, циркові, лекційно-концертні, розважальні програми, творчі вечори, виступи пересувних циркових колекти

Оподаткування іноземних доходів.
У разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача

Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи
Податкова декларація - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених Податковим кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені Закон

База оподаткування та ставки податку
  Базою оподаткування є: – нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації; – площа земельних ділянок, нормативну г

Пільги щодо сплати податку для фізичних осіб
  Від сплати податку звільняються: – інваліди першої і другої групи; – фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб
  Від сплати податку звільняються: – заповідники, у тому числі історико-культурні, національні природні парки, заказники (крім мисливських), парки державної

Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню
  Не сплачується податок за: – сільськогосподарські угіддя зон радіоактивно забруднених територій і хімічно забруднених сільськогосподарських угідь, на які з

Порядок обчислення та сплати плати за землю
  Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік, який починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року. Підставою для на

Орендна плата за землі державної та комунальної власності
  Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки

Індексація нормативної грошової оцінки земель
  Для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади з питань

Платники податку
  Платниками податку можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перев

Ставки податку
  Розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду для сільськогосподарських товаровиробників залежить від категорії (типу) земель, їх ро

Порядок нарахування та строки сплати податку
  Базовим податковим (звітним) періодом для податку є календарний рік, який починається з 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року. Сільськогосподарські

Порядок набуття та підтвердження статусу платника податку
  Сільськогосподарські товаровиробники для набуття і підтвердження статусу платника податку подають до 1 лютого поточного року: загальну податкову декларацію

Сутність спрощеної системи
  Спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, на сплату єдиного подат

Порядок визначення доходів та їх склад
  Доходом платника єдиного податку є: 1) для фізичної особи — підприємця — дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безгот

Ставки єдиного податку
  Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб — підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду го

Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку
  Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої групи є календарний рік. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку другої — четвертої г

Порядок переходу на спрощену систему оподаткування
  Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до органу державної податкової служби заяву. До поданої заяви додається розрахунок д

Особливості встановлення місцевих податків і зборів.
  До місцевих податків належать: – податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; – єдиний податок. До місцевих зборів належать: – збір

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
  Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості. Якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спіль

Збір за місця для паркування транспортних засобів
  Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради організовують та про

Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності
  Платниками збору є суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому цією статтею порядку торгові пат

Туристичний збір
  Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які

Платники плати за користування надрами .
  Плата за користування надрами - загальнодержавний платіж, який справляється у вигляді: плати за користування надрами для видобування корисних копалин; плати за кор

Платники плати за користування надрами .
  Плата за користування надрами - загальнодержавний платіж, який справляється у вигляді: плати за користування надрами для видобування корисних копалин; плати за кор

Платники плати за користування надрами .
  Плата за користування надрами - загальнодержавний платіж, який справляється у вигляді: плати за користування надрами для видобування корисних копалин; плати за кор

Ставки сплати за користування надрами та порядок подання податкових розрахунків
  Платник плати за користування надрами для видобування корисних копалин до закінчення визначеного розділом II цього Кодексу граничного строку подання податкових розрахунків за податк

Плата за надра в цілях не пов’язаних з видобутком
  Платниками плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, є юридичні та фізичні особи - суб'єкти господарської діяльності, які використовують

Платники збору
Платниками збору є водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без у

Платники збору
Платниками збору є водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без у

Ставки збору
  Ставка збору за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики становить 5,24 гривні за 10000 куб. метрів води, пропущеної через турбіни гідроелектростанцій. Ставк

Ставки збору за спеціальне використання поверхневих вод
------------------------------------------------------------------ | Басейни річок, включаючи притоки всіх | Ставки збору, | | порядків |гривень/100 куб. метрів| |-------

Ставки збору за спеціальне використання підземних вод
------------------------------------------------------------------ | Найменування регіону | Ставки збору, гривень/ | | | 100 куб. метрів | |------------------------------

Порядок обчислення збору
  Водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання води та збір за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики і рибництва щокварталу

Порядок сплати збору
Базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному кварталу. Платники збору обчислюють суму збору наростаючим пі

Сутність єдиного соціального внеску.
  Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування — консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового держ

База нарахування єдиного внеску
  Єдиний внесок нараховується: 1) для роботодавців та працівників — на суму нарахованої заробітної плати та інших виплати; 2) для фізичних осіб-підприємців (крім пла

Ставки єдиного внеску
  Єдиний внесок для роботодавців, встановлюється у відсотках до нарахованої заробітної плати та інших виплат відповідно до класів професійного ризику виробництва, з у

Порядок обчислення і сплати єдиного внеску
  Єдиний внесок обчислюється і сплачується виключно у національній валюті. Обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших докумен

Відповідальність за порушення законодавства
  На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Територіальний орган Пенсійного фонду зас

Платники збору
Платниками збору є юридичні та фізичні особи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні транспортних засобів,що є об'єктами оподаткування. Юридичною особою є організація,

Платники збору
Платниками збору є юридичні та фізичні особи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні транспортних засобів,що є об'єктами оподаткування. Юридичною особою є організація,

Ставки збору
Для легкових авто (крім електромобілів) передбачені наступні ставки збору: До 1000 см3 - 3 грн. 1001-1500 см3 - 5 грн. 1501-1800 см3 - 7 грн. 18

Порядок сплати збору
  Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та м

Платники податку і податкові агенти
Платниками податку є: - суб'єкти господарювання незалежно від форм власності; - юридичні особи, що не здійснюють господарську (підприємницьку) діяльність;

Категорія неплатників податку
  Статтею 240 розділу VIII ПКУ введена нова категорія осіб - неплатників екологічного податку. Не є платниками екоподатку за розміщення відходів в спеціально

Категорія неплатників податку
  Статтею 240 розділу VIII ПКУ введена нова категорія осіб - неплатників екологічного податку. Не є платниками екоподатку за розміщення відходів в спеціально

Ставки податку
Розміри ставок екоподатку визначено у ст. 243-248 розд. VIII ПК. Розміри ставок екоподатку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, за викид

Податкова звітність і термін сплати податку
Відповідно до пункту 4 Порядку ведення державного обліку та паспортизації відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 листопад 1999 року № 2034, із змінами і доповненнями, п

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
  1. Господарський кодекс України від 16 січня 2003 року № 436-ІV (зі змінами та доповненнями). 2. Закон України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 гру

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги