рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Порядок документального оформлення підзвітних сум

Порядок документального оформлення підзвітних сум - раздел Философия, Облік і аудит Оплата Готівкою, Відповідно До Порядку Ведення Касових Операцій № 21, Передба...

Оплата готівкою, відповідно до Порядку ведення касових операцій № 21, передбачає, що підприємство-продавець повинно представити підприємству-платнику платіжний документ, який підтверджує виплату готівкою, - товарний чек, рахунок-фактуру, акт виконаних робіт, акт наданих послуг тощо, податкову накладну (якщо продавець є платником ПДВ). Обов'язок подання таких документів і отриманих цінностей (результату наданих послуг) на своє підприємство при здійсненні оплати лягає на підзвітну особу. На працівника – підзвітну особу покладається також відповідальність за збереження виданої йому готівки, придбаних цінностей і здійснення розрахунку з продавцем.

Якщо на підзвітну особу покладено обов'язок отримання цінностей, а в неї довіреності для отримання таких цінностей: оплата передбачених до продажу цінностей зроблена негайно, всі документи на оплату представленні покупцю, тому дублювати повноваження такої особи для отримання цінностей довіреністю нема потреби.

Якщо після оплати придбаних цінностей відбувається затримка з їх отриманням (негабаритний вантаж, трудності з доставкою, затримка оформлення документів тощо), всі процедури здійснює наступного дня та ж підзвітна особа. Передачу обов'язків з подання звіту і розрахунків з підприємством підзвітної особи іншому працівнику не передбачено. Також недопустимі перенесення термінів отримання вантажів та інші винятки з правил.

Розглянуто варіант операцій, коли придбання цінностей через підзвітну особу супроводить рухом готівки.

Підставою для здійснення операцій з придбання цінностей і оплати послуг між юридичними особами, як правило, є договір у письмовій або усній формі, в якому може бути передбачено, що розрахунки між партнерами здійснюється готівковими грошовими коштами, тобто можливе здійснення розрахунків через підзвітну особу підприємства.

Регламентація форми ділових відносин між сторонами передбачена нормами господарського законодавства України. Відповідно до Цивільного кодексу (далі ЦК), домовленості про операції між сторонами можуть укладатися як в усній так і в письмовій формі (с. 42, 44 ЦК). Договір між сторонами (ст. 153 і 154 ЦК) вважається укладеним, якщо угода між ними укладена за всіма суттєвими умовами. Підтвердженням такої угоди може бути як один документ (договір, контракт, угода тощо), так і обмін листами, телеграмами, телефонограмами, іншими документами, підписаними документами, підписаними уповноваженими представниками сторін. Таким чином, для забезпечення правової бази відносин між партнерами не обов'язкова наявність повної письмової форми договору; обов'язкова наявність підтверджених сторонами документів про угоду найважливіших питань. Дотримання передбаченої форми відносин між підприємствами необхідне передусім для встановлення ділових відносин. Наявність такої форми необхідна також і для підтвердження правової основи віднесення витрат на відрядження до підприємства – партнера до складу витрат.

При придбанні запасів і товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ) у юридичної особи через підзвітну особу підприємства, скерованій на підприємство - продавець, підзвітній особі можуть бути видані документи про наявність ділових відносин між сторонами – договори, контракти, копія рахунка-фактури продавця тощо.

На підприємстві – продавці підзвітній особі пред'являється цінності і оформляються документи на відвантаження цих цінностей покупцю:

1. Накладна на відпуск товарно-матеріальних цінностей (форма M -20)

2. Податкова накладна.

3. Якщо використовується транспорт, заповняється товарно-транспортна накладна (форма 1-ТН)

4. До переліку документів входить також акт купівлі-продажу цінностей. Необхідність складання такого первинного документа зумовлена тим, що деякі умови купівлі і продажу товару не передбачені реквізитами наведених вище документів і їх буде доречно відобразити в акті. Ці умови стосуються якості товару, умови доставки, передпродажного, після продажного, гарантійного обслуговування та інших умов.

У касу продавця підзвітна особа вносить готівку, внесок оформляється прибутковим касовим ордером, в ордері вказується прізвище, ім'я і по батькові підзвітної особи, а також назва організації, яку ця особа представляє; квитанція до прибуткового касового ордера залишається у довіреної особи.

У бухгалтерії підприємства продавця оформляється накладна, податкова накладна на підприємство-покупець.

Придбання цінностей в магазині, або в іншій точці стаціонарної торгівлі супроводиться отриманням підзвітною особою касового чека, товарного чека, інших документів про оплату цінностей. У бухгалтерії (якщо цю функцію не довірено продавцю (касиру) магазину) виписується накладна, податкова накладна, інші документи про передачу цінностей і наявність розрахунків з ПДВ. У цих документах вказується найменування організації-покупця і її реквізити зазначити також, що податкова накладна при купівлі не випускається, якщо обсяг разового продажу товарів (робіт, послуг) не перевищує 20 грн. (п.7.2.6 Закону про ПДВ) в такому випадку достатньо лише чека, товарного чека, або іншого засвічую чого оплату цінностей документа.

Якщо підзвітна особа для придбання цінностей відряджається в інший населений пункт, вона оформляє документи, що підтверджують її перебування у відрядженні, а також переміщення цінностей: відрядне посвідчення з відмітками, проїзні документи працівника (наприклад квиток), оплата (страховка) багажу та про інші понесені витрати, документи про наявність ділових відносин між партнерами тощо. Після виконання доручення і повернення на підприємство, яке скерувало підзвітну особу, вона складає авансовий звіт про витрачені кошти . Існує також практика деяких підприємств де складаються два окремі авансові звіти: за відрядженням і придбанням цінностей .

Врегулювання заборгованості, що виникла між підприємством-відрядником і підзвітною особою я розгляну пізніше.

Інструкцією для бюджетних установ № 125 передбачено, що при отриманні запасів матеріально відповідальна особа підприємства на документі постачальника або на акті про приймання запасів повинна розписатися про їх Отримання і прийняття на відповідальне зберігання.

Отримані підзвітною особою цінності доставляються на підприємство і здаються нею на склад або на зберігання матеріально відповідальній особі. Ця операція оформлюється записами в Журналі обліку вантажів, що надійшли (форма М-1), складанням прибуткового ордера (форма М-4). Комірник при прийманні отриманих від підзвітної особи цінностей на супровідних документах — накладних, актах тощо, долучених до авансового звіту підзвітної особи, – проставляє відмітки про приймання з посиланням на номер прибуткового ордера. У будь-якому випадку факт приймання на підприємство придбаних підзвітною особою цінностей повинен оформлятися документом, який для підприємства має юридичну силу. При здаванні цінностей на склад або за відсутності на підприємстві складу потрібно скласти відповідний документ, наприклад, акт приймання цінностей, що складається органом підприємства, який має відповідні повноваження. Такі повноваження можуть бути покладені на спеціальну комісію з приймання (оцінки) цінностей, на постійно діючу інвентаризаційну комісію або інший орган підприємства. Встановлений порядок і повноваження відповідального органу можуть бути передбачені як окремим розпорядженням керівника стосовно розрахунків з підзвітними особами, так і в наказі про облікову політику підприємства. Наявність такого акта або відмітка комірника про прийняття цінностей на склад дає підставу бухгалтерії прийняти авансовий звіт від підзвітної особи.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Облік і аудит

ВОЛИНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ... ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК І...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Порядок документального оформлення підзвітних сум

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Луцьк 2011
УДК 336.71 ББК 65.262.1я73 Ф___   Наведено конспект лекцій згідно тематики, що відповідає програмі курсу “Фінансовий облік І”. Конспект лекцій використ

Визначення основних понять та класифікація основних засобів
Необоротні активи характеризуються тривалим терміном участі у господарському обігу і перенесення своєї вартості до собівартості готової продукції, протягом періоду більше одного року. Відповідно П(

Характеристика рахунків обліку основних засобів
  Рахунок 10 “Основні засоби” призначений для обліку господарських засобів з метою узагальнення інформації про наявність і рух власних, і отриманих на умовах фінансового лізингу об’єк

Оцінка об’єктів основних засобів
Згідно ПСБО7 визначені такі визначені такі види оцінки ОЗ: Чиста балансова вартість ОЗ – визначається як сума за якою об’єкт ОЗ обліковується на балансі підприємства,

Документування господарських операцій з обліку основних засобів
Рух ОЗ, а саме надходження і вибуття оформляється первинними документами, що визначені наказом Міністерством статистики України про затвердження типових форм первинного обліку. Надходження ОЗ на пі

Облік руху та переміщення основних засобів
1.5.1 Облік надходження основних засобів При надходженні ОЗ зараховується на баланс підприємства за первісною вартістю. Первісна вартість – історичн

Придбання основного засобу
Купівля ОЗ виробничого характеру в залежності від терміну оплати відображається такими кореспонденціями. - перша подія отримання об’єкта ОЗ. № п/п

Придбання ОЗ невиробничого характеру
  До ПВ ОЗ невиробничого характеру (санаторії, будинки відпочинку, палаци культури, дошкільні заклади) включається сума непрямих податків.  

Поступлення ОЗ від засновників
При створені підприємства декларується розмір статутного капіталу, що відображається по КТ рах 40 та одночасно відображається заборгованість кожного засновника перед статутним капіталом по ДТ рах в

Поступлення ОЗ власного виробництва
Св активу створеного власними силами визначається як сума прямих та накладних витрат пов’язані зі створення активу при цьому с/в активу не повинна перевищувати його СВ.   &nb

Придбання ОЗ у результаті обміну на інший актив
Обмін подібними об’єктами ОЗ, що мають однакову справедливу вартість та приблизно однакове функціональне призначення відображається так:   № п/п

Облік ремонту основних засобів
Витрати пов’язані з експлуатацією ОЗ обліковуються як ремонт ОЗ. В процесі експлуатації ОЗ підприємство може здійснювати заходи, що ведуть до збільшення економічних вигод, на суму витрат зношення О

Облік переоцінки основних засобів
  Згідно П(с)БО 7 підприємство переоцінює об’єкт ОЗ, якшо його ЗВ значно (більші на 10 %) відрізняється від СВ на дату балансу. У разі переоцінки об’єкта ОЗ на дату балансу здійснюєть

Амортизація основних засобів
Амортизація – перенесення вартості основних засобів частинами до вартості новоствореної продукції. Нарахування зносу (амортизації) починається з 1-го числа місяця, нас

Виробнича ставка
амортизації = :   В обліку нарахування амортизації відображають такими кореспонденціями. № п/п Зміст господар

Контрольні запитання до теми
1. Сутність поняття основних засобів згідно П(с)БО 7. 2. Об’єкт основних засобів – це… 3. Зміст понять первісна вартість, справедлива вартість, вартість що амортизується, ринкова

ТЕМА 2. ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК ІНШИХ НЕОБОРОТНИХ АКТИВІВ
До складу інших необоротних матеріальних активів відносять предмети, термін експлуатації яких перевищує один рік: бібліотечні фонди, малоцінні необоротні активи, природні ре

Визначення основних понять та класифікація нематеріальних активів
Нематеріальний актив – це немонетарний актив, який немає матеріальний актив, може бути ідентифікований (відокремлений від підприємства) та утримується з метою використання прот

Синтетичний та аналітичний облік нематеріальних активів
  Згідно стандарту 8 придбаний (отриманий) нематеріальний актив відображається на балансі, якщо: - його можна використовувати при виробництві товарів, наданні послуг, признач

Облік гудвілу
Для обліку гудвілу використовується рахунок 19 “Гудвіл”. Негативний гудвіл відображається в балансі негативний від’ємною величиною в статті “Інші необоротні активи”. По дебету рахунку 19 відображає

Документальне забезпечення обліку нематеріальних активів
  Як вже зазначалось, більшість нематеріальних активів є об’єктами цивільного обігу і їхня передача (відчуження) здійснюється здебільшого на підставі ліцензійних угод. Угоди про перед

Поняття фінансових інвестицій
В процесі господарської діяльності підприємство може використовувати тимчасово вільні кошти для інвестування в окремі об'єкти різних галузей економічної діяльності з метою отримання прибутку або до

Облік та методи оцінки фінансових інвестицій
Вбухгалтерському обліку фінансові інвестиції з терміном погашення більше одного року або одного операційного циклу (всі інвестиції, які неможливо вільно реалізувати в будь-який момент) обліковую

Оцінка за справедливою вартістю.
Цей метод полягає в тому, що фінансова інвестиція на дату балансу, оцінюється за вартістю, що дорівнює сумі, за якою може бути здійснена реалізація фінансової інвестиції в результаті між обізнаними

Оцінка за амортизованою собівартістю фінансових інвестицій
  Порядок оцінки фінансових інвестицій за даним методом передбачається пунктом 10 стандарту 12 ”Фінансові інвестиції”, згідно з яким різниця між собівартістю та вартістю погашення фін

Порядок розрахунку амортизації дисконту
Дата Номіна-льна сума відсотка грн.. Ефективна ставка відсотка,% Сума відсотка за ефектив-ною ставкою, грн. Сум

Оцінка за методом участі в капіталі
  Метод участі в капіталі – метод обліку інвестицій, згідно з яким балансова вартість інвестицій відповідно збільшується чи зменшується на суму збільшення або зме

Документальне відображення обліку біологічних активів
5.1. Теоретичні аспекти обліку біологічних активів Методологічні засади формування у бухгалтерському обліку інформації про біологічні активи і про одержані в п

Методи оцінки біологічних активів
У П(с)БО 30 “Біологічні активи”, зазначено, що для оцінки біологічних активів необхідно використовувати справедливу вартість, але це суперечить чинному законодавству. Зокрема в Законі України “Про

Поняття довгострокової дебіторської заборгованості
  Згідно з П(С)БО 10 “Дебіторська заборгованість”, дебіторська заборгованість – це сума заборгованості дебіторів підприємства на певну дату. Довгострокова дебіторська

Облік оренди в орендаря
  Встановлено, що орендар відображає в бухгалтерському обліку одержаний у фінансову оренду об'єкт за найменшою на початок строку оренди оцінкою: справедливою вартістю активу або тепер

Облік оренди в орендодавця
  Відображення фінансової оренди в обліку орендодавця залежить від того, чи є він виробником об'єкта оренди. Якщо орендодавець не є виробником об'єкта оренди, то переданий в

Продаж активу з укладанням угоди про його одержання продавцем в оренду
Якщо оренда є фінансовою, то зміст такої операції полягає в тому, що орендодавець надає орендареві кредит, а об'єкт оренди є заставою. Особливістю операції є те, що в обліку прибуток від продажу об

Загальні положення обліку запасів. Сутність виробничих запасів та їх класифікація
  Методологічною основою оцінки та обліку товарно-матеріальних цінностей є Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 “Запаси”. У відповідності до п.4 П(с)БО 9, запаси – це активи,

Характеристика рахунків обліку виробничих запасів
  У плані рахунків, для відображення запасів передбачено клас 2 “Запаси”, який містить 9 рахунків. Рахунок 20 «Виробничі запаси» призначений для узагальнення інформації про наявність

Оцінка запасів при їх надходженні.
  Оцінка запасів при надходженні здійснюється за первісною вартістю. Згідно П(с)БО 9 первісною вартістю запасів, придбаних за плату, є собівартість, яка складається із таких фактичних

Формування первісної вартості запасів за шляхами надходження
Шляхи надходження запасів Формування первісної вартості запасів Придбання Первісною вартістю запасів є собівартість запас

Оцінка запасів при їх вибутті у виробництво
Згідно П9С) БО 9 Запаси на підприємстві можна використовувати один із шести методів оцінки запасів або декілька одночасно. Але при цьому слід уточнити, що для усіх одиниць бухгалтерського обліку за

Документування господарських операцій із обліку запасів.
  Основними типовим документами з оприбуткування та видачі матеріалів є накладні та товарно-транспортні накладні, прибуткові ордери, акт про приймання матеріалів

Порядок організації аналітичного обліку виробничих запасів. Складський облік.
За допомогою складського обліку ми можемо слідкувати за надходженням і вибуттям виробничих запасів у кількісному вимірнику (аналітичний облік). Керівник підприємства своїм наказом призначає працівн

Надходження виробничих запасів від постачальника
- перша подія надходження запасів № п/п Зміст господарських операцій Дт Кт 1. О

Облік вибуття запасів
- облік списання запасів з балансу у зв’язку з їх реалізацією У процесі господарської діяльності може виникнути ситуація, коли зникає потреба в певних видах матеріа

Облік списання запасів з балансу у зв’язку з невідповідністю критеріям активу
  Згідно з визначенням активів, яке міститься в П(с)БО 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності”, до них відносяться ресурси, що контролюються підприємством в результаті минулих под

Облік списання запасів з балансу у зв’язку з їх розкраданням або псуванням
Під час проведення інвентаризації на підприємстві може бути виявлена нестача виробничих запасів. У випадку , коли винна особа не встановлена і сума нестачі не перевищує суми нормативних витрат, то

Облік списання запасів внаслідок надзвичайних подій
  Запаси можуть бути списані з балансу внаслідок надзвичайних подій (стихійних лих, землетрусів, повеней та ін.). Окрім того, до складу надзвичайних витрат можна віднести прямі витрат

Облік передачі запасів до статутного капіталу іншого підприємства
  При передачі запасів, як внеску до статутного капіталу іншого підприємства, підприємством-учасником відображається в обліку здійснення інвестицій. При цьому сума податкового кредиту

Загальні положення обліку оборотних малоцінних швидкозношуваних предметів
  У виробничій діяльності підприємства використовуються за­соби праці відносно невисокої вартості та невеликого строку служби. Такі предмети називаються малоцінними та швид

Документування операцій з МШП.
  У процесі документування господарських операцій з МШП використовують первинні документи. Для відображення надходження та обліку заміни запасу інструментів (пристроїв) у роздавальних

Синтетичний та аналітичний облік МШП
Належним чином оформлені документи, що характеризують рух МШП у середині підприємства, служать для групування даних в аналітичному обліку за такими критеріями: · субрахунками і групами;

ТЕМА 8. ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА ТА ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ
  Підприємства всіх форм власності зобов’язані вести облік виробничої собівартості. Порядок, за яким формується виробнича собівартість продукції, встановлений у П(с)БО 16 “Витрати”.

ТЕМА 9. ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК БРАКУ ВИРОБНИЦТВА
Браком у виробництві вважається продукція, напівфабрикати, деталі, вузли й роботи, які не відповідають за своєю якістю встановленим стандартам або технічним умовам і не можуть

ТЕМА 11. ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК ТОВАРІВ
  1. Основні аспекти обліку товарів 2. Патентування, сертифікація та ліцензування 3. Облік оприбуткування товарів 4. Облік реалізаці

Облік оприбуткування товарів
Здебільшого підприємства торгівлі купують товари для їх подальшої реалізації. В обліку товари можуть відображатися за роздрібними чи первісними цінами. Придбання товарів, як правило, оформ

Облік реалізації товарів
Поряд з оцінкою придбаних товарів підприємство торгівлі також здійснює оцінку вибуття товарів, тобто визначення собівартості проданих товарів. Оцінка товарів, які вибувають, може проводити

Облік доходів і витрат від реалізації товарів
  Облік доходів здійснюється відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29 листопада 1999 р. № 290.

Способи формування витрат періоду
При першому способі на субрахунку 92 «Собівартість реалізованих товарів» відображається балансова вартість товарів, що реалізуються, інші витрати обігу формуються на рахунках витрат звітного період

Теоретичні аспекти готівкових розрахунків та обліку каси
Підприємства (підприємці), які відрили поточні рахунки в банках і зберігають розрахунки за своїми грошовими зобов’язаннями, що виникають у господарських відносинах, пріоритетною в безготівковій фор

Обладнання каси
1. Каса повинна знаходитись між поверхами багатоповерхового будинку. 2. Вся готівка зберігається у вогнетривких металевих шафах, в окремих випадках у звичайних і комбінованих шафах, які пі

Порядок оформлення касових операцій
Касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням платіжних карток, іншими касовими документами, які зг

Порядок ведення касової книги та обов’язки касира
Усі надходження і видачу готівки в національній валюті підприємства відображають у касовій книзі. Кожне підприємство, що має касу, веде одну касову книгу для обліку операцій з готівкою в національн

Порядок визначення строків здавання готівкової виручки (готівки) та розрахунку ліміту каси
  Строки здавання підприємствами готівкової виручки для їх зарахування на рахунки в банках визначається підприємством і встановлюються за погодженням з відповідним банком відповідно д

Основні поняття з обліку основних коштів на рахунках в банку
Безготівкові розрахунки – це перерахування грошових коштів із рахунку підприємства платника на рахунок підприємства одержувача. Фінансовим посередником при цьому виступає банк.

Порядок відкриття рахунків
Клієнти банку мають право відкривати лише один рахунок для формування статутного капіталу. Якщо юридичною особою відкрито рахунок у банку, то у трьохденний термін установа банку повідомляє

Синтетичний та аналітичний облік розрахунків на рахунках у банку
Для обліку наявності та руху грошових коштів, які знаходяться на рахунках в банку, і які можуть бути використані для поточних операцій призначений рахунок 31 “Рахунки в банку”. Рахунок

Документування господарських операцій по рахунках у банках
Для здійснення операцій по поточних рахунках до банку подаються документи форми яких затверджені НБУ. Документи, що надходять до банку дійсні лише при наявності підписів ідентичних підписам в банкі

Відображення операцій на рахунках бухгалтерського обліку
Розраховуючись чеками використовують ті ж кореспонденції, що і при розрахунках акредитивами – для відкриття чекової книжки на суму перерахованих коштів складають проведення: Дт 313 Кт 311

Поняття векселів та поточних інвестицій
Короткострокові векселі – це векселі одержані в забезпечення дебіторської заборгованості, що виникла в ході нормального операційного циклу та заборгованості, що прямо непов’яза

Облік операцій з короткостроковими векселями та поточними інвестиціями
  На рахунку 34 “Короткострокові векселі одержані” – ведеться облік заборгованості покупців, замовників та інших дебіторів за відвантажену продукцію, надані послуги, використані робот

Визначення дебіторської заборгованості та методологічні засади обліку
В процесі своєї діяльності кожне підприємство вступає у господарські відносини із постачальниками, працівниками, покупцями та іншими юридичними і фізичними особами. Ці відносини забезпечують нормал

Класифікація дебіторської заборгованості
У відповідності з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку дебіторська заборгованість поділяється на довгострокову і поточну. Довгостроковою дебіторською заборгованістю визнається

Облік резерву сумнівних боргів
  Доходи від продажу визнаються отриманими в момент продажу, незалежно від дати оплати. За цією ж сумою доходів відображається первісна (історична) дебіторська заборгованість. Проте,

Порядок формування резерву сумнівних боргів
П(с)БО 10 “Дебіторська заборгованість”, передбачено два способи обчислення резерву сумнівних боргів: 1) виходячи з платоспроможності окремих дебіторів; 2) на основі класифікації д

Перший метод створення резерву – визначення коефіцієнту сумнівності на основі платоспроможності окремих дебіторів.
Розглянемо формування резерву по аналогії з міжнародними стандартами, а також враховуючи вітчизняний досвід. а) міжнародний досвід: Спосіб 1 — створення резерву на п

Дані про наявність суми дебіторської заборгованості за минулі роки
станом на 1 січня (тис. гри) Роки   Дебітор-ська заборгова-ність, термін оплати якої не настав Сума простр

Дані про наявність суми дебіторської заборгованості і розрахунок суми резерву сумнівних
боргів станом на 1.01.2010 року (тис. грн.)   Дебітор Дебіторська заборгованість термін оплати, якої не настав  

Облік іншої поточної дебіторської заборгованості
До іншої дебіторської заборгованості відносять дебіторську заборгованість за перерахованими сумами попередньої оплати продукції, заборгованість підзвітних осіб за отримані кошти з каси підприємс

Сутність розрахунків із підзвітними особами та завдання їх обліку
Підзвітними особами є працівники установи, яким в обмежених розмірах видаються аванси на здійснення деяких операційно-господарських витрат, що не можуть бути здійснені шляхом б

Порядок видачі готівки під звіт
Розрахунки з підзвітною особою обов’язково відображаються в бухгалтерському обліку. При видачі готівкових грошових коштів виникає дебіторська заборгованість підзвітної особи перед підприєм

Синтетичний та аналітичний облік розрахунків з підзвітними особами
  Розрахунки з підзвітними особами відносяться до розрахунків підприємства з поточної дебіторської заборгованості. Для таких розрахунків в бухгалтерському обліку використовується субр

ТЕМА 15. ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК ВИТРАТ МАЙБУТНІХ ПЕРІОДІВ.
Витрати майбутніх періодів – витрати, сплачені в звітному і попередніх періодах, що підлягають включенню до собівартості продукції в наступних звітних періодах. Потрібно чітко

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Бабич Л. О. Бухгалтерський облік на малих підприємствах / Л. О. Бабич. – К.: Навчал. вид., 2005. – 245 с. 2. Білуха М. Т. Теорія бухгалтерського обліку: навч. посіб. для вузів / М. Т. Б

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги