рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Виконання функцій забезпечення якості на етапі "Виробництво" Управління процесами виробництва

Виконання функцій забезпечення якості на етапі "Виробництво" Управління процесами виробництва - раздел Философия, КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З ПРЕДМЕТУ Основи стандартизації та сертифікації Забезпечення Якості Продукції Під Час Виробництва Досягається За Рахунок:...

Забезпечення якості продукції під час виробництва досягається за рахунок:

- планування та організації робіт з технічного контролю і випробувань продукції, контролю технології виробництва, технічної діагностики стану обладнання, систем забезпечення, контролю стану виробничого середовища;

- метрологічного забезпечення виробництва та якості продукції;

- контролю, випробувань на різних стадіях виробництва продукції;

- контролю технологічної дисципліни;

- проведення профілактики та планово-попереджувальних ремонтів обладнання;

- забезпечення якості виготовлення інструмента, оснащення, пристроїв;

- атестації виробництва, технологічних процесів, робочих місць, обладнання, оснащення, інструмента, деталей та складальних одиниць власного виготовлення;

- забезпечення якості під час внутрішньо цехового та міжцехового транспортування;

- високої кваліфікації персоналу, виробничої дисципліни;

- функціонування системи обліку та оцінювання витрат на забезпечення якості продукції, інструмента, документації.

Часто кінцевий виріб складається із декількох деталей та вузлів, в які входять куповані вироби і компоненти, що вироблені на своєму підприємстві. Щоб гарантувати задовільну якість кінцевого виробу, управління якістю повинно охоплювати різні стадії виробництва всіх компонентів та вузлів, що виготовляються на своєму підприємстві, а також всі куповані матеріали і компоненти.

Для цього необхідна мережа контрольних пунктів у стратегічних точках виробництва. У кожному контрольному пункті контрольована характеристика якості повинна чітко визначатися, а для виконання цієї функції повинні бути забезпечені кваліфікований персонал та адекватне випробувальне обладнання.

Велике значення для функціонування такої мережі мають детальні інструкції. У цих інструкціях повинні бути викладені:

- контрольовані характеристики якості;

- відповідальність за контрольний пункт;

- методики спостереження за процесом відбору зразків та перевірки (випробування) виробу;

- методика аналізу даних контролю, критерії для прийняття рішення щодо якості процесу (виробу) та повноваження щодо зупинення процесу у випадку його виходу з-під управління;

- методика передачі інформації про якість процесу в точки виробництва та відповідальність за виконання регулювання процесу;

- методика зворотного зв'язку з відділом, який займається плануванням процесу, для передачі інформації, якщо необхідно внести зміни до процесу.

Для планування мережі управління процесом передовсім необхідна схема послідовності операцій, яка охоплює всі деталі та вузли. На основі цієї схеми позначаються точки, в яких створюються критичні характеристики якості. Залежно від характеру процесу та характеристик якості вибирається метод контролю для застосування в кожній критичній точці. Місцеположення кожного контрольного пункту буде залежати від методу контролю, місцеположення точки виробництва та можливостей випробувального обладнання.

Для оптимізації роботи персоналу, який здійснює контроль якості, для декількох компонентів можуть бути обладнані спільні контрольні пункти або один контролер якості може відповідати за декілька контрольних пунктів.

Контрольні пункти повинні бути організовані так, щоб вони були частиною нормального проходження процесу та вимагали мінімуму вантажно-розвантажувальних робіт та руху матеріалів. Особливу увагу необхідно звернути, щоб контрольний пункт не став вузьким місцем процесу виробництва. Пропускна здатність контрольного пункту повинна відповідати продуктивності контрольованого процесу.

Ніяка система виробництва не виключає виготовлення деякої кількості виробів, невідповідних вимогам. Тому кожному підприємству (постачальнику) необхідно мати документовану методику для запобігання відправлення невідповідних виробів замовнику, а якщо невідповідність виявлена під час виробництва, методику затримки виробу.

Невідповідність звичайно, виявляється на одному з етапів контролю. У цей момент невідповідний виріб повинен чітко ідентифікуватись за допомогою відповідного коду чи знака. Спосіб ідентифікації повинен передбачати, щоб код чи знак не можна було випадково знищити.

При появі виробів, невідповідних вимогам, виробничий процес припиняють. Якщо методикою був передбачений вибірковий контроль, то необхідно виконати 100 % -й контроль попередньої партії. Рішення з цих питань залежать від виробів та характеру невідповідності.

Постачальник повинен мати методику фізичного відділення невідповідних виробів. Визначається ізольована дільниця для зберігання невідповідних виробів, над яким здійснюється контроль для запобігання використанню цих виробів.

Усі невідповідні вироби підлягають аналізу, який виконується спеціально призначеною особою, для прийняття одного з таких рішень:

- приймання в існуючих умовах (коли невідповідність незначна і не вплине на експлуатаційні показники кінцевих виробів; якщо є замовник, це узгоджується з ним);

- перероблення (коли є можливість виправити невідповідність);

- ремонт (коли є можливість відремонтувати чи повторно обробити виріб);

- пересортування (виробу присвоюється нижча категорія якості, вимогам якої він відповідає);

- брак (виріб необхідно вилучити як брак та передати у відходи). Коли невідповідний виріб повинен використовуватись, він вважається "прийнятим з відступленням". В умовах контракту замовникові подається офіційне замовлення, в якому викладається характер невідповідності, кількість невідповідних деталей та докладні способи виправлення. У неконтрактних умовах призначається повноважна особа для затвердження відхилень від вимог.

Постачальник повинен мати методику, яка визначає операції, які необхідно виконати під час перероблення чи ремонту виробу, та повторний контроль, щоб оцінити відповідність виробу вимогам, перш ніж випустити його для подальшого оброблення чи поставлення замовнику.

Для контролю невідповідних виробів повинен бути складений окремий звіт з детальним та повним описом проблеми та вжитих дій.

Виконання функцій забезпечення якості на етапі "Перевірка"

У системі якості доцільно проводити такі основні види контролю, випробувань та обстежень:

- вхідний контроль та контроль якості сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектувальних виробів, деталей, складальних одиниць у процесах їх зберігання, транспортування;

- контроль готової продукції та її випробування;

- контроль параметрів обладнання, оснащення, інструмента, систем енергозабезпечення та виробничого середовища, систем транспортування;

- контроль дотримання технологічної дисципліни та конструкторський контроль та нагляд за виробництвом;

- метрологічний контроль та нагляд;

- аналіз рекламацій (внутрішніх та зовнішніх).

Роботи з контролю та випробувань повинні бути добре спланованими та задокументованими.

При розробленні методик контролю повинні враховуватись такі аспекти:

- виріб або контракт, для яких розробляються методики контролю;

- стадії, на яких здійснюються методики контролю;

- персонал, який виконує методики контролю;

- характеристики, які підлягають контролю;

- тип контролю (вибірковий або суцільний);

- критерії приймання;

- тип інформації, яка підлягає реєстрації у документації, та система ведення реєстраційних записів.

Необхідно встановити баланс між різними видами контролю продукції, а саме: вхідним, у виробництві, готової продукції, за обсягом. Обсяг цих робіт буде залежати від рівня якості, очікуваного замовником, від засобів контролю, які є на підприємстві.

Перед тим, як матеріал, напівфабрикат чи деталь, куповані у постачальника (субпідрядника) надійдуть у виробництво для подальшої обробки чи складання, вони повинні бути перевірені для забезпечення гарантії того, що вони повністю відповідають вимогам.

Рівень вхідного контролю та випробувань залежить від ступеня довіри системі якості постачальника (субпідрядника).

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З ПРЕДМЕТУ Основи стандартизації та сертифікації

Основи стандартизації та сертифікації... Зміст і завдання сертифікації продукції систем якості послуг... Стандартизація це діяльність направлена на розробку і встановлення вимог норм правив характеристик як...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Виконання функцій забезпечення якості на етапі "Виробництво" Управління процесами виробництва

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Сертифікація продукції
В умовах розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств найважливішим елементом виробничого менеджменту взагалі і системи управління якістю зокрема є сертифікація продукції.

Стандарти та їх застосування
  Порядок розроблення і прийняття, перевірки, внесення змін та перегляду стандартів Залежно від рівня суб'єкта стандартизації, який приймає чи схвалює стандарти, розрізняють:

Порядок застосування стандартів
  Стандарти застосовуються на добровільних засадах, якщо інше не встановлене законодавством. Стандарти застосовуються безпосередньо чи посиланням на них в інших документах.

Застосування стандартів у технічних регламентах та інших нормативно-правових актах
  Технічні регламенти та інші нормативно-правові акти встановлюють обов'язкові вимоги щодо: - захисту життя, здоров'я та майна людини; - захисту тварин, рослин;

Види стандартів
  Відповідно до специфіки об'єкта стандартизації, складу та змісту вимог, встановлених до нього, згідно з ДСТУ 1.1-2001 розробляють стандарти таких видів: 1) основоположні ст

Порядок впровадження стандартів
Впровадження стандарту повинно бути закінчене до дати набуття ним чинності. Стандарт вважається впровадженим на підприємстві (організації), якщо встановлені ним вимоги додержуються відповідно з йог

Техніко-економічна ефективність стандартизації
Стандартизація є невід'ємною часткою робіт при створенні нової техніки і характеризується високою економічною ефективністю. Економічна ефективність є наслідком економії грошових, матеріаль

Техніко-економічна ефективність стандартизації
Стандартизація є невід'ємною часткою робіт при створенні нової техніки і характеризується високою економічною ефективністю. Економічна ефективність є наслідком економії грошових, матеріаль

Організація ITU
ITU (International Telecommunication Union - Міжнародний Союз Електрозв'язку) - міжнародна міжурядова організація, що спеціалізується в області стандартизації електрозв'язку. Вона об'єднує більше 5

Параметричні ряди
  Параметри виробів Впровадження досягнень науково-технічного прогресу супроводжується створенням нових виробів: машин, механізмів, технологічного устаткування, п

Переважні числа і їх закономірності
  Теоретичною базою сучасної стандартизації є система переважних чисел. Переважними називаються числа, які рекомендується вибирати переважно перед всіма іншими при призначенні величин

Переважні числа і їх закономірності
  Теоретичною базою сучасної стандартизації є система переважних чисел. Переважними називаються числа, які рекомендується вибирати переважно перед всіма іншими при призначенні величин

Точність
Властивістю основної функції виробів, досягнення і забезпечення якої викликає найбільші труднощі і витрати в процесі виробництва, є точністю. Точністю виготовлення називають ступінь

Взаємозамінюваність при проектуванні
1. Експлуатаційні показники машин і інших виробів визначаються рівнем і стабільністю характеристик робочого процесу; розмірами, формою і іншими геометричними параметрами деталей і складальних одини

Тf>тr
  де Тf — допуск параметра, встановлюваний виходячи з експлуатаційних вимог; Tr — технологічний допуск, що забезпечується при прийнятому технологічному процесі.

Комплексна стандартизація
  Комплексна стандартизація — це стандартизація, при якій здійснюється цілеспрямоване і планомірне встановлення і застосування системи взаємопов'язаних вимог як до самого об'єкту комп

Випереджаюча стандартизація
  У міру розвитку науки і техніки стандарти старіють і потрібний їх перегляд з урахуванням довгострокового прогнозу і випередження темпів науково-технічного прогресу. Випереджаюча ста

Кваліметрія
  Якість, як характеристика суті об'єктів і їх властивостей, завжди мала і має для людства велике практичне значення. Тому питання оцінки якості всього, з чим має справу людина, були

Кваліметрія
  Якість, як характеристика суті об'єктів і їх властивостей, завжди мала і має для людства велике практичне значення. Тому питання оцінки якості всього, з чим має справу людина, були

Початкові поняття і терміни оцінки якості
  Якість є основною і найбільш загальним поняттям в системі початкових понять кваліметрії – науки про методи кількісної оцінки якостей різних об'єктів. Найбільш поширена думк

Методологія визначення і оцінювання якостей
  Оскільки якість об'єкту виявляється в першу чергу через його властивості, тобто через об'єктивні особливості об'єкту, то вважається, що для оцінки якості необхідне, по-перше, визнач

Управління якістю
  В умовах ринкових відносин якість забезпечується і гарантується підприємством. А якщо її не забезпечено і не гарантовано - підприємство гине: автоматично забезпечує це той же ринок,

Виконання функцій оперативного управління (коригувальних та запобіжних дій) у системі якості
Будь-яка система якості, яка діє у визначених умовах, має тенденцію відхилення від цих стандартних умов роботи внаслідок різних причин, що призводить до появи порушень, відхилень, невідповідностей,

Організація та контроль внутрішньої регламентації робіт із забезпечення якості
Організація, яка будує свою систему якості відповідно до стандартів ДСТУ ISO серії 9000, повинна розробити та підтримувати порядок контролю за всією документацією та даними, що належать до системи

Організація роботи з навчання персоналу методам забезпечення та поліпшення якості
На підприємстві необхідно розробляти методики систематичного навчання всього персоналу, який виконує функції, що впливають на якість. Увесь керівний персонал повинен мати чітке уявлення пр

Збір та систематизація інформації у сфері забезпечення якості
Для функціонування системи якості необхідно розробити методики ідентифікації, збору, індексації, заповнення, зберігання, введення до розподілу даних про якість. Документація, яка містить дані про я

Принципи управління якістю
Встановлено вісім принципів управління якістю, які найвище керівництво може використовувати для поліпшення показників діяльності організації. а) Орієнтація на замовника. Організац

Вимоги до систем управління якістю і вимоги до продукції
У стандартах серії ДСТУ ISO 9000 розмежовують вимоги до систем управління якістю і вимоги до продукції. У стандартах ДСТУ ISO 9001 встановлено вимоги до систем управління якістю. Вони зага

Управління системами та процесами
Для успішного очолювання організації і забезпечення її функціонування управління нею повинно бути систематичним і прозорим. Успіху можна досягти завдяки впровадженню та актуалізації системи управлі

Основні поняття і визначення
Метрологія– область знань і вид діяльності, пов'язані з вимірюваннями. Метрологія– наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності і способ

Історія розвитку метрології в Російській імперії
Метрологія як область практичної діяльності зародилася в давнину. На всьому шляху розвитку людського суспільства вимірювання були основою відносин людей між собою, з навколишніми предметами, природ

Фізична величина і її розмірність
Основним об'єктом вимірювання в метрології є фізичні величини. Фізична величина (коротка форма терміну – "величина") застосовується для опису матеріальних систем і об'єктів (явищ

Шкали, їх види і особливості
Кількісною характеристикою вимірюваної величини служить її розмір. Отримання інформації про розмір фізичної або нефізичної величини є змістом будь-якого вимірювання. Простий спосіб отриман

Класифікація вимірювань
Вимірювання можуть бути класифіковані: 1. По характеристиці точності: · рівноточні – ряд вимірювань якої-небудь величини, виконаних однаковими по точності СІ і в одним і тих же ум

Суб’єкти метрології
· Державна метрологічна служба України (ДМС). · Метрологічні служби федеральних органів виконавчій владі і юридичних осіб (МС). · Міжнародні метрологічні організації. Дер

Поняття про методи вимірювань
Метод вимірювань – прийом або сукупність прийомів порівняння вимірюваної фізичної величини з її одиницею відповідно до реалізованого принципу вимірювань. Методи вимірювань

Лекція по сертифікації
  Сертифікація - це дія, яка підтверджує за допомогою знаку або сертифіката відповідність виробу вимогам, визначеним стандартом або технічними умовами. За допомогою сертифікації третя

Системи сертифікації
  Системи сертифікації можуть діяти на національному, регіональному чи міжнародному рівнях. Є державні (урядові) і недержавні (неурядові) системи сертифікації. Сертифікацію п

Загальні положення
Сертифікацію продукції в Системі проводять винятково органи з сертифікації, а в разі їх відсутності - організації, що виконують функції органів з сертифікації продукції за дорученням Держстандарту

Загальні вимоги до нормативних документів на продукцію, яку сертифікують
Обов'язкова сертифікація продукції проводиться на відповідність до обов'язкових вимог нормативних документів, які зареєстровані у встановленому порядку, а також аналогічних вимог міжнародних та нац

Подання та розгляд заявки
Для проведення сертифікації продукції в Системі заявник подає до акредитованого органу з сертифікації продукції заявку. Форма заявки наведена в додатку 13. Інформація про акредитовані в Си

Аналіз документації
Аналіз документації проводиться з метою перевірки її відповідності встановленим вимогам. Під час аналізу наданої документації перевіряється: - наявність нормативних документів на продукцію

Обстеження виробництва
Обстеження виробництва проводиться з метою встановлення відповідності фактичного стану виробництва вимогам документації, підтвердження можливості підприємства виготовлювати продукцію відповідно до

Проведення випробувань з метою сертифікації
Випробування продукції з метою сертифікації проводяться випробувальною лабораторією (центром), що акредитована в Системі на право проведення видів випробувань, які передбачені нормативними документ

Видача сертифіката відповідності
Сертифікат відповідності видається винятково органом із сертифікації продукції. Сертифікат видається на одиничний виріб, на партію продукції або на продукцію, що випускається підприємством серійно

Технічний нагляд за стабільністю показників сертифікованої продукції під час її виробництва
Технічний нагляд за стабільністю показників, що підтверджені сертифікатом відповідності, під час виготовлення продукції здійснює орган, який видав сертифікат. За пропозицією органу з сертифікації п

Загальні положення
Атестація виробництва в Системі проводиться органом з сертифікації продукції, а за його відсутності - організацією, що виконує функції органу з сертифікації продукції за доручення Держстандарту Укр

Загальні вимоги до документації виробництва, що атестується
Підприємство, що має намір атестувати виробництво продукції в Системі, повинно мати повний комплект технічної документації на продукцію та її виробництво (зокрема нормативну документацію, конструкт

Загальні вимоги до атестованого виробництва та організації контролю за виготовленням та випуском продукції
Підприємство, що намірене атестувати виробництво в Системі, повинно призначити Головного контролера та його заступника. Заступник виконує обов'язки Головного контролера в разі його відсутності.

Попередня оцінка
Попередня оцінка виконується комісією експертів органів з сертифікації продукції в погоджені строки. Склад комісії експертів затверджується керівником органом з сертифікації продукції. Поп

Загальні положення
Сертифікацію систем якості в Системі проводять органи з сертифікації ситеми якості (надалі - органи з сертифікації), що акредитовані в Системі на право проведення цієї роботи, а в разі їх відсутнос

Порядок проведення сертифікації систем якості
Виробник, який претендує на сертифікацію системи якості в Системі, подає до акредитованого в Системі органу з сертифікації заявку за формою додатка 19. За відсутності на час подання заявки акредито

Остаточна перевірка і оцінка системи якості
Перевірка здійснюється комісією, що проводила попередню оцінку або іншою комісією, до складу якої обов'язково входять експерти, що виконували попередню оцінку. До складу комісії обов'язков

Оформлення результатів перевірки
Внаслідок перевірки і оцінки системи якості можливі такі основні висновки: - система повністю відповідає нормативним документам на системи якості, на відповідність яким здійснювалась перев

Технічний нагляд за сертифікованими системами якості
Технічний нагляд за сертифікованими системами якості підприємств протягом усього строку дії сертифіката здійснює орган з сертифікації. За пропозицією органу з сертифікації до технічного на

Внесення змін до системи якості та до правил і порядку оцінки системи
Виробник зобов'язаний: - оперативно інформувати орган з сертифікації про будь-які передбачені зміни системи якості або про інші зміни, які можуть негативно вплинути на її відповідність чин

Апеляції та коригувальні дії
Якщо заявник бажає опротестувати рішення щодо його заявки на сертифікацію системи якості чи про визнання сертифіката, він має подати письмову апеляцію до органу з сертифікації не пізніше місяця піс

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги