рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Форми зайнятості

Форми зайнятості - раздел Философия, Вступ. Економічна теорія: предмет і методи пізнання. Основна ФормаРегулюється Трудовим Законодавством І Типовими ...

Основна формарегулюється трудовим законодавством і типовими правилами внутрішнього розпорядку щодо різних категорій працівників.

Спеціальні, або нетрадиційні форми зайнятості (робота вдома, за сумісництвом, індивідуальна і кооперативна трудова діяльність та ін.) здійснюються відповідно до спеціальних правових норм. У США та Англії такими формами зайнятості охоплено понад 30% робочої сили.

Ринком робочої сили (ринком праці) – сукупність засобів, установ та соціальних організацій, з допомогою яких роботодавці наймають працівників для реалізації своїх проектів, а ті, хто шукає роботу, знаходять її відповідно до своєї професії, кваліфікації, бажання тощо.

Суб'єктами ринку робочої сили: найманий працівник та роботодавець.

Механізми ринку праці складають попит на працю, пропозиція праці, заробітна плата – ціна праці.

Пропозиція робочої сили – це кількість праці, яка пропонується для реалізації при визначених ставках заробітної плати.

Основні фактори, які визначають поведінку робітників на ринку праці, можна віднести:

* величину заробітної плати;

* умови праці (фізичне навантаження, інтенсивність, змінність, екологію); віддаленість роботи від місця проживання; престижність праці та ін.

Другою стороною на ринку праці виступає роботодавець – той, хто формує попит на працю.

Попит на робочу силу – це платоспроможна потреба роботодавців щодо трудових послуг працівників певних професій і кваліфікації.

Безробіття – це соціально-економічне явище, за якого частина працездатного населення не може знайти роботу, стає відносно надлишковою, поповнюючи резервну армію праці.

Безробіття в ринковій економіці– це стан ринку робочої сили за умов, коли пропозиція робочої сили перевищує попит на неї. Безробіття має циклічний характер.

Безробітними за класифікацією Міжнародної організації праці є особи, зареєстровані на біржі праці, які активно шукають роботу. Тимчасово звільнені й ті, хто має намір приступити до роботи протягом 30 днів, вважаються безробітними, якщо вони і не виконують другої вимоги щодо активних пошуків роботи.

До незайнятого належить те населення, яке відмовляється від пропонованої йому роботи. Сукупність зайнятого і безробітного населення називається самодіяльним населенням.

Причини безробіття:

- структурними змінами в економіці;

- нерівномірністю розвитку продуктивних сил у народному господарстві, в окремих регіонах;

- постійним прогресом техніки, особливо його революційної форми - НТР;

- пошуком працівниками нових робочих місць, де вища заробітна плата, змістовніша робота;

- диспропорційністю розвитку економіки;

- обмеженістю попиту на товари і послуги тощо.

Види безробіття:

- фрикційне;

- структурне;

- циклічне.

Фрикційне безробіття виникає тоді, коли частина людей добровільно змінює місце роботи, частина шукає нову роботу через звільнення, частина тимчасово втратила сезонну роботу, а частина, особливо молодь, вперше шукає роботу.

Структурне безробіття є продовженням фрикційного. Воно виникає тоді, коли в результаті НТП відбуваються важливі зміни в техніці, технології та організації виробництва, які змінюють структуру попиту на робочу силу.

Циклічне безробіття виникає за циклічних спадів, коли відбувається скорочення обсягів виробництва. Внаслідок цього падає сукупний попит на робочу силу і зайнятість скорочується, а безробіття зростає.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Вступ. Економічна теорія: предмет і методи пізнання.

Спостерігаючи навколишній світ Ви напевне намагались дати відповіді на такі питання як... від чого залежить розмір заробітної плати... чому змінюються ціни...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Форми зайнятості

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Форми власності, що існують в Україні
1. Індивідуальна, яка поділяється на: • особисту власність; • приватну власність (є стрижнем ринкової економіки). Приватна власність характеризується тим, що приносить св

Перевір себе!
Вправа 1. Визначте ознаки кожної з економічних систем. Заповніть комірки таблиці відповідними цифрами, виконавши тестові завдання. 1. Ціни в даній економічній системі вста

Перевір себе!
Дайте відповідь на питання.Визначте, які категорії населення з нижченаведених програють, а які виграють під час інфляції. 1. Пенсіонер, який отримує пенсію. 2. Вк

КЛАСИФІКАЦІЯ РИНКІВ
Ринок предметів споживання (товарів) і послуг призначений для задоволення фізіо

Форми і моделі ринкової конкуренції
Форми і моделі ринкової конкуренції Ознаки Ступінь контролю за цінами Досконала чиста конкуренція Велика кіл

Форми і моделі ринкової конкуренції
Форми і моделі ринкової конкуренції Ознаки Ступінь контролю за цінами Досконала чиста конкуренція Велика кіл

Господарські товариства в Україні
Акціонерні товариства. До акціонерних товариств належать: відкрите акціонерне товариство (ВАТ) та закриті акціонерні товариства (ЗАТ)

Прибуток – це основний показник діяльності підприємства Різниця між виторгом фірми та її витратами називається прибутком.
Нормальний прибуток – це той необхідний дохід, який є своєрідним гарантом для існування фірми у вибраному виді бізнесу. Різниця між виручкою та економічними витратами н

Види валютних курсів
Середній курс – середнє арифметичне значення курсів купівлі та продажу. Фіксінг – процедура визначення та реєстрації міжбанківського курсу шляхом послідов

Джерела інформації в Інтернеті
Організація, установа Сайт 1 . Державний комітет статистики www.ukrstat.gov.ua 2. Державна податк

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги