рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Властивості та характеристики алгоритмів

Властивості та характеристики алгоритмів - раздел Образование, Властивості та характеристики алгоритмів. 1 Незважаючи На Різноманіття Алгоритмів, В Них Можна Знайти Багато Спільного. Ц...

Незважаючи на різноманіття алгоритмів, в них можна знайти багато спільного. Ці спільні риси називаються властивостями алгоритмів.

Основні властивості алгоритмів:

1) Скінченність.

Алгоритм має завершуватися за скінченну кількість кроків (скінченність процесу перетворення інформації).

2) Результативність (завершеність).

При коректно заданих вихідних даних виконання алгоритму завжди повинно приводити до певного результату.

3) Дискретність.

Алгоритм повинен представляти процес вирішення завдання як послідовне виконання деяких простих кроків, які виконуються послідовно і за скінчений час.

4) Визначеність (детермінованість або однозначність).

Дії, які необхідно виконати на кожному кроці алгоритму, повинні бути чітко та недвозначно визначені для кожного можливого випадку. Порядок виконання операцій має бути строго визначеним. Це означає, що виконання алгоритму відбувається у єдиний спосіб та призводить до однакового результату для однакових вхідних даних.

5) Формальність.

Будь-які виконавці, здатні сприймати і виконувати вказівки алгоритму (навіть не розуміючи їх змісту), діючи за алгоритмом, можуть виконати поставлене завдання і отримати однакові результати.

6) Масовість (універсальність).

Алгоритм може бути використаний для розв’язання цілого класу однотипних задач при різних наборах вихідних даних (наприклад, квадратного рівняння з різними коефіцієнтами).

7) Зрозумілість.

Алгоритм повинен складатися з команд, які входять до системи команд його виконавця. При цьому виконавцем алгоритму може бути людина, комп’ютер, робот тощо.

З урахуванням даних властивостей поняття алгоритму часто визначається як скінченна однозначно визначена послідовність операцій, формальне виконання яких приводить до розв’язання певної задачі за кінцеве число кроків.

З поняттям алгоритму пов’язані такі поняття, як область його задання, складність, еквівалентність, алгоритмічна розв’язність та ін.

Область заданняалгоритму — це множина даних, до яких алгоритм застосовний. Якщо алгоритм завершується без отримання результату або продовжується необмежено довго, то говорять про незастосовність алгоритму до цих вхідних даних.

Під алгоритмічною розв’язністю розуміють можливість побудови алгоритму розв’язку всіх задач даного класу.

Існують класи задач, для розв’язання яких не існує єдиного універсального способу. Це алгоритмічно нерозв’язувані проблеми. Для визначення алгоритмічної розв’язності якогось класу задач необхідно або побудувати алгоритм розв’язку, або довести неможливість побудови такого алгоритму (довести, що проблема є алгоритмічно нерозв’язною). Наприклад, алгоритмічно розв’язна проблема — доведення тотожностей в алгебрі (відомі правила перетворення алгебраїчних виразів). У той же самий час розв’язання диференційних рівнянь — проблема алгоритмічно нерозв’язна. Є проблеми, про які невідомо, чи є вони алгоритмічно розв’язні, чи є алгоритмічно нерозв’язні.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Властивості та характеристики алгоритмів. 1

ОСНОВИ АЛГОРИТМІЗАЦІЇ ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ... Алгоритми та форми їх подання...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Властивості та характеристики алгоритмів

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Поняття алгоритму
Одним із основних понять сучасної обчислювальної математики є поняття алгоритму. Алгоритм є тим фундаментом, на якому базується кожен із методів обчислювальної математики, які застосовуються при ро

Оцінка ефективності алгоритму
З кожним алгоритмом, зазвичай, зв'язується інтуїтивне представлення про його складність. Однак, інтуїтивне представлення не дозволяє однозначно вибрати для вирішення конкретної задачі один із множи

Способи опису алгоритмів
Алгоритми представляють за допомогою конкретних образотворчих засобів, склад і правила вживання яких утворюють конкретні способи або форми запису алгоритмів. Існує декілька таких способів:

Базові алгоритмічні структури
Алгоритми, як процеси перетворення інформації, мають певну класифікацію, що відображає особливості їх реалізації. Загалом існує три типи алгоритмів: - лінійний, - розгалужений,

Лінійні алгоритми
Найпростішими для алгоритмізації є задачі, в яких перетворення інформації відбувається послідовно за певними формулами. Такі алгоритми називають лінійними. Для представлення такого

Розгалужені алгоритми
У випадках, коли перетворення інформації може здійснюватись за різними схемами, залежно від властивостей вхідних даних або проміжних результатів, використовуються розгалужені алгоритми. В та

Циклічні алгоритми
У деяких алгоритмах передбачається можливість багаторазового виконання деякої сукупності дій. Такі алгоритми називають циклічними (циклом), а їх повторювану частину - тілом циклу.

Логічні основи алгоритмізації
Окрім теорії алгоритмів, ще одним важливим розділом математичної логіки, що має пряме відношення до програмування, є алгебра логіки (алгебра висловлювань). Основні положення

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги