рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Реалізація схем на основі булевих виразів. Карти Карно.

Реалізація схем на основі булевих виразів. Карти Карно. - раздел Образование, Тема: Двійкові схеми   Нехай Задано Деякий Булевий (Логічний) Вираз. Необхідно Побуд...

 

Нехай задано деякий булевий (логічний) вираз. Необхідно побудувати схему, яка реалізує логічну функцію, що відповідає цьому виразові. Булеві вирази трапляються у двох основних формах: 1) сума добутків; 2) добуток сум. Булевий вираз у вигляді суми добутків називається диз'юнктивною нормальною формою (ДНФ), а булевий вираз у вигляді добутку сум називається кон'юнктивною нормальною формою (КНФ).

Нехай задано булевий вираз в КНФ . Перший крок у конструюванні логічної схеми для цього виразу зображений на рис. 2.1.

|

 

На рис. 2.2 зображена схема, що реалізує заданий булевий вираз. Частина виразуреалізується шляхом додавання логічного елемента АБО за номером 3 та інверторів за номерами 1 та 2 і подається на вхід елемента 5. Одночасно результат операції (А+В+С) (вихід логічного елемента АБО за номером 4) надходить на другий вхід елемента за номером 5. Отже, будуючи логічну схему на основі булевого виразу, слід рухатись cправа ліворуч (від виходу до входу).

Булевий вираз - це зручний спосіб опису принципу роботи логічної схеми. Таблиця істинності- інший точний метод опису того, як працює логічна схема.

Розглянемо процедуру одержання таблиці істинності за виразом .На перший погляд, оскільки в нашому виразі є два доданки, таблиця істинності мала би містити дві логічні «1». Насправді цьому виразові відповідає три одиниці (див. табл. 2.1).

 

Розглянемо таблицю істинності, наведену в табл. 2.2, і побудуємо для неї булевий вираз. Тільки дві з восьми можливих комбінацій двійкових сиґналів на входах А, В, С дають на виході логічну «1». Ці дві можливі комбінації відповідають виразам та . Об’єднавши ці дві комбінації логічною функцією АБО,одержимо булевий вираз , який відповідає таблиці істинності 2.2.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Тема: Двійкові схеми

Тема Двійкові схеми... ТЕОРЕТИЧНІ ПОЛОЖЕННЯ Теоретичні... Рис Графічне позначення чверть суматора...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Реалізація схем на основі булевих виразів. Карти Карно.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Теоретичні положення
1.Основи булевоъ алгебри.Математичний апарат, що описує роботу дискретних пристроїв, базується на алгебрі логiки, або булевiй алгебрі (Джордж Буль, 1815-1864 р., англiйський матема

Таблиця 1.2.(а). Закони алгебри логіки
Двійкові змінні, які входять в логічні рівняння, можна задати двома різними електричними сиґнала

Спрощення булевих виразів за допомогою карт Карно
1. Карти Карно з двома змінними. Розглянемо булевий вираз . Карта Карно для цього виразу зображена

Синтез суматорів
Суматор– логічний комбінаційний пристрій, що виконує арифметичнедодавання кодів двох n-розрядних слів (чисел). При арифметичному додаванні виконуються й інші додат

Чвертьсуматор
Найпростішим двійковим сумуючим елементом є чвертьсуматор. Походження назви цього елемента випливає з того, що він має в два рази менше виходів і в два рази менше рядків у таблиці істиннос

Повний однорозрядний двійковий суматор.
Повний однорозрядний двійковий суматор (рис. 4а, 4б) має три входи: a, b для двох доданків і pдля переносу з попереднього (молодшого) розряду і два виходи:

ЗАВДАННЯ
  Варіант Завдання№ 1, 7,15,16 2, 8,14,17

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги