ПРАВА ЖІНОК ТА ҐЕНДЕРНА РІВНІСТЬ В УКРАЇНІ

СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ № 2

ТЕМА: СТЕРЕОТИПИ ТА УПЕРЕДЖЕННЯ. РОЗВИТОК ОСОБИСТОСТІ.

ПРАВА ЖІНОК ТА ҐЕНДЕРНА РІВНІСТЬ В УКРАЇНІ

Основні прояви ґендерної нерівності в суспільстві

Назвемо основні прояви ґендерної дискримінації: · Безробіття серед жінок, як приховане, так і зареєстроване, вище, ніж у… · Заробітна плата жінок складає 72,5% від заробітної плати чоловіків.

Дискримінація на ринку праці

Зазвичай, такі оголошення можна побачити в агенціях працевлаштування або навіть у державних центрах зайнятості. Надзвичайно поширеною є практика… Є проблеми на ринку праці й у жінок, які мають маленьких дітей. Так, багато… Крім того, існують бюрократичні перешкоди на шляху отримання виплат та пільг, які надаються матерям маленьких дітей.…

Проблеми дотримання прав сільських жінок

Проблеми дотримання прав жінок похилого віку

Вияви дискримінації жінок в ідеологічному та інформаційному просторі

Дослідження, які проводилися в 2007-2008 роках продовжували фіксувати наявність усталених ґендерних стереотипів у свідомості українських громадян. Так, 36,4 % вважають наявність таких стереотипів постійною, а 45,4 % – як такі, що спостерігаються періодично.

Сексизм у засобах масової інформації та рекламі

Чисельні звернення громадськості до Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення, інших… І це при тому, що в статті 3 Закону «Про забезпечення рівних прав та… Тему сексизму потрібно активніше обговорювати на рівні регіональних еліт, влади, рекламістів і піарників, адже реклама…

Проблеми чоловіків у контексті забезпечення ґендерної рівності

Однією з груп чоловіків, чиї права порушуються, є ті, хто самостійно виховує дітей. Патерналістськи орієнтоване законодавство у сфері захисту… До таких висновків спонукає й здійснений ґендерний аналіз низки законів, у… Так, відповідно до статті 1 Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» усі громадяни України, у сім’ях яких…

ОСНОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ОСОБИСТОСТІ У ПРОЦЕСІ ВИХОВАННЯ

Розвиток особистості здійснюється в процесі її соціалізації, виховання та саморозвитку, що є компонентами цілісного процесу, а також під впливом… · макрофактори (суспільства, держав, планета, світ і навіть космос); · мезафактори (етнокультурні умови, тип поселення, в яких живе і розвивається людина);

СІМ’Я ЯК МАЛА СОЦІАЛЬНА ГРУПА

Майже всі західні дослідники погоджуються, що з усіх традиційних засад побудови сім'ї та її ролі у суспільстві нині збереглася тільки одна — турбота… Отже, і в нашій, і в інших країнах сьогодні відбуваються схожі процеси… Хоча увага дослідників-соціологів до сім'ї як соціального інституту відчутно зменшується, все ж у даний час існують…

ТЕОРІЯ ФЕМІНІЗМУ

Є декілька визначень поняття «фемінізм»: 1. Соціально-політична теорія, в якій аналізують гноблення жінок та перевагу… 2. Широкий соціальний рух за рівність прав і можливостей для жінок, що протистоїть соціальній системі, в якій…

Народження фемінізму і феміністського руху.

Упродовж усього 18 ст. жінки європейських країн брали активну участь у житті суспільства. Велика кількість жінок працювала на себе і мала економічну… У США свій голос на захист жіночих прав першою підняла Абіґейл Сміт Адамс… Фемінізм «першої хвилі»

Ліберальний фемінізм

Сформований у 20 ст., радикальний фемінізм представляє зараз найяскравіший напрям у фемінізмі. Радикальні феміністки розглядають жінок як… · феміністська революція з метою кардинальної зміни моделі стосунків між… · феміністський сепаратизм, заснований на самоізоляції жінок від чоловіків;

Психоаналітичний фемінізм

Критика фемінізму

Деякі з критиків (як чоловіки, так і жінки) вважають, що феміністки сіють ворожнечу між статями і пропагують ідеї чоловічої неповноцінності. Ці… Багато людей виступають проти феміністського руху тому, що вони вважають його… Інколи лунають голоси критиків, які вважають, що соціальні зміни і законодавчі реформи зайшли дуже далеко, і тепер…